Kontrakty terminowe na akcje wzrosną w ostatnim tygodniu handlowym 2022 r

Kontrakty terminowe na akcje w USA wzrosły we wtorek, gdy rozpoczęły się ostatnie dni sesyjne w 2022 r., a inwestorzy mieli nadzieję, że pojawi się rajd Świętego Mikołaja i podniesie rynek obciążony obawami przed recesją.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average wzrosły o 160 punktów, czyli o 0,48%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 wzrosły odpowiednio o 0,4% i 0,1%.

Podczas piątkowej sesji, średnia przemysłowa Dow Jones zakończyła się o 176 punktów wyżej, czyli o 0,5%. S&P 500 wzrósł o 0,6%, a Nasdaq Composite o 0,2%.

Akcje powiązane z Chinami wzrosły przed rynkiem, gdy kraj złagodził ograniczenia Covid. Tesla spadła na wieść o przedłużonym przestoju produkcji, podczas gdy Southwest spadł o 4%, ponieważ linia lotnicza odwołała tysiące lotów.

W piątek rozpoczął się sezon rajdów mikołajkowych, tj Ogólnie uważany za ostatni pięciodniowy okres handlowy bieżącego roku, a także dwa pierwsze dni sesyjne nowego roku. Rynki były zamknięte w poniedziałek z powodu świąt Bożego Narodzenia.

Ze względu na niskie wolumeny obrotu inwestorzy spodziewają się stosunkowo spokojnego lub bardziej zmiennego tygodnia przed tygodniem przerwanym wakacjami. są rynki Kończy się miesiąc i rok Recesja jest definiowana przez wzrost strachu.

W grudniu S&P 500 spadł o około 5,8%, podczas gdy Dow i Nasdaq spadły odpowiednio o 4% i 8,5%. Był to największy miesięczny spadek od września. Główne średnie zmierzają do najgorszego rocznego wyniku od 2008 roku.

„[The] „Pytanie, jaki rodzaj recesji pozostaje bez odpowiedzi”, napisał w piątek Quincy Krosby, główny globalny strateg w LPL Financial.

Na froncie gospodarczym handlowcy czekają do wtorku na najnowsze dane dotyczące całkowitych zapasów w listopadzie i październikowych cen domów S&P/Case-Shiller.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *