Koronacja króla Karola III: Pałac Buckingham ujawnia szczegóły trzydniowej uroczystości


Londyn
CNN

Pałac Buckingham W sobotę ujawniła szczegóły koronacji króla Karola III, podczas której odbędą się trzydniowe obchody w całym kraju, na które zaproszona zostanie publiczność.

Koronacja odbędzie się w sobotę 6 maja, „Wielki obiad koronacyjny” i „Bal koronacyjny” następnego dnia oraz dodatkowy poniedziałek świąteczny. Ostatniego dnia publiczność zostanie zaproszona do przyłączenia się do „The Big Help Out” poprzez wolontariat w swoich społecznościach.

„Każdy jest mile widziany każdego dnia” – powiedziała w oświadczeniu Michelle Donnellan, brytyjska minister ds. Cyfryzacji, kultury, mediów i sportu.

„Niezależnie od tego, czy organizuje prywatną imprezę uliczną, ogląda koronację lub wspaniały koncert w telewizji, czy przechodzi przez The Big Help Out, aby pomóc w sprawach, które są dla nich ważne”.

Pałac powiedział, że sama koronacja będzie „uroczystą posługą religijną, a także okazją do świętowania i widowiskowości”, której przewodniczyć będzie arcybiskup Canterbury, Justin Welby.

Pałac powtórzył, że będzie „odzwierciedlał rolę dzisiejszego monarchy i spoglądał w przyszłość, będąc jednocześnie zakorzeniony w starożytnych tradycjach i zachwytach”.

Ta linia z pałacu zostało zinterpretowane przez ekspertów jako znak, że koronacja Karola będzie inna i bardziej stonowana niż ta, której doświadczyła jego zmarła matka siedem dekad wcześniej, z krótszą ceremonią i modyfikacjami niektórych feudalnych elementów rytuału. Koronacja królowej Elżbiety była pierwszym królewskim wydarzeniem transmitowanym na żywo przez telewizję i trwała trzy godziny.

Karol i jego żona Camilla, Queen Consort, przybyli do Opactwa Westminsterskiego w procesji z Pałacu Buckingham, znanej jako „Procesja Królewska”, a później wrócili w większej ceremonialnej procesji, znanej jako „Marsz Koronacyjny”, w towarzystwie innych członków rodziny królewskiej.

Król i królowa wraz z członkami rodziny królewskiej pojawią się na balkonie Pałacu Buckingham, aby podsumować wydarzenia dnia.

W tym momencie pałac nie określił, którzy członkowie rodziny pojawią się w procesji i na balkonie, po dalszym wygnaniu księcia Andrzeja z życia publicznego w wyniku historycznych oskarżeń o wykorzystywanie seksualne i opublikowaniu wspomnień księcia Harry’ego, w których skrytykowano jego rodzinę .

READ  Ukraiński urzędnik: spotkanie ONZ z Putinem „nie jest dobrym pomysłem”

Królewski historyk Kate Williams powiedziała: „Bardzo pomogłoby Karolowi w jego wizerunku, gdyby byli tam Harry i Meghan”. Wcześniej powiedział CNN. „Wyglądałoby to szczególnie źle dla niego, gdyby jego syna nie było w pobliżu, ponieważ oczywiście Harry wciąż jest bardzo wysoko w kolejce do tronu, podobnie jak jego dzieci”.

Na znak, że nie wszyscy Brytyjczycy będą świętować to wydarzenie, antymonarchiczna grupa Republika, zobowiązała się do protestu w pobliżu Opactwa Westminsterskiego. „Koronacja to celebracja władzy i dziedzicznych przywilejów, na które nie ma miejsca w nowoczesnym społeczeństwie” – powiedział rzecznik firmy Graham Smith w oświadczeniu.

Kosztujący dziesiątki milionów funtów ten bezsensowny spektakl teatralny jest policzkiem dla milionów ludzi cierpiących z powodu kryzysu związanego z kosztami utrzymania.

Byliśmy już w kontakcie z policją metropolitalną i oczekujemy, że ułatwi ona pokojowy i merytoryczny protest. Zamierzamy dać odczuć naszą obecność na Parliament Square, gdy orszak królewski przejedzie do opactwa”.

Oczekuje się, że dzień po koronacji, 7 maja, w całym kraju odbędą się tysiące imprez w ramach „wielkiego obiadu koronacyjnego”, podczas gdy „ikony światowej muzyki i współczesne gwiazdy”, które nie zostały jeszcze nazwane, zbiorą się na „ceremonia kulminacyjna”, która odbyła się, jak powiedział pałac, we wschodnim ogrodzie zamku Windsor.

„Wielki obiad koronacyjny pomoże ci przenieść uroczystość prosto na twoją ulicę lub na własne podwórko” — powiedział Peter Stewart, dyrektor ds. organizacji imprezy, The Eden Project.

„Wspólne dzielenie się przyjaźnią, jedzeniem i zabawą daje ludziom więcej niż tylko dobrą zabawę – ludzie czują się mniej samotni, nawiązują przyjaźnie i pozostają bardziej zaangażowani w swoją społeczność” – dodał w oświadczeniu.

W ceremonii weźmie udział publiczność złożona z wolontariuszy z organizacji charytatywnych króla i królowej, a także kilka tysięcy widzów wybranych w ogólnokrajowej ankiecie przeprowadzonej przez BBC.

Palace powiedział, że zobaczą „światowej klasy orkiestrowe interpretacje teatralne ulubionych utworów muzycznych przed niektórymi z największych światowych artystów, obok artystów ze świata tańca… oraz wybór serii mówionych dostarczonych przez gwiazdy sceny i ekranu ”. , dodając, że lista zostanie opublikowana w odpowiednim czasie.

READ  Urzędnicy: Zakotwiczony statek wypłynął z wody w egipskim Kanale Sueskim

Król Karol III i królowa biorą udział w przyjęciu w Pałacu Buckingham 6 grudnia.

Zróżnicowana grupa składająca się z brytyjskich chórów uchodźców, chórów NHS, grup śpiewających LGBTQ+ i chórów sygnowanych przez osoby niesłyszące utworzy „Coronation Chorus” i wystąpi również na koncercie wraz z „Virtual Choir”, złożonym ze śpiewaków z całego świata. Wspólnota.

Znane lokalizacje w całym kraju zostaną również oświetlone projekcjami, laserami, pokazami dronów i oświetleniem w ramach koncertu.

Uroczystości Bank Holiday zakończą się w poniedziałek setkami działań zaplanowanych przez lokalne grupy społeczne w ramach „The Big Help Out”.

„To będzie festiwal wolontariatu” – powiedział John Knight, dyrektor generalny stowarzyszenia Together Alliance.

„Celem jest stworzenie dziedzictwa bardziej połączonych społeczności długo po samej koronacji”.

Aby otrzymywać aktualności dotyczące brytyjskiej rodziny królewskiej na swoją skrzynkę odbiorczą, zarejestruj się w Królewski biuletyn CNN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *