MLBPA odrzuca międzynarodową „ostateczną” propozycję projektu MLB

Stowarzyszenie Graczy Major League Baseball ogłosiło w poniedziałek, że odrzuciło ostatnią (i rzekomo „ostateczną”) propozycję Major League Baseball dotyczącą wdrożenia międzynarodowego projektu. Oświadczenie MLBPA stwierdza:

Stowarzyszenie Graczy odrzuciło dziś to, co MLB nazwało „ostateczną” propozycją stworzenia szkicu i ścisłego reżimu czasowego dla międzynarodowych uczestników.

Gracze od początku dali jasno do zrozumienia, że ​​każdy międzynarodowy projekt musi znacznie poprawić status quo tych graczy i nie dyskryminować niesprawiedliwie między tymi graczami a lokalnymi emigrantami. W tym celu Stowarzyszenie Graczy przedstawiło szereg propozycji mających na celu ochronę i promowanie praw międzynarodowych amatorów.

Nasze wstępne propozycje — bezprecedensowe w historii MLBPA — miały na celu ustanowienie minimalnych zabezpieczeń w sygnaturach graczy, poprawkach do składu, inwestycjach w infrastrukturę, możliwościach rozgrywki i eksploracji, a także środkach egzekwowania prawa antykorupcyjnego. Przedstawiliśmy również propozycje, aby wynagradzać międzynarodowych sygnatariuszy bardziej sprawiedliwie i zgodnie z innymi amatorami, a także zapewnić wszystkim potencjalnym klientom edukacyjną siatkę bezpieczeństwa i rozwój graczy.

Zasadniczo każda z naszych propozycji koncentrowała się na ochronie przed scenariuszem, którego najbardziej obawiają się wszyscy gracze — erozją naszej gry na arenie globalnej, gdzie gracze międzynarodowi stają się ostatnią ofiarą w baseballu, który przedkłada efektywność nad podstawową uczciwość. Odpowiedzi ligi były znacznie poniżej wszystkiego, co gracze mogliby wymyślić za uczciwą umowę.

Rzecznik MLB wydał własne oświadczenie (Cytowany przez Jamesa Wagnera z The New York Times):

MLB pracował nad osiągnięciem porozumienia z MLBPA w celu zreformowania międzynarodowego systemu amatorskiego w sposób, który sprosta długotrwałym wyzwaniom i przyniesie korzyści przyszłym graczom. Jesteśmy rozczarowani, że MLBPA wybrała status quo, zamiast przejść do międzynarodowego projektu, który gwarantowałby przyszłym międzynarodowym graczom większe premie za podpisanie kontraktu i lepsze możliwości edukacyjne, jednocześnie promując przejrzystość, aby lepiej zaradzić podstawowym przyczynom korupcji w obecnym systemie.

READ  Patrick Mahomes boi się kontuzji, gdy Kansas City Chiefs docierają do meczu o mistrzostwo AFC

System pozyskiwania międzynarodowych zawodników amatorów jest od lat przedmiotem negocjacji między ligą a federacją. Był to szczególnie powszechny punkt rozmów w niedawnych rozmowach zbiorowych, z pragnieniem ligi i sprzeciwem MLBPA wobec międzynarodowego projektu, który pojawił się jako późny punkt sporny w wysiłkach partii o sfinalizowanie nowego CBA zeszłej wiosny. Ostatecznie strony zgodziły się na przedłożenie dyskusji nad projektem międzynarodowym tymczasowo z ratyfikacją pozostałej części CBA i zakończeniem zawieszenia. Obie strony dały sobie czas do 25 lipca na uzgodnienie projektu, pod warunkiem, że system kwalifikujących się wolnych agentów zostanie zniesiony, jeśli projekt zostanie wdrożony.

Wygląda na to, że żaden projekt nie zostanie sporządzony, mimo że termin 25 lipca był terminem wspólnie uzgodnionym przez ligę i związek. mógłby Sprawdź, czy chcą to zrobić. „Ostateczna” terminologia propozycji ligi sugeruje, że dalsze dyskusje nie są na horyzoncie, ale warto przynajmniej pamiętać, że w marcu liga odrzuciła wielokrotne oferty MLB jako ostatnią propozycję, zanim obie strony ostatecznie zgodziły się na wycofanie i spotkaj się ponownie w odpowiednim czasie, aby uniknąć ewentualnego odwołania meczów sezonu regularnego.

Nie oznacza to z pewnością, że ten sam proces będzie miał miejsce w tym przypadku, zwłaszcza że wydaje się, że strony nie były nawet w pobliżu akceptowalnych warunków. Relacje Johna Heymana z New York Post (na TwitterzeKierownictwo MLBPA było tak niezadowolone z oferty ligi, że nie przedstawiło jej graczom do oficjalnego głosowania, ponieważ kierownictwo związku ma do tego prawo. Liderzy federacji poinformowali przedstawicieli zawodników, że planują odrzucić ofertę, zanim formalnie to zrobią, według Heymana, do którego nie było żadnych zastrzeżeń.

Już teraz wydaje się, że między obiema stronami istnieje ogromna przepaść, przede wszystkim w kwestii kwoty pieniędzy, które zostaną przeznaczone na podpisywanie premii. „Ostateczna” oferta dla ligi obejmowała utworzenie klubu 191 milionów dolarów nagrody do rozdania graczom wybranym w 20-rundowym drafcie; MLBPA szukał 260 milionów dolarów. Liga chciała mieć stałe, stałe miejsca przywiązane do każdego wyboru, których nie można było przekroczyć ani ominąć; Związek chciał, aby wartości slotów służyły jako podłoga, ale zapewniały zespołom elastyczność w wychodzeniu poza przestrzeń. Ponadto odnotowano lukę w maksymalnej proponowanej premii dla niezarejestrowanych wolnych agentów – liga zaoferowała 20 000 $, a MLBPA zasugerowała 40 000 $.

READ  Red Sox złożyli oferty „kilku graczom” w wolnej agencji MLB

MLB zapewniło, że nawet pula premii w wysokości 191 milionów dolarów byłaby dobrodziejstwem dla graczy za utrzymanie status quo, twierdząc, że skutkowałoby to ponad 20 milionami dolarów więcej dla międzynarodowych amatorów niż miałoby to miejsce w obecnym systemie. Federacja stanęła w obliczu premii dla najlepszych międzynarodowych graczy, które pozostaną niewystarczające w porównaniu z lokalnymi premiami rekrutacyjnymi, a każdy wzrost finansów publicznych będzie musiał stawić czoła czymś więcej niż po prostu utracie międzynarodowych graczy z możliwości wyboru pierwszego zespołu.

Liga wyraziła również zaniepokojenie motywowaniem drużyn i graczy w obecnym systemie do ustnego uzgadniania umów na długo przed osiągnięciem przez graczy 16 urodzin. Projekt ograniczony wyeliminowałby to zjawisko, ale związek uważał, że bardziej rygorystyczne egzekwowanie w stosunku do porozumień ustnych osiągnęłoby ten sam cel bez potrzeby sporządzania projektu.

Jeśli to naprawdę oznacza koniec negocjacji, status quo zarówno dla międzynarodowej konfiguracji amatorskiej, jak i oferty kwalifikacyjnej pozostanie. Jest to godny uwagi rozwój na nadchodzących rynkach wolnych agentów, gdzie drużyny nadal będą musiały zrezygnować z wyboru typu draft i/lub miejsca na premię za podpisy międzynarodowe, aby podpisać kontrakty z graczami, którzy otrzymali i odrzucili QO. MLBPA starał się usunąć ten niepieniężny koszt związany z dodaniem wolnych agentów, ale to nie okazało się wystarczającym bodźcem dla federacji, aby zgodzić się zobaczyć ligę w celu międzynarodowego draftu. Nawet jeśli to na jakiś czas zamknie książkę w tej sprawie, to jest zrozumiałe, że chęć uniwersytetu do opracowania szkicu pojawi się ponownie podczas przyszłych negocjacji CBA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *