Korg Berlin prezentuje prototyp „syntezatora akustycznego”

Pomysł syntezatora może wydawać się oksymoronem, ale jest to dokładnie ten rodzaj nieoczekiwanej koncepcji, który rozśmiesza ludzi Korg Berlin Stworzony, aby kontynuować. Ten niezależny, skoncentrowany na badaniach i rozwoju dział został założony w 2020 roku przez Maximiliana Rest i Tatsuyę Takahashi, człowieka stojącego za Volcas, Minilogue i niezliczonymi innymi nowoczesnymi klasykami. Ale od samego początku był dość cichy. Zmieniło się to w tym tygodniu na Superbooth, gdzie zespół zaprezentował swój pierwszy prototyp, Acoustic Synthesis_phase5.

W przeciwieństwie do tradycyjnych syntezatorów, które używają oscylatorów, Phase 5 wykorzystuje metalowe kamertony. Widelce te są specjalnie zaprojektowane do tworzenia określonych nut bazowych i tonów. Ponieważ głównym źródłem dźwięku jest tutaj rezonator akustyczny, ma on pewne cechy, których nie ma normalna kombinacja. Na przykład będzie odbijać się jak gitara, gdy będzie trzymana w pobliżu wzmacniacza i zapętli się, gdy uderzy się z boku. Takahashi powiedział Fessowi Grandiose z Reverb: „Próbujemy uchwycić tę surowość instrumentów, a jednocześnie jest to łatwe w zarządzaniu jak syntezator”.

To jest część „dźwiękowa”: metalowe ciernie, które rezonują, rozbrzmiewają i gniją, prawie jak Fender Rhodes. Część syntezatora pochodzi z magnesów wewnątrz fazy 5, które pozwalają jej podtrzymywać tylko podstawowe alikwoty, alikwoty i alikwoty lub tylko alikwoty. Tony można również modulować za pomocą LFO, co daje dźwięk, który można opisać jedynie jako dzwonek choroby morskiej.

Ogólnie rzecz biorąc, dźwięk generowany w powyższym krótkim filmie demonstracyjnym jest dość wyjątkowy. Ma niejasną jakość dzwonienia podobną do Rhodes. Ale brzmi to również trochę jak to, czego można się spodziewać po wampirze z lat 90., opartym na samplerze, który śpiewa pot na syntezatorze. To dotyk z innego świata.

Na razie faza 5 to tylko prototyp i prawdopodobnie tak pozostanie. Na razie Korg Berlin po prostu mierzy zainteresowanie technologią. A jeśli okaże się, że istnieje rynek na tego rodzaju egzotyczną hybrydową syntezę akustyczną, zbada sposoby dalszego rozwinięcia jej w produkt końcowy.

READ  Zmniejszenie procesora AMD Ryzen 7000 może pozostawić sporo częstotliwości i wysokiego TDP, a także znacząco obniża temperatury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *