Meteory październikowe mogą wypuszczać dodatkowe jasne kule ognia i meteory

Nocne niebo może być w tym miesiącu jeszcze piękniejsze niż zwykle, dzięki deszczowi meteorów Orionidów.

Coroczny deszcz meteorów jest uważany za jeden z najpiękniejszych deszczów meteorów roku, znany z rozświetlania ciemnego nieba jasnymi i szybkimi meteorami, które mogą zostawiać długie smugi świetlne, Według NASA.

Ten jesienny deszcz meteorów może czasami wytwarzać kule ognia: wyjątkowo jasne meteory, które można zobaczyć na bardzo dużym obszarze.

Orionidy zyskały swoją nazwę, ponieważ wydają się pochodzić z części nieba zawierającej konstelację Oriona, ale meteory Orionidów są w rzeczywistości fragmentami pyłu pozostawionego po słynnej komecie Halleya, która również wytwarza deszcz meteorów Eta Aquarids każdej wiosny. Związane z: Olbrzymie planety w paradzie, spadające meteory: wskazówki dotyczące obserwacji nieba w październiku

Orionidy 2022 już się rozpoczęły i potrwają do 22 listopada, osiągając szczyt w godzinach przed świtem 21 października przy około 10-20 meteorach na godzinę.

Aby uzyskać największą szansę zobaczenia najbardziej zdumiewającego meteoru, NASA twierdzi, że patrzy na południowo-wschodnie niebo od 45 do 90 stopni z gwiazdozbioru Oriona. Jeśli nie możesz znaleźć Oriona, nie ma problemu – wystarczy spojrzeć na południowo-wschodnie niebo i dać oczom około pół godziny na przystosowanie się do ciemności, w którym to momencie powinieneś zacząć widzieć meteory.

Do oglądania Orionidów nie potrzebujesz specjalnego sprzętu; Po prostu załóż ciepłe ubrania i wyrusz po północy pod bezchmurne niebo, tak ciemne, jak to możliwe, gdzie możesz cieszyć się szeroką przestrzenią nocnego nieba. Niektóre z najlepszych miejsc do obserwacji gwiazd w Michigan to plaże odległych jezior, parki z ciemnym niebem i znaczna część Górnego Półwyspu.

Związane z:

7 wspaniałych szlaków Michigan dla wspaniałego jesiennego koloru

5 ptaków poza wieżą, które możesz nagle zobaczyć na swoim podwórku w Michigan w tym miesiącu

READ  Większość Amerykanów uważa, że ​​wart 10 miliardów dolarów teleskop kosmiczny NASA to dobra inwestycja, mówi sondaż

Jesienna podróż w kolorze? Wypróbuj te 10 wypożyczalni w Michigan

Tysiące tych dinozauropodobnych ptaków wkrótce migruje przez Michigan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.