Matt Ramos z Purdue przypiął trzykrotnego mistrza zapasów Spencera Lee w oszałamiającym zdenerwowaniu

Agencja prasowa4 minuty na przeczytanie

Matt Ramos z Purdue przyszpila Spencera Lee z Iowa w potężnym chwytaku

Matt Ramos z Purdue dokonał oszałamiającego wyczynu, przypinając trzykrotnego obrońcę tytułu Spencera Lee w półfinale turnieju zapaśniczego I ligi NCAA.

Tulsa, Oklahoma. – Matt Ramos z Purdue dokonał jednego z najbardziej oszałamiających wstrząsów w historii wrestlingu NCAA Division I, kończąc pogoń Spencera Lee za czterema krajowymi tytułami szpilką w ostatnich sekundach piątkowego meczu półfinałowego.

Ramos, który zajął 4. miejsce w rankingu ważącym 125 funtów, przegrał na 1 sekundę przed końcem w trzecim meczu, kończąc najdłuższą passę w kraju wynoszącą 58 meczów.

Ramos mówił o swoim przekonaniu, że może pokonać Lee.

„Ciężko pracuję i wierzę w to, w co wierzę, i jestem w stanie powołać to do istnienia – nie próbuję być zarozumiały ani nic takiego, ale jeśli nie mogę przekazać tego światu, to nie sądzę, żeby to było ”.

To sprawiłoby, że Yanni Diakomihalis z Cornella byłby jedynym zapaśnikiem, który wciąż walczy o swój czwarty tytuł w sobotę. Pokonał Shane’a Van Nessa z Penn State 8-3 w swoim półfinałowym meczu za 149 funtów. Jeśli Diakomihalis pokona w finale Sammy’ego Sasso z Ohio State, zostanie piątym zapaśnikiem, który wygra cztery krajowe mistrzostwa Division I.

Matt Ramos (L) z Purdue o jednym z największych zmartwień w historii wrestlingu NCAA: „To dla mnie marzenie”.Brett Rougeau, USA Today Sports

Diakomihalis doskonale zdawał sobie sprawę, że Li przegrał, zanim dotarł do półfinału.

„W tej chwili to było jak:„ Wow, nie wiedziałem, co myśleć ”- powiedział Diakomihalis. „To znaczy, jest jednym z tych facetów, którzy bardzo kontrolują – może nawet bardziej dominujący niż ja”.

Diakomihalis powiedział, że rozumie presję, z jaką boryka się Li.

– Trzeba to trochę poczuć, prawda? Powiedział. „Jestem w podobnej sytuacji. Cała arena czeka, aż przegrasz. Prawdopodobnie nie kibicują ci przeciwko tobie, ale z tyłu głowy robi się trochę głośniej, gdy drugi facet idzie strzelić. ”

Penn State zbliża się do swojego 10. tytułu krajowego w ciągu 12 lat. Nittany Lions mają 116,5 pkt. Drugie miejsce zajmuje stan Iowa z 77,5 punktami, a następnie Cornell (64) i stan Ohio (62).

Ale Ramos był historią wieczoru. Lee prowadził 4-1 do przerwy, ale w drugiej tercji Lee strzelił cztery bliskie upadku, aby objąć prowadzenie 5-4 i zwiększyć dramatyzm w trzeciej tercji.

W sobotnim turnieju Ramos zmierzy się z mistrzem Princeton Pat Glory, który pokonał Liama ​​Cronina z Nebraski 8-2 w drugim meczu półfinałowym. Chwała, nasienie nr 2, jest niepokonana.

„To dla mnie marzenie”, powiedział Ramos. „Praca jeszcze się nie skończyła”.

Trzech zapaśników z Penn State ubiegających się o trzecie tytuły krajowe – Roman Bravo Young (133), Carter Starucci (174) i Aaron Brooks (184) – awansowało do finału.

Bravo Young miał dwa punkty w zdenerwowanym zwycięstwie nad Michaelem McGee ze stanu Arizona. Ma teraz najdłuższą passę w kraju – 56 meczów.

„To była fajna gra” — powiedział Bravo Young. „Znalazłem sposób, aby to zrobić”.

Bravo Young zmierzy się z Vito Uruguao z Cornell, który w drugim półfinale pokonał Duttona Vicksa z Oklahomy 11-3. Fix trzykrotnie przegrał w finale, ale był niepokonany i zajmował drugie miejsce.

Starucci pokonał Chrisa Fucę z Cornell w półfinale i awansował, by w finale zmierzyć się z Mickeyem Labriolą z Nebraski. Starocci pokonał Labriolę 6-1 w finale Big Ten w niepokonanej bitwie.

Trzeci rozstawiony Brooks pokonał w półfinale nr 2 Trenta Hildaya ze stanu Karolina Północna 6: 3. W finale zmierzy się z czołowym rozstawionym Parkerem Kikizenem z Północnej Iowy.

Penn State zdobył swój czwarty Final Four, kiedy student pierwszego roku Levi Hines, który zajął drugie miejsce, pokonał Peytona Ruppa z Nebraski w półfinale z wynikiem 157. W finale zmierzy się z Austinem O’Connorem z Północnej Karoliny. Czołowy rozstawiony pozostał niepokonany po tym, jak Lehigh pokonał Josha Humphriesa.

W wieku 165 lat, czołowy rozstawiony David Carr pokonał Quincy Princeton w poniedziałek 6-5 w półfinale. Ojcem poniedziałku jest złoty zapaśnik z 1988 roku, Kenny Monday.

Inne rozstawione numer 1, które awansowały do ​​finału, to Mason Bars z Michigan (285), Pete Nino Bonaccorsi (197) i Real Woods of Iowa (141).

READ  Magnus Carlsen nie obroni tytułu mistrza świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *