Książę William mówi o swojej kontrowersyjnej trasie po Karaibach: „Dużo się nauczyliśmy”

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Książę William myśli o Jego kontrowersyjna wycieczka po Royal Caribbean z początku tego roku.

W środę książę i księżna Cambridge wzięli udział w odsłonięciu pomnika narodowego Windrush na stacji Waterloo, gdzie książę wygłosił przełomowe przemówienie do społeczności karaibskiej w Wielkiej Brytanii.

Dzień Wiatru został nazwany na cześć Empire Windrush, statku, który w czerwcu 1948 roku przywiózł do Wielkiej Brytanii setki imigrantów z Karaibów, aby pomóc wypełnić braki siły roboczej po II wojnie światowej, donosi magazyn People. Według gazety, tysiące ludzi, zwanych pokoleniem Windrush, osiedliło się w Wielkiej Brytanii, aby pomóc miastom i przemysłom odbudować się po wojnie do początku lat 70. XX wieku. W 2018 roku Dzień Wiatru był oficjalnie obchodzony przez rząd jako dzień świętowania.

Sklep zauważył, że ceremonia otwarcia odbyła się w trakcie skandalu Windrush, w którym setki karaibskich imigrantów mieszkających i pracujących w Wielkiej Brytanii niesłusznie znalazło się na celowniku władz imigracyjnych. Pomnik został stworzony, aby symbolizować odwagę i odporność Brytyjczyków na Karaibach.

Kate Middleton, książę William pojawiają się na swoim pierwszym oficjalnym wspólnym zdjęciu

Książę William przemawia podczas odsłonięcia Pomnika Narodowego Windrush na stacji Waterloo w Londynie 22 czerwca 2022 r.
(John Sibley/Paul/AFP przez Getty Images)

Pojawienie się pary pojawiło się kilka miesięcy po marcowej trasie koncertowej na Karaibach. Nie tylko spotkali się z reakcją na wizytę, ale także narastali napięcia w krajach, w których się znajdują Babcia Williama, królowa Elżbieta, pozostała głową państwa.

W swoim przemówieniu na przyjęciu odsłonięcia William opisał, jak różnorodność jest „bardzo ważna dla naszego kraju”.

„Moja rodzina była dumna, że ​​może to świętować od dziesięcioleci – czy to przy wsparciu moich rodziców w Dzień Wiatru, czy ostatnio podczas Platynowego Jubileuszu mojej babci, kiedy ludzie ze wszystkich społeczności i środowisk spotkali się, aby uznać wszystko, co się zmieniło ostatnich 70 lat i patrz w przyszłość”.

READ  Europa najmocniej odczuje globalne spowolnienie – OECD

„To coś, co przemówiło do mnie i Catherine po naszej wizycie na Karaibach na początku tego roku” – kontynuował. „Nasza podróż była okazją do refleksji i wiele się nauczyliśmy. Nie tylko o różnych sprawach, które mają znaczenie dla mieszkańców regionu, ale także o tym, jak przeszłość ma ogromny wpływ na teraźniejszość”.

Kliknij tutaj, aby zapisać się do naszego biuletynu rozrywkowego

Książę William, Katarzyna, księżna Cambridge, baronowa Floella Benjamin, po prawej, pasażerowie Windrush Alford Gardner, pośrodku, John Richards, czwarty od lewej i dzieci przy Pomniku Narodowym Windrush stworzonym przez jamajskiego artystę Basila Watsona, po lewej, na stacji Waterloo w Londynie 22 czerwca 2022 r.

Książę William, Katarzyna, księżna Cambridge, baronowa Floella Benjamin, po prawej, pasażerowie Windrush Alford Gardner, pośrodku, John Richards, czwarty od lewej i dzieci przy Pomniku Narodowym Windrush stworzonym przez jamajskiego artystę Basila Watsona, po lewej, na stacji Waterloo w Londynie 22 czerwca 2022 r.
(John Sibley/Paul/AFP przez Getty Images)

William wcześniej mówił o przyszłym zarządzaniu narodami karaibskimi po swojej trasie.

„Wiem, że ta trasa przyniosła bardziej szczegółowe pytania dotyczące przeszłości i przyszłości” – powiedział wtedy książę. „W Belize, na Jamajce i na Bahamach ta przyszłość zależy od ludzi. Wycieczki plenerowe są okazją do refleksji. Dużo się uczysz. Co premierzy mają na myśli. Nadzieje i aspiracje dzieci w wieku szkolnym. Codzienne wyzwania z którymi zmagają się rodziny i społeczności… Bardzo nam się podobało spędzanie czasu ze społecznościami w trzech krajach i lepsze zrozumienie kwestii, które są dla nich najważniejsze”.

William kontynuował: „Catherine i ja jesteśmy oddani służbie”. „Dla nas to nie jest mówienie ludziom, co mają robić. Chodzi o służenie im i wspieranie ich w sposób, w jaki myślą najlepiej, korzystając z platformy, którą mamy szczęście. Dlatego takie wycieczki podkreślają nasze pragnienie służenia ludziom Wspólnoty Narodów i słuchać społeczności na całym świecie. Nie mam na myśli tego, kogo Wspólnota zdecyduje się poprowadzić swoją rodzinę w przyszłość. Liczy się dla nas zdolność rodziny Wspólnoty do tworzenia lepszej przyszłości dla ludzi, którzy ją kształtują, oraz nasze zaangażowanie w służenie i wspieranie najlepiej jak potrafimy”.

READ  Portrety królowej Elżbiety II w Stonehenge wzbudzają kontrowersje przed jubileuszem platyny

Trasa królewska była krytykowana jako „głucha” za utrwalanie obrazów brytyjskich rządów kolonialnych. Premier Jamajki Andrew Holness powiedział księciu i księżnej Cambridge, że jego kraj zamierza stać się republiką, usuwając brytyjskiego monarchę ze stanowiska głowy państwa.

Wewnątrz obchodów 40. urodzin księcia Williama: królewski ekspert

Książę William i Catherine, księżna Cambridge, rozmawiają z uczestnikami podczas wizyty w Elevate Initiative w Brixton House 22 czerwca 2022 r. w Londynie.

Książę William i Catherine, księżna Cambridge, rozmawiają z uczestnikami podczas wizyty w Elevate Initiative w Brixton House 22 czerwca 2022 r. w Londynie.
(Eddie Mulholland – Pula WPA / Getty Images)

Członkowie rodziny królewskiej odwiedzili trzy kraje Jako przedstawiciele 96-letniej królowej, która niedawno obchodziła 70-lecie tronu. W ciągu tych siedemdziesięciu lat była głową państwa w Wielkiej Brytanii, a 14 „królestw”, które niegdyś były koloniami Imperium Brytyjskiego, jest teraz niezależnymi narodami.

Protestujący powitali parę królewską i zażądali przeprosin za rolę, jaką Wielka Brytania odegrała w zniewoleniu milionów Afrykanów i zadośćuczynieniu za szkody spowodowane niewolnictwem. Podczas przemówienia na Jamajce William wyraził swój „głęboki smutek” z powodu niewolnictwa, ale powstrzymał się od przeprosin.

William uświadomił sobie zmieniający się charakter powiązań między Wielką Brytanią a jej byłymi koloniami podczas przemówienia w piątek wieczorem w Nassau, stolicy Bahamów.

„Z dumą wspieramy i szanujemy Twoje decyzje dotyczące Twojej przyszłości” – powiedział William. „Związki rozwijają się, a przyjaźnie pozostają”.

Jak młodzi królowie stali się „złodziejami scen” i „Aktualizuj członków rodziny królewskiej”: ekspert

Ludzie protestują przeciwko wizycie księcia i księżnej Cambridge w Kingston na Jamajce 22 marca 2022 r.

Ludzie protestują przeciwko wizycie księcia i księżnej Cambridge w Kingston na Jamajce 22 marca 2022 r.
(Ricardo McCain/AFP przez Getty Images)

Bez względu na to, co dawne kolonie decydują o ich dalszym związku z Koroną, Wilhelm powiedział, że chce nadal służyć im za pośrednictwem Wspólnoty Narodów, dobrowolnego stowarzyszenia 54 narodów, które mają historyczne powiązania z Wielką Brytanią. Królowa stała na czele Wspólnoty przez cały okres jej panowania, a jej następcą jest książę Karol, ojciec Wilhelma.

READ  Oczekuje się, że Ukraina zbliży się do kandydatury UE: aktualizacje na żywo

Podróż tej pary do Belize również natrafiła na szkopuł, gdy planowana wizyta na farmie kakaowej w Belize została odwołana z powodu lokalnego sprzeciwu.

Według lokalnych doniesień odbył się protest przeciwko królewskiej wizycie na plantacji kakao Akti El Ha w wiosce Indian Creek u podnóża Gór Majów. Channel 7 News w Belize donosi, że istnieje spór między mieszkańcami wioski a Flora and Fauna International, organizacją charytatywną zajmującą się ochroną przyrody, którą William wspiera jako patron.

Oficjalny rzecznik prasowy Pałacu Kensington w Londynie Powiedziała Fox News Digital, że „z powodu delikatnych problemów związanych ze społecznością w Indian Creek wizyta została przeniesiona w inne miejsce”.

Książę William po cichu sprzedaje czasopisma na ulicach Londynu, aby pomóc bezdomnym

Catherine, księżna Cambridge i książę William odwiedzają Trench Town, miejsce narodzin reggae, podczas trasy po Karaibach 22 marca 2022 r. w Kingston na Jamajce.

Catherine, księżna Cambridge i książę William odwiedzają Trench Town, miejsce narodzin reggae, podczas trasy po Karaibach 22 marca 2022 r. w Kingston na Jamajce.
(Baraka/Samir Hussein/WireImage)

W listopadzie 73-letni Charles potępił „okrucieństwo niewolnictwa” i brytyjskie dziedzictwo handlu niewolnikami, gdy Barbados usunął jego matkę, królową, ze stanowiska głowy państwa.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.