Meta, Microsoft opuścił budynki biurowe na WFH, masowe zwolnienia: raport

Zarówno Meta, jak i Microsoft przyjęły pracę zdalną. (przedstawiciel)

Kalifornia:

Meta i Microsoft, matka Facebooka, opuszczają budynki biurowe osobno w Seattle i Bellevue w stanie Waszyngton — zgodnie z najnowszymi oznakami zmian w sektorze technologicznym i miękkości na rynku biurowym — według The Seattle Times.

Facebook w piątek potwierdził plany podnajmu swoich biur w sześciopiętrowym Arbor Block 333 w centrum Seattle oraz w 11-piętrowym bloku 6 w Bellevue’s Spring District, Czasy Seattle wspomniany.

Gigant mediów społecznościowych z siedzibą w Kalifornii, Menlo Park, powiedział, że dokonuje również przeglądu umów najmu innych budynków biurowych w rejonie Seattle. Miękki rynek to etap cyklu gospodarczego, w którym jest więcej sprzedających niż kupujących i niższe ceny.

Microsoft z Redmond potwierdził, że nie przedłuży umowy najmu 26-piętrowego City Center Plaza w Bellevue, gdy umowa wygaśnie w czerwcu 2024 r., poinformował The Seattle Times tego samego dnia.

The Seattle Times powiedział, że ogłoszenia pojawiają się, gdy praca zdalna staje się popularna, a spowolnienie technologiczne z masowymi zwolnieniami zmniejsza popyt na powierzchnię biurową w Seattle i innych miejscach.

Według dziennika Meta i Microsoft przyjęły pracę zdalną, jednocześnie zmniejszając liczbę pracowników w miarę rozwoju sektora technologicznego. W listopadzie Meta ogłosiła zwolnienia 726 pracowników z okolic Seattle.

Rzeczniczka Meta, Tracy Clayton, powiedziała The Seattle Times, że decyzje dotyczące wynajmu były głównie spowodowane przejściem firmy w kierunku pracy zdalnej lub „rozproszonej”. Przyznał jednak, że „biorąc pod uwagę klimat gospodarczy”, Meta również „stara się być… rozważna pod względem fiskalnym”.

Meta zajmuje obecnie cały Arbor Block 333 w Seattle i miała zająć cały blok 6, którego otwarcie planowane jest jeszcze w tym roku. Firma nadal ma biura w 29 budynkach i zatrudnia prawie 8 000 pracowników w rejonie Seattle, który pozostaje drugim co do wielkości centrum inżynieryjnym firmy poza siedzibą Menlo Park, powiedział Clayton.

READ  Kontrakty terminowe Dow: minuty Fed zwiększają wzrost rynku, Microsoft podejmuje duży ruch; Konkurenci Tesli w obszarach zakupowych

Rzecznik Microsoft opisał swoją decyzję dotyczącą City Center Plaza jako część trwającej oceny „portfela nieruchomości firmy w celu zapewnienia wyjątkowego miejsca pracy i stworzenia lepszej współpracy i społeczności dla naszych pracowników”.

Decyzja City Center Plaza pojawia się również w związku z masową przebudową kampusu Microsoftu w Redmond, której część zostanie ukończona pod koniec 2023 roku. Ale dziennik powiedział, że piątkowe wiadomości pogłębiają i tak już ponure perspektywy dla rynku biurowego w Seattle, który walczy z tym . Trudności gospodarcze i powolny powrót pracowników zdalnych biur.

Ta walka jest najbardziej widoczna w centrum Seattle, gdzie całkowita liczba wolnych miejsc pracy wynosi obecnie 25 procent, zgodnie z nowym raportem agencji nieruchomości komercyjnych Colliers.

Seattle Times powiedział, że nawet biura, które nie są wolne, są często w połowie puste, z powodu pracy zdalnej. Według danych witryny mobilnej Placer.ai opublikowanych przez Downtown Seattle Association, od zeszłego lata w centrum Seattle było tylko około 40 procent pracowników obecnych przed pandemią.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie była edytowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego).

Polecane wideo dnia

Wideo twierdzi, że pokazuje chwile nepalskiego samolotu przed katastrofą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.