Macron wzywa Putina do wycofania sił rosyjskich z oblężonej elektrowni jądrowej

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Prezydent Francji Emmanuel MacronW niedzielnej rozmowie telefonicznej Kreml, jeden z nielicznych zachodnich przywódców, który od czasu inwazji na Ukrainę utrzymywał otwarty dialog z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, wezwał do wycofania wojsk z oblężonej elektrowni atomowej w Zaporożu.

Rosja i Ukraina obwiniały się nawzajem o zbombardowanie elektrowni, co, jak ostrzegała Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej ONZ (MAEA), może się zdarzyć.bardzo katastrofalneArcheologia.

Macron stał obok Kijowa w rozmowie z Putinem, zgodnie z odczytem z Pałacu Elizejskiego.

„[Macron] Wskazał, że rosyjska okupacja była przyczyną niebezpieczeństw, które dziś zagrażają bezpieczeństwu elektrowni w Zaporożu – powiedział prezydent Francji Putinowi. siły rosyjskie wycofać swoją ciężką i lekką broń i postępować zgodnie z zaleceniami Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, aby zapewnić bezpieczeństwo tego miejsca”.

Prezydent Francji Emmanuel Macron i prezydent Rosji Władimir Putin organizują konferencję prasową po szczycie na temat Ukrainy w Pałacu Elizejskim w Paryżu, 9 grudnia 2019 r.
(Ludovic Marin/Paul przez Reuters/File Photo)

Tymczasem Putin, Zrzuć to na Ukrainę zagrozić roślinie.

„Strona rosyjska zwróciła uwagę na systematyczne ukraińskie ataki na obiekty elektrowni, w tym na składowanie odpadów radioaktywnych, co jest obarczone poważnymi konsekwencjami” – czytamy w oświadczeniu Kremla.

Siły rosyjskie wycofują się, gdy żołnierze ukraińscy wracają do swoich głównych obszarów Charkowa

Siły rosyjskie przejęły kontrolę nad fabryką w pierwszych dniach wojny, ale nadal jest ona obsługiwana przez ukraińską załogę.

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej odwiedziła w zeszłym tygodniu fabrykę, największą w Europie i wezwała do utworzenia strefy bezpieczeństwa w celu jej ochrony.

Napaść fizyczna, umyślna lub niezamierzona – uderz to „Ten obiekt, który widzę osobiście i oceniam z moimi ekspertami, jest po prostu nie do przyjęcia” – powiedział Rafael Grossi, dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej.

READ  „Tańcz dalej:” Hillary Clinton przychodzi walczyć w obronie fińskiego przywódcy

W niedzielę Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej poinformowała, że ​​do elektrowni przywrócono rezerwową linię energetyczną, umożliwiającą dopływ energii elektrycznej z zewnątrz do obiektu schłodzić reaktor i inne operacje.

Ukraińska agencja energii jądrowej Energoatom poinformowała, że ​​jako środek ostrożności musiała w niedzielę wstrzymać działalność elektrowni.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Macron, który obiecał kontynuować rozmowy z Rosją również na początku tego miesiąca Potępienie inwazji Putina Niedziela.

„[Macron] Potępił kontynuację rosyjskich operacji wojskowych na Ukrainie i przypomniał o swoim żądaniu jak najszybszego ich zaprzestania, rozpoczęcia negocjacji oraz przywrócenia suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Reuters przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *