Kryptowaluty nie mają wartościowego wyniku – nie dodają się do społeczeństwa jak inne inwestycje – Bitcoin Polecane News

Współzałożyciel Microsoft, Bill Gates, wyjaśnił, dlaczego nie posiada żadnych bitcoinów ani innych kryptowalut. „Lubię inwestować w rzeczy, które mają wartościowy wynik”, powiedział Gates, dodając, że kryptowaluty „nie dodają społeczeństwu jak inne inwestycje”.

Bill Gates o kryptowalutach i dlaczego nie zainwestować

Współzałożyciel Microsoftu, Bill Gates, podzielił się swoją opinią na temat Bitcoina i kryptowalut na Reddit AMA (Ask Me Anything) w czwartek.

Jednym z pytań, które mu zadano, było „Co myślisz o Bitcoinie i kryptowalutach?” Gates odpowiedział:

Nie posiadam żadnego z nich. Lubię inwestować w rzeczy, które mają wartościowy wynik.

Dodał: „Wartość firm zależy od tego, jak powstają świetne produkty. Wartość krypto jest właśnie tym, co ktoś inny zdecyduje, że ktoś inny za to zapłaci, więc nie dodawaj go do społeczności, jak inne inwestycje”.

Stanowisko Gatesa w sprawie kryptowalut przypomina stanowisko Berkshire Hathaway i Warrena Buffetta. Wyrocznia Omaha wyjaśniła, dlaczego nie zainwestował w bitcoin lub kryptowalutę na początku tego miesiąca.

Niczego nie produkuje, Buffett Opisz to BTCZauważając, że nie zapłaciłby 25 dolarów za każdy bitcoin na świecie. – Co mam z tym zrobić? Muszę ci to jakoś odsprzedać. Nic nie zrobisz – powiedział.

Współzałożyciel Microsoftu i współprzewodniczący Fundacji Billa i Melindy Gatesów od dawna krytykuje Bitcoina i kryptowalutę.

W lutym ubiegłego roku powiedział, że nie posiada bitcoina, dodając, że ma „neutralny pogląd”. Jednak jest to również Powiedziała Kryptografia była jedną z technicznych innowacji, bez której świat byłby lepszy. Gates zauważył: „Sposób, w jaki działa dziś kryptowaluta, pozwala na pewną działalność przestępczą. Dobrze byłoby się tego pozbyć”.

Gates skomentował również, że dyrektor generalny Tesli Elon Musk był właścicielem bitcoina w lutym zeszłego roku. „Elon ma dużo pieniędzy i jest bardzo wyrafinowany, więc nie musisz się martwić, że jego bitcoin będzie rósł lub spadał losowo” – powiedział jeden ze współzałożycieli Microsoftu. „Jeśli masz mniej pieniędzy niż Elon, prawdopodobnie powinieneś zwrócić na to uwagę” – ostrzegł.

READ  W jaki sposób kryzys płynności związany jest ze stosem Ethereum Lido

Co sądzisz o komentarzach Billa Gatesa na temat Bitcoina i kryptowalut? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Kevin Helms

Kevin, austriacki student ekonomii, znalazł Bitcoina w 2011 roku i od tego czasu jest misjonarzem. Interesuje się bezpieczeństwem Bitcoina, systemami open source, efektami sieciowymi oraz skrzyżowaniem ekonomii i kryptografii.

kredyty fotograficzne: Shutterstock, Pixabay, Wikicommons

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.