Łukaszenka mówi, że Białoruś przechwyciła próby ataków rakietowych przez Ukrainę

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko uczestniczy w spotkaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Soczi w Rosji 23 maja 2022 r. Sputnik/Ramil Sitdikov/Kremlin przez Reuters Attention Editors – To zdjęcie zostało dostarczone przez stronę trzecią.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Ta treść została wyprodukowana w Rosji, gdzie zasięg rosyjskich operacji wojskowych na Ukrainie jest ograniczony przez prawo

Moskwa (Reuters) – Białoruski prezydent Aleksander Łukaszenko powiedział w sobotę, że Ukraina trzy dni temu próbowała zbombardować obiekty wojskowe na białoruskiej ziemi, ale wszystkie jej pociski zostały przechwycone, podała oficjalna agencja informacyjna Belta.

Łukaszenka, który nie dostarczył dowodów na to twierdzenie, powiedział, że Białoruś nie chce wojny z Ukrainą, ale będzie walczyć, jeśli jej terytorium zostanie zaatakowane.

Ukraińskie wojsko nie od razu skomentowało.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

– Prowokują nas. Muszę wam powiedzieć, że trzy dni temu, może trochę więcej, próbowano uderzyć z terytorium Ukrainy na instalacje wojskowe na białoruskiej ziemi – cytował Łukaszenkę Belta.

„Ale dzięki Bogu, systemy przeciwlotnicze Pantsir były w stanie przechwycić wszystkie pociski wystrzelone przez ukraińskie siły zbrojne” – dodał.

Łukaszenka powiedział, że nie ma białoruskich sił walczących z tym, co Moskwa nazywa „specjalną operacją wojskową” na Ukrainie.

Białoruś jest bliskim sojusznikiem Rosji i pozwoliła Moskwie wykorzystać białoruskie terytorium do wysłania wojsk na Ukrainę 24 lutego.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Zgłoszone przez Reuters

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *