Misja LightSail 2 niedługo spłonie w ziemskiej atmosferze

To zdjęcie zostało zrobione przez sondę LightSail 2 11 czerwca 2022 r., która przedstawia Madagaskar i część Mozambiku.

To zdjęcie zostało zrobione przez sondę LightSail 2 11 czerwca 2022 r., która przedstawia Madagaskar i część Mozambiku.
obrazek: Towarzystwo Planetarne

W ciągu ostatnich trzech lat mały bochenekGigantyczny statek kosmiczny wielkości chleba Skrzydła płynęły w słońcu Niska orbita okołoziemska. LightSail 2 przekroczył średnią długość życia Udowodniono, że żagle słoneczne rzeczywiście mogą być używane do latania Statek kosmiczny. Ale jego podróż wokół naszej planety niestety dobiega końca, ponieważ ziemska atmosfera ciągnie statek kosmiczny do miejsca, w którym ostatecznie spłonie. płomień powietrza.

Towarzystwo Planetarne Lekki Żagiel 2 Rozpoczęty w czerwcu 2019 r. Otwórz to 344 stopy kwadratowe (32 metry kwadratowe) Żagiel słoneczny po miesiącu. Zaledwie dwa tygodnie po rozłożeniu skrzydeł, LightSail osiągnął 3,2 kilometry wysokości, dzięki czemu Ten eksperyment się powiódł. Ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy LightSail 2 stracił coraz większą wysokość zmodyfikowany. Obecnie płynie na średniej wysokości około 390 mil (627 km)), w dół z około 446 mil (718 km) na początku zadania, Według Towarzystwa Planetarnego.

Naukowcy stojący za misją spodziewają się, że LightSail 2 ponownie wejdzie w ziemską atmosferę w ciągu najbliższych kilku miesięcy, ale nie mają konkretnej daty. Podczas ponownego wejścia statek kosmiczny będzie się poruszał w ten sposób Wkrótce wytworzy przed sobą energetyczną falę ciśnienia, powodując, że powietrze wokół niego nagrzeje się i spłonie LightSail w ognistym całunie.

Żagle słoneczne działają na fotony pochodzące ze Słońca, powodując niewielkie wybuchy fotonów Pęd to Prowadź statek kosmiczny, jak Fotony zderzyły się ze skrzydłami LightSail, odpychając statek kosmiczny od Słońca. Gdyby statek kosmiczny był w stanie ominąć chmury z ziemskiej atmosfery, prawdopodobnie osiągnąłby bardzo duże wysokości.

Podczas swojej misji LightSail 2 miał kilka wzlotów i upadków (dosłownie). orbita Czasami zagubiony Kilka metrów wysokości dziennie A czasami zyskujesz kilka metrów. Ale po trzech latach okrążania Ziemi eksperymentalny urządzenie wydać się doświadczyć gwałtowny spadek Wzrasta w wyniku kilku Czynniki.

Ten wykres pokazuje średnią wysokość LightSail w czasie (pokazany na niebiesko).

Ten wykres pokazuje średnią wysokość LightSail w czasie (pokazany na niebiesko).
Wyjaśnienie: Towarzystwo Planetarne

Gdy statek kosmiczny zatonął, gęstość atmosfery wzrosła bardzo szybko, powodując opór atmosfery. Lekki żagiel uderza w atmosferę ziarna podróżowałem również w prędkości Dostęp 20 000 mil na godzinę (32000 km / h), powodując spowolnienie statku kosmicznego. „Nasz przypadek jest bardziej ekstremalny niż w przypadku większości statków kosmicznych, ponieważ powierzchnia naszego żagla jest tak duża w porównaniu z masą statku kosmicznego”Książki Towarzystwa Planetarnego w oświadczenie. Wyobraź sobie rzucanie kamieniem w porównaniu z rzucaniem kartki papieru. Opór atmosferyczny zatrzyma papier znacznie szybciej niż skały”.

Jak na ironię, Słońce działało również przeciwko LightSail 2. Kiedy słońce jest najbardziej aktywne, Wraz ze wzrostem temperatury górna atmosfera Ziemi, powodując, że rozszerza się na wyższe wysokości. Na początku Misja, Słońce przechodziło pewne przestoje w ramach 11-letniego cyklu, ale nasz gospodarz ostatnio gwiazda przyspieszyć jego działalność dzięki Maksymalny okres słoneczny. To ma Spowodował, że atmosfera była Bardziej intensywne na większych wysokościach, aż do Dotarcie do statku kosmicznego, powodując ściągnięcie LightSail 2.

Trzeci czynnik, który doprowadził do upadku LightSail jest bardziej ludzki niż globalny. Misja ucierpiała Usterki połączenia spowodowane usterką Sprzęt na stacji naziemnej. W czasie awarii zespół nie był w stanie przesłać danych do statku kosmicznego, co powodowało jego wypłynięcie Cierp, choć trochę.

Chociaż LightSail 2 Wkrótce spotka ją ognista śmierć, a spuścizna statku kosmicznego będzie żyć dalej. orbita zainspirował wiele innych misji, Włącznie z Skauting NASA NEA misja na asteroidę bliską Ziemi(planowane wydanie w sierpniu)A Zaawansowany kompozytowy system słonecznych żagli NASA Aby przetestować materiał ramienia żagla na orbicie okołoziemskiej ((Planowane do wydania w połowie 2022 r.)A Agencja NASA słoneczny krążownik (Jego uruchomienie planowane jest na 2025 rok). Wygląda na to, że wiek słonecznego żagla Szybko nadciąga.

jeszcze: LightSail 2, napędzany światłem słonecznym, podnosi swoją orbitę o 10500 stóp w ciągu zaledwie dwóch tygodni

READ  Kolejna próba testowa gigantycznej rakiety księżycowej NASA Artemis I rozpoczyna się we wtorek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.