Mars Wrigley przeprasza Chiny za reklamę Snickersa, w której Tajwan nazwano krajem

Mars Wrigley, firma produkująca cukierki Snickers, opublikowała plik przeprosiny dla Chin W piątek po zaproponowaniu, że Tajwan jest niepodległym krajem.

Snickers promował limitowaną edycję batoników z filmami i zdjęciami informującymi, że są one dostępne tylko w „krajach” Korei Południowej, Malezji i Tajwanu, Reuters donosił.

Po tym, jak post stał się wirusowy w mediach społecznościowych, w tym na chińskiej platformie mikroblogowej Weibo, firma przeprosiła.

W swoich przeprosinach Mars powiedziała, że ​​poprawiła język w ogłoszeniu.

Stuart Varney o wizycie Pelosi na Tajwanie: Biden musi poradzić sobie z następstwami

Kobieta pokazująca w dłoni batonik Snickers (Zdjęcie: Mustafa Kamasi/Agencja Anadolu/Getty Images/Getty Images)

„Mars Wrigley szanuje suwerenność narodową i integralność terytorialną Chin i prowadzi swoją działalność biznesową w ścisłej zgodności z lokalnymi chińskimi przepisami i regulacjami” – czytamy w przeprosinach.

Mars Wrigley nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz ze strony Fox Business.

Chiny wystrzeliwują precyzyjny pocisk rakietowy na Tajwan po wizycie Nancy Pelosi

Chiny uważają autonomiczny Tajwan za swoje terytorium i podnoszą możliwość jego aneksji siłą. Stany Zjednoczone utrzymują stosunki nieformalne i obronne z Tajwanem, nawet jeśli uznają Pekin za chiński rząd.

Prezydent Chin Xi Jinping

Prezydent Chin Xi Jinping skupia się na relacjach, jakie chińskie banki państwowe i inne potężne instytucje finansowe rozwinęły z głównymi graczami w sektorze prywatnym, rozszerzając swoje wysiłki na rzecz powstrzymania sił kapitalistycznych w gospodarce. (Zdjęcie AP/Mark Schiefelbein) ((AP Photo/Mark Schiefelbein)/AP Newsroom)

Kruche stosunki między Chinami a Tajwanem wyszły na pierwszy plan w tym tygodniu, kiedy przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi odwiedziłem wyspę W posunięciu, które doprowadziło do surowej nagany z Chin.

Rzecznik chińskiego MSZ Ogłoszone sankcje wobec Pelosi i jej rodzinę w piątek, opisując swoją wizytę na Tajwanie jako „straszną prowokację” i „rażącą ingerencję” w wewnętrzne sprawy kraju.

READ  Na spotkaniu G20 indyjski Modi mówi, że „globalne zarządzanie zawiodło” | Aktualności Narendra Modi

Próbuje jednak bezproblemowo odwiedzić przez Pelosi Tajwan i ostrzega przed chińską eskalacją

„Ignorując poważne obawy Chin i zdecydowany sprzeciw, przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi nalegała na odwiedzenie chińskiego regionu Tajwanu. Stanowi to poważną ingerencję w wewnętrzne sprawy Chin” – powiedziała rzeczniczka. „To poważnie podkopuje suwerenność Chin i integralności terytorialnej oraz poważnie podeptać zasadę jednych Chin i poważnie zagrozić pokojowi i stabilności w Cieśninie Tajwańskiej”.

Chiny ogłosiły również po podróży Pelosi, że to zrobiły Wszystkie zaplanowane dyskusje zawieszone Ze Stanami Zjednoczonymi w wielu kwestiach międzynarodowych, w tym zmian klimatycznych i działań wojskowych.

Nancy Pelosi, minister spraw zagranicznych Tajwanu

Na tym zdjęciu opublikowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Tajwanu, przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi, w środku, spaceruje z tajwańskim ministrem spraw zagranicznych Josephem Wu, po jej przybyciu do Taipei na Tajwanie we wtorek 2 sierpnia. (Ministerstwo Spraw Zagranicznych Tajwanu za pośrednictwem AP/FOXBusiness)

Prowadź swoją firmę FOX w podróży, klikając tutaj

Biały Dom podkreślił, że pozostaje zaangażowany w „politykę jednych Chin”, zgodnie z którą Chińska Republika Ludowa jest jedynym chińskim rządem.

Lawrence Richard z Fox News przyczynił się do powstania tego raportu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *