„Majowy grudzień” opowiada o „przekraczaniu człowieka” – Deadline

może grudzieńFilm o wykroczeniach, gwiazda Julianne Moore powiedziała prasie w niedzielę.

Poproszony o wyjaśnienie tytułu, Haynes powiedział, że odnosi się on do angielskiego wyrażenia oznaczającego „związek różnicy wieku”. Zatrzymuje się, zanim sarkastycznie mówi: „We Francji nazywają to Macron”.

Najnowsze gwiazdy Heinz Moore (w jej czwartej współpracy z reżyserem), Natalie Portman i Charlie Melton oraz opowiada historię aktorki Elizabeth (Portman), która podróżuje do Maine, aby studiować życie prawdziwej kobiety Gracie (grana przez Moore’a). zagrać w filmie.

Haynesowskie komplikacje wynikają z rozgłosu Gracie i faktu, że była wcześniej więziona za romans z nieletnim partnerem Joe, granym przez Miltona – znęcanie się odzwierciedlone przez Moore’a:

„Moja osobowość jest tą, która przekracza granice i jak sobie z tym radzimy? Kiedy wiek jest nieodpowiedni? Kiedy ludzie znajdują się w różnych miejscach rozwojowych. Jest to nieodpowiednie i dlaczego mamy wokół tego granice.

„W tym filmie widzisz wykroczenia Gracie, jak każdego innego. Ten film wydaje się bardzo niebezpieczny, ponieważ nie wiesz, gdzie są czyjeś granice – to jest przerażające. To właśnie Todd tak pięknie uchwycił.”

Związane z: Festiwal Filmowy w Cannes, pełna relacja

Haynes dodał: „Istnieją problematyczne aspekty początku tego związku, które ostatecznie prowadzą do konfliktu. Sprawę komplikuje jednak fakt, że związek ten przeciągał się. Tak, jest różnica wiekowa, są ludzkie wykroczenia, ale są to dla nas okazje do przyjrzenia się sobie i kulturze, w której żyjemy. W przypadku niektórych moich filmów był to powracający temat”.

To Portman początkowo wysłał scenariusz do Sammy’ego Burcha do Hynes w 2020 roku. Powiedziała prasie: „Wizja Todda o ciemniejszej stronie pod tą amerykańską idyllą, którą eksplorował wcześniej, ma tę zdolność do tworzenia napięcia i dramatyzmu w bardzo precyzyjnych pociągnięciach. ”.

READ  Cardi B i Offset kręcą walentynkową reklamę McDonald's Super Bowl

Hines wspominał: „Od razu urzekł mnie jego powściągliwy sposób obserwowania tej historii. Wywołało to niepokój i podekscytowanie – komu ufasz, kto jest w stanie przetrwać? I po prostu pęka w szwach”.

Związane z: Festiwal Filmowy w Cannes 2023 na zdjęciach

Podobnie jak w przypadku poprzednich prac Haynesa, kobiety są w filmie na pierwszym planie, a Portman skorzystała z okazji, aby zastanowić się nad różnymi sposobami, w jakie kobiety mają się zachowywać, „nawet tutaj, w Cannes… mamy nieść.” siebie. Oczekiwania względem ciebie cały czas się różnią.

Moore poparł to, mówiąc: „Kim jesteśmy, zgodnie z kulturą, płcią i rasą… To pojęcie wolnej woli nie jest prawdziwe. Istnieje wiele systemów… Kobiety nie są mniejszością, my” stanowi 50% populacji, dlatego ważne jest, abyśmy działali w ten sposób”.

To już czwarty raz, kiedy Heinz Moore zaciągnął się do gry na ekranie, obaj zostali zapytani o siłę ich współpracy. Uwielbiają się nawzajem, wyjaśnił Moore: „Czuję, że rozumiem Todda, rozumiem jego punkt widzenia. Czuję się szczęściarzem, że mam to twórcze partnerstwo, jest to coś, o czym marzysz jako aktor, to niesamowite i to mnie porusza. na zawsze wdzięczny.”

W przeciwieństwie do tego Haynes powiedział: „Uczę się różnych rzeczy, oglądając Julie w każdym filmie, który razem kręcimy. Po tym, jak poznałem siebie i to, co o niej myślę, jest to takie dziwne połączenie z filmem, zawsze jest coś, czego nawet nie mogę zrozumieć pokój podczas sesji, który widzisz z nią w filmie”.

Film został nakręcony w zaledwie 23 dni. Moore opisał obsadę jako „przepalającą to” w doświadczeniu, które Portman opisał jako „zabawne, znaczące i szybkie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *