Listy – The New York Times

Niedzielna zagadka – To jedna z niedzielnych sieci, w których przeczytanie przedmowy Willa Shortza do druku przed rozwiązaniem wpływa na wrażenia. Pisze: „Tina Labadie mieszka w Londynie, Ontario. To jej pierwsza krzyżówka z New York Times. Ma jedną z moich ulubionych cech – taką, która oferuje wiele różnych „odczuć”. Przykład w 118-Across, na dół układanki, zmienia się, Trochę o innych paradygmatach, takich jak napastnik żartu. Jako konstruktywną rekompensatę, każda litera alfabetu jest użyta przynajmniej raz w wypełnionej siatce.

Ten rodzaj komplementu wyznacza wysoki standard każdej zagadki, nie mówiąc już o debiucie, a powolny motyw dzisiaj nie zawodzi. W końcu dotarłem do tych „doznań”, ale nie wcześniej niż kilka chwil „ach-och”, kiedy martwiłem się, że czegoś przegapię. Trochę suspensu sprawia, że ​​rozwiązanie jest jeszcze lepsze.

47a. Dowody takie jak dzisiaj – „hełm z II wojny światowej, nieoficjalnie” – przewyższają liczebnie dowody, takie jak „typowe zużycie paranoika”, które również mogłyby zdefiniować ten wpis, w stosunku 16 do 1 we wskazówce do krzyżówki Timesa. Ciągle myślę o fanach fabuły, kiedy widzę TIN HAT (lub „Czarnoksiężnika z krainy Oz”!).

79a. „Google ___” może rozwiązać kilka problemów: „Dokumenty” lub „Aplikacje” są włączone oraz poprawny wpis MAPS. To narzędzie, którego często używam do podwójnego sprawdzania trudnych geograficznych ciekawostek – dziś narysowałem kompletną blankiet na IBADAN, Trzecie co do wielkości miasto w NigeriiZatoka Sidra.

101a. To jest trochę Rozmyty przewodnik. „Kryształ” sprawił, że pomyślałem o czymś łatwym do zrozumienia, zanim pomyślałem o czymś naprawdę przezroczystym lub PRZEJRZYSTYM, jak cichy basen. To kojące słowo, prawda? Wszystko możliwa definicja – Zrównoważony nastrój, czysty ton instrumentu muzycznego – neutralny i zrelaksowany.

Trójwymiarowy. Podziwiam każdego, kto od razu wpada na taki pomysł; Potrzebujesz krzyży. „Urodzona piosenkarka jazzowa Eunice Kathleen Wymon” to Nina Simone Wybrała swój pseudonimKiedy zaczęła śpiewać w barach, żeby uniknąć kłopotów z matką.

READ  Wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej: Aktualizacje na żywo

19d. „Kurs wprowadzający” brzmi akademicko, ale jest kulinarnym odniesieniem do SAŁAT.

61d. To jeden z kilku przewodników po wypełnieniu, które, jak sądziłem, mogą znajdować się w zestawie atrybutów. „Pełna z X” może odnosić się do litery X, cyfry rzymskiej 10 lub być może bardzo dochodowej mapy skarbów. Nie spodziewałam się piłek, które już można odróżnić krzyżykami. (On ona Wygląda ryzykownie.)

To kolejny wątek ze sparowanymi wpisami – ostatnio widzieliśmy kilka z nich i dodali ładną warstwę wnioskowania do rozwiązania, nawet jeśli te dwa wpisy są połączone we wskazówkach lub w cyfrowym widoku łamigłówki. W zestawie motywów jest sześć par i wszystkie są świetnymi przykładami „gry literowej”, jak wskazuje tytuł łamigłówki. Jest też zgrabny komponent skalarny, którego nie zauważyłem, dopóki nie sprawdziłem wszystkiego ponownie.

Prawdopodobnie natkniesz się i rozwiążesz wpisy tematów w przypadkowej kolejności – ja na pewno. Pierwszym, którego na pewno wiedziałem, było 42-Across, „Piwo nazwane na cześć ojca założyciela”, SAM ADAMS, który, jak przypuszczałem, był tylko nieszkodliwym naturalnym wypełnieniem. Ten przewodnik jest bardzo zbliżony do wpisu sparowanego, który jest 52-Przez: „Czas rozpoczęcia czasu letniego…lub wskazówka na 42-Przez”. Nic mnie tam nie zszokowało. Dostałem się do 90-Across, „The Farmer’s Kids Club…or Hint at 97-Across” i pomyślałem, że tak powinno być”4 godz. Jeśli wpis nie miałby długości pięciu znaków, mógłbym spróbować HHHH, zamiast tego usiadłem na nim przez chwilę i spróbowałem 97-Across, „Secretive”. Z powodu jakiegoś przekreślonego listu, udało mi się ten wpis poprawnie: HUSH- CISZA. Albo zdałem sobie sprawę, SZUSZ-SZUSZ – Te cztery H muszą coś znaczyć.

Ze względu na umieszczenie OAHU, QUIT i JACUZZI odkryłem 27-Across dalej. „Odwiedzający stronę internetową, w języku analityki” to unikalny użytkownik. Towarzyszący mu przewodnik to 71-Across, „23 w serii… lub wskazówka dla 27-Across”. Mamy do czynienia z „Letterplay”, więc seria, która przychodzi mi do głowy, jest z natury alfabetyczna, ale co?W„(23. litera) odnosi się do wpisu w 27-Across? Aha – Unikalny użytkownik zawierający dwa U lub podwójne U.

READ  Władimir Putin podda się operacji onkologicznej i przeniesie władzę

DOUBLE U wyjaśnił mi, jak odpowiedzieć na 68-Across: „Najwyższy rating kredytowy… lub wskazówka dla 25-Across”. Ten rating kredytowy (dla obligacje przedsiębiorstw) to AAA lub POTRÓJNE A. Co to ma wspólnego z 25-Across, „Nie w porządku”? Dziękuję, krzyże! To miało sens tylko wtedy, gdy odwróciłem jego projekt; Linia może być „nieprawidłowa” lub prosta aT an aNGLE. Tam trzy razy.

A co z 90-Across? „Czteroosobowy” nie pasuje. Wpis to cztery H. A co z 52-przez „Czas rozpoczęcia czasu letniego…”? Jest druga w nocy, co odnosi się do poniedziałku „AM” w S.Jestem ogłoszenieJestems.

Istnieją dwa inne przykłady – doskonała para kalamburów na 89 i 115 w poprzek oraz rozbieżność na 54 i 118 w poprzek – które wyznaczają granice sekwencji liczbowej. (że to około w każdym razie sekwencja. Brakuje „jeden” lub „jeden”, a zamiast tego idzie zero – dwa – podwójne – potrójne – cztery – pięć.) Ten wpis zerowy jest próbą odwrócenia. 54-Across, „Weightlessness…lub aluzja do 118-Across” to ZERO G. 118-Across to „wezwanie nadawców baseballu na boisku”. Co oni mówią? „stąd?” W tym przypadku plik Więcej wyczekiwane oświadczenieże przy zerowym G brzmi: OIN OIN ONE.

Abonenci mogą Zajrzyj na klawisz odpowiedzi.

Próbujesz wrócić do strony z puzzlami? tutaj.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.