Liczby stojące za dominacją Toronto Blue Jays nad Boston Red Sox

Toronto Blue Jays nie czekali długo, aby znaleźć swój rytm po przerwie All-Star. Założyli ofensywną klinikę w piątek wieczorem, pokonując Boston Red Sox 28-5.

lewe pole Rimmel Tapia Zrobił show, kończąc 3 do 7 na planszy z sześcioma RBI i Wielkim Szlemem. Ten Homer pracował w parku – drugim w historii serii Blue Jays. To pierwsze duże mistrzostwa MLB na trawnikach halowych od czasów Michaela A.

W piątym inningu Jays zadały najwięcej obrażeń, zdobywając 11 podań w kadrze. Tom Brady, który grał swoje pierwsze 20 sezonów z New England Patriots, zauważył ciężką noc w Bostonie. Brady oczywiście ma za sobą epicki powrót, wracając z 25-punktowego opóźnienia, by pokonać Atlanta Falcons w Super Bowl LI. W przeciwieństwie do Brady’ego, Red Sox nie mieli takiej magii w piątkowy wieczór.

Historia, dobra czy zła, powstała w tej grze zarówno dla Bostonu, jak i Toronto.

Blue Jays zdobyli najwięcej rund przeciwko Red Sox od prawie 100 lat. Oto spojrzenie na niektóre inne liczby:

28: 28 pól, które Toronto zdobyło w piątek, to najwięcej w historii franczyzy. Przekroczyła poprzedni znak 24 26 czerwca 1978 roku, przeciwko Baltimore Orioles. Dla Red Sox ustanowił flagę dla większości biegów dozwolonych w dowolnej grze w historii serii. Ten rekord jest niezmienny od prawie wieku – Cleveland Guardians strzelili 27 goli przeciwko Bostonowi 17 lipca 1923 roku.

Aby spojrzeć na tę ofensywną linię z perspektywy, piątek był meczem 8744 na Fenway Park. Blue Jays strzelili tam więcej kopnięć niż jakakolwiek drużyna gości przed nimi.

11: 11 biegów Toronto ustanowiło piąty rekord franczyzy dla największej liczby w jednej rundzie. Blue Jays zrobili to jeszcze cztery razy, ostatnio w 2021 przeciwko Orioles.

READ  Philadelphia Phillies przegrała z Miami Marlins. Luis Araz trafia na cykl

25: W piątek Jays wyszedł w piątym inningu z łącznie 25 przejazdami, większość z nich remisowała przez zespół MLB przez pięć rund od 1900 roku (1922 Cubs).

5: Po raz pierwszy w historii Blue Jays trzech różnych graczy miało co najmniej pięć RBI (Tapia, Lord Goriel junior. A Danny Janssen).

29Toronto strzeliło Bostonowi 29 bramek, najwięcej w historii zespołu. Pokonał 25 uderzeń w wygranym 19-4 z Texas Rangers 9 sierpnia 1999 roku. Cała dziewiątka startujących zdobyła co najmniej dwa trafienia i strzeliła po dwa gole każdy, ponieważ Jays stał się drugą drużyną od 1900 roku, która to zrobiła ( Anioły Los Angeles z 1979 roku).

19: W scenariuszach dwukierunkowych Blue Jays wciąż znajdują sposoby na umieszczenie biegu na tablicy – ​​19 z 28 biegów w Toronto odbyło się z dwoma dyrektorami. To najwięcej goli strzelonych przez drużynę od czasu, gdy zespół Red Sox strzelił 22 gole 21 sierpnia 1986 roku.

6: Gurriel rozegrał mecz 6 na 7 z pięcioma wynikami RBI i trzema rundami. Jego sześć zwycięstw najbardziej związało go z Frankiem Catalanuto (2004) w historii zespołu.

Badania ESPN Stats & Information przyczyniły się do powstania tej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *