Linie Emirates krytykują Heathrow za „niekompetencję” podczas letniego „Armagedonu”

Linie lotnicze z Dubaju skrytykowały w czwartek żądania przewoźników na londyńskim lotnisku Heathrow na początku tego tygodnia. Przestań sprzedawać bilety Na to lato.

Linia lotnicza, która obsługuje sześć lotów dziennie z Heathrow, odrzuciła nowe limity jako „całkowicie niesprawiedliwe i niedopuszczalne”.

Heathrow, podobnie jak inne lotniska, z trudem sobie radził Powrót do pasażerów Po dwóch latach ograniczeń pandemicznych i cięć kadrowych. Lotnisko poinformowało we wtorek, że ograniczy liczbę odlotów dziennie 100 000 do 11 września

„[London Heathrow] Postanowił nie działać, nie planować, nie inwestować. „Teraz w obliczu sytuacji„ Armagedonu ”z powodu ich nieskuteczności i bezczynności, przerzucają cały ciężar – koszty i walkę o uporządkowanie chaosu – na linie lotnicze i pasażerów” – podała linia lotnicza w oświadczeniu.

Firma poinformowała, że ​​Heathrow dał jej zaledwie 36 godzin na dostosowanie się do nowej czapki Zagroził, że podejmie przeciwko niemu kroki prawne Linie lotnicze, które odmawiają przestrzegania. Dodał, że lotnisko posiada wystarczającą liczbę pracowników obsługi naziemnej i cateringowej do obsługi swoich lotów.

Linie Emirates powiedziały, że zespół zarządzający Heathrow „martwi się o pasażerów i ich klientów linii lotniczych” i nie zatrudnił ani nie przeszkolił wystarczającej liczby pracowników przed przewidywalnym wzrostem liczby podróży w lecie.

Średnio Heathrow obsługiwał prawie 220 000 pasażerów każdego dnia, z podziałem na przyloty i odloty w 2018 roku.

Rzecznik Heathrow powiedział CNN Business, że głównym powodem opóźnień i odwołań lotów był brak zespołów obsługi naziemnej. Powiedział, że siła robocza stanowi tylko 70% poziomu sprzed pandemii.

„Od miesięcy prosiliśmy linie lotnicze o opracowanie planu rozwiązania problemów związanych z zasobami, ale nie pojawiły się żadne jasne plany, a problem pogarszał się z każdym dniem” – powiedział rzecznik.

Dyrektor generalny Heathrow, John Holland-Kay, powiedział we wtorek w liście otwartym do pasażerów, że linie lotnicze sprzedały więcej miejsc w nadchodzących miesiącach.

READ  Magazyn Amazona w Illinois zawala się, w środku 100 pracowników, zgony potwierdzone

„Dzienne miejsca odlotów w sezonie letnim wynoszą średnio 104 000 miejsc – wzrost o 4000 miejsc dziennie. Z tych 4000 miejsc dziennie, średnio tylko 1500 jest obecnie sprzedawanych pasażerom” – napisał w liście.

Gra w obwinianie

Linie Emirates podały, że „niemożliwe” jest przebukowanie wszystkich dotkniętych tym problemem pasażerów na nowe loty w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Powiedział, że „wydaje się” obowiązywać limit 100 000 odlotów dziennie.[ed] do zrobienia [have been] „Wyrwany z powietrza” będzie kontynuował loty zgodnie z planem.

Nie tylko Emirates się denerwują.

Willie Walsh, dyrektor generalny Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Powietrznych (IATA) i były dyrektor generalny właściciela British Airways IAG, powiedział w oświadczeniu. Wywiad z Reuters Powiedział, że ograniczenia w podróżowaniu we wtorek były „śmieszne”.

„Linie lotnicze przewidziały większy ruch niż przewidywał Heathrow… całkowicie się pomyliły” – powiedział.

Walsh oskarżył również Heathrow o próbę „maksymalizacji zysków z lotniska kosztem linii lotniczych”.

Heathrow odrzucił komentarze Walsha.

„Potrzebujemy pracy zespołowej i inwestycji w usługi, aby chronić pasażerów, a nie dezinformację przed emerytowanymi szefami linii lotniczych” – powiedziała w środę CNN Business rzeczniczka.

Sharon Brown-Peter złożyła raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *