Liz Cheney zaprzecza dyskusji Kevina McCarthy’ego na temat rezygnacji Trumpa po 6 stycznia

Przedstawicielka Liz Cheney odmówiła rejestracji w piątek lub Wyciek dźwięku z rozmowy telefonicznej Wydaje się to wskazywać, że przywódca mniejszości domowych Kevin McCarthy wzywa ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa do rezygnacji po zamieszkach na Kapitolu 6 stycznia.

Fragment tej rozmowy, datowanej na 10 stycznia 2021 r., wyemitowano w czwartek wieczorem w programie MSNBC „The Rachel Meadow Show”. Kilka godzin temu McCarthy Odmowa powiedzenia Trump zrezygnuje.

W klipie audio można usłyszeć Republikanów z Kalifornii, którzy mówią Cheneyowi, R-Vio, że zostanie zwolniony z Trump House i że wierzy, że jest winny w Senacie po zamieszkach z 6 stycznia.

„Jedyną dyskusją, jaką z nim mam, jest to, że myślę, że to przejdzie. Proponuję, abyś zrezygnował” – powiedział McCarthy.

Późnym piątkiem agencje informacyjne wyemitowały solowy klip McCarthy’ego z 11 stycznia 2021 r. W nim McCarthy powiedział czołowym republikanom z Izby Reprezentantów, że Trump przyjął pewną odpowiedzialność za zamieszki na Kapitolu.

„To, co zrobił, było nie do przyjęcia. Nikt nie może tego bronić, nikt nie powinien tego bronić” – powiedział McCarthy w niedawnym poście.

Komentarze pojawiają się zaledwie kilka dni po tym, jak tłum zwolenników Trumpa, sprowokowany fałszywymi twierdzeniami ówczesnego prezydenta, że ​​powszechne oszustwa w wyborach w 2020 roku spowodowały jego straty, wszedł na Kapitol i zdestabilizował prawodawców, którzy potwierdzili zwycięstwo prezydenta Joe Bidena.

Rzeczniczka Cheneya, jednego z dwóch Republikanów z Izby Reprezentantów badającej zamieszki w Kapitolu, powiedziała w piątkowym oświadczeniu, że kobieta z Kongresu „nie nagrała ani nie ujawniła taśmy i nie wiedziała, jak reporterzy ją zdobyli”.

„Komisja Specjalna poprosiła Kevina McCarthy’ego, aby porozmawiał z nami o tych wydarzeniach, ale jak dotąd odmówił” – powiedział rzecznik.

Rzecznik McCarthy’ego nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz z CNBC. Rzecznik nie wyjaśnił od razu rozbieżności między nagranymi uwagami McCarthy’ego a jego poprzednim oświadczeniem, w którym zaprzeczono wezwaniu McCarthy’ego do rezygnacji Trumpa.

READ  Pierwsza śmierć w USA związana z ospą małp została zgłoszona w Teksasie u osoby dorosłej z obniżoną odpornością

Jeśli Republikanie odzyskają kontrolę nad Izbą w wyborach śródokresowych w 2022 r., zamachy mogą zagrozić zaufaniu McCarthy’ego do zostania Marszałkiem Izby. Większość republikanów Izby Reprezentantów – którzy muszą głosować, aby McCarthy został przewodniczącym – jest lojalna wobec Trumpa.

Pomimo porażki z Bidenem w wyborach w 2020 r. i ciągłego rozpowszechniania teorii spiskowych, w których twierdzi się, że przeciwko niemu doszło do oszustw na tle rasowym, Trump pozostaje najpopularniejszą postacią w GOP i jej prawdziwym przywódcą. Zasugerował, że ponownie będzie kandydował na prezydenta w 2024 roku.

New York Times poinformował w czwartek McCarthy i inni przywódcy GOP, w tym przywódca mniejszości senackiej Mitch McConnell, początkowo przysięgli, że po zamieszkach z 6 stycznia Trumpa wyrzucą z polityki. Gazeta twierdzi, że szybko wycofali się z obawy przed odwetem ze strony Trumpa i jego zwolenników.

Według The Times, McCarthy powiedział grupie republikańskich przywódców w dniach po ataku: „Miałem to z tym facetem. Opierając się na szczegółach książki.

McCarthy zastanawiał się również na głos, czy firmy technologiczne mogą zawiesić konta w mediach społecznościowych niektórych republikańskich prawodawców podczas rozmowy z czołowymi Republikanami – ta sama rozmowa, która pojawiła się w jednym z klipów audio, podał Times.

„Czy oni też nie mogą zabrać swoich kont na Twitterze?” Podobno zapytał.

McCarthy wydał oświadczenie w czwartek, nazywając Times „całkowicie fałszywymi i wprowadzającymi w błąd” wiadomościami na jego temat. Oskarżył „media korporacyjne” o realizację „agendy liberalnej” i powiedział, że prezydentura Bidena pokazała, że ​​Stany Zjednoczone „były w lepszej sytuacji, gdy prezydent Trump był w Białym Domu”.

W raporcie Timesa znalazł się również rzecznik McCarthy’ego, Mark Bedner, który powiedział, że przywódca GOP „nigdy nie wzywał Trumpa do rezygnacji”.

Ale klip audio udostępniony w czwartek wieczorem przeczy temu twierdzeniu.

W poście Cheney wspomniał o 25. poprawce – konstytucyjnym procesie usunięcia prezydenta z urzędu. Zapytała McCarthy’ego: „A co, jeśli dotrze tam po odejściu? Czy jest jakaś szansa? Pytasz, czy może zrezygnować? Czy jest jakiś powód, by sądzić, że to może się zdarzyć?”

READ  Trump zaatakował Pence 6 stycznia, zbierając wyznawców GOP 2024

McCarthy odpowiedział: „Miałem kilka dyskusji. Moje przeczucie mówi nie. Poważnie myślę o rozmowie z nim dziś wieczorem. Nie rozmawiałem z nim od dwóch dni”.

McCarthy powiedział, że wątpliwe jest, czy Trump zgodzi się ustąpić. Powiedział, że nawet jeśli ostateczne głosowanie nastąpi po rezygnacji Trumpa 20 stycznia 2021 r., próba impeachmentu przeciwko Trumpowi z pewnością zostanie w nich uchwalona i uchwalona w Senacie.

„Ale myślę, że zamierzam do niego zadzwonić” – powiedział McCarthy. „Ma różne gałęzie”.

„Jedyną dyskusją, jaką z nim mam, jest to, że myślę, że to przejdzie. Proponuję, abyś zrezygnował” – powiedział McCarthy. – Um, to znaczy, że jest mój, ale nie sądzę, żeby go przyjął. Ale nie wiem.

W piątek Martin i Burns pojawili się w CNN, gdzie udostępnili kolejny klip, na którym McCarthy rozmawiał z przywódcami Izby Reprezentantów po zamieszkach.

„Chcę być bardzo jasny dla was wszystkich. Jestem bardzo jasny dla prezydenta. Ponosi odpowiedzialność za swoje słowa i czyny, jeśli nie, i lub nie”, powiedział McCarthy. 11, 2021 powiedział w poście. Pobrane przez MSNBC.

„Pytałem go dzisiaj osobiście, czy jest odpowiedzialny za to, co się stało? Czy jest zdenerwowany tym, co się stało? Powiedział mi, że ponosi pewną odpowiedzialność za to, co się stało. I musi to przyznać” – powiedział McCarthy.

„Wiem, że to nie jest zabawne. Wiem, że to nie jest świetne. Wiem, że to bardzo trudne, ale chcę robić, co mogę, zwłaszcza tutaj, nie chcę się spieszyć” – dodał McCarthy.

„Podobało mi się to z tym facetem. To, co zrobił, było nie do przyjęcia. Nikt nie może tego bronić, nikt nie powinien tego bronić” – powiedział.

Rzecznik Trumpa nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

READ  Wordle 380 4 lipca Codzienne porady: Nie możesz rozwiązać dzisiejszego Wordle? Trzy wskazówki pomocne w odpowiedzi | Gry | Zabawa

W ciągu trzech tygodni po telefonach McCarthy Trump udał się do Mar-a-Lago Resort Home w Palm Beach na Florydzie, aby omówić strategie polityczne na wybory uzupełniające w 2022 roku.

Dom zwolnił Trumpa za podżeganie do buntu w ostatnich dniach jego urzędowania. Tylko 10 republikanów z Izby Reprezentantów głosowało za odwołaniem.

Senat uwolnił Trumpa po objęciu urzędu przez Bidena. Zarówno McCarthy, jak i McConnell głosowali przeciwko tym wysiłkom.

Cheney był członkiem zespołu kierowniczego McCarthy’ego w czasie rozmowy. Republikanie zwolnili Trumpa po tym, jak został usunięty w zeszłym roku i skrytykowali go za udział w ataku na Kapitol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *