Mohamed El-Erian: Błędy Fedu mogą wywołać recesję

  • Główny ekonomista Mohamed El-Erian powiedział, że Rezerwa Federalna popełniła dwa poważne błędy, które jego zdaniem przejdą do historii.
  • „Obawiam się, że ryzykujemy bardzo duże prawdopodobieństwo niszczącej recesji, której można było całkowicie uniknąć” – powiedział w niedzielę.
  • Fed był szybki podnieść stopy procentowe W celu schłodzenia 40-letniej wysokiej inflacji.

Główny ekonomista Mohamed El-Erian powiedział, że Fed „popełnił dwa duże błędy, które moim zdaniem zostaną zapisane w podręcznikach historii” i wywołają „niszczącą” recesję.

mówić dalej Zmierz się z Narodem w CBS „Obawiam się, że ryzykujemy bardzo duże prawdopodobieństwo niszczącej recesji, której można było całkowicie uniknąć” – powiedział w niedzielę El-Erian gospodarzowi majorowi Jarrettowi.

Główny doradca ekonomiczny Allianz wskazał na dwa błędy popełnione przez Rezerwę Federalną. Powiedział, że błędem numer jeden Fedu jest opisanie inflacji jako przejściowej. „Mówili przez to, że jest to tymczasowe, odwracalne, więc nie martw się o to” – powiedział.

Drugim błędem, dodał, było to, że Fed w końcu zdał sobie sprawę, że inflacja jest trwała i wysoka, ale „nie działała w znaczący sposób”.

Posługując się analogią do prowadzenia samochodu, El-Erian powiedział, że niepowodzenie Fedu w zwolnieniu pedału gazu w zeszłym roku oznaczało, że musiał w tym roku ograniczyć przerwy, „co może wepchnąć nas w recesję”.

„Więc tak, niestety, byłoby to poważnym błędem politycznym Rezerwy Federalnej” – powiedział. „aż do [Federal Reserve] Prezydent Powell przeszedł od szukania miękkiego lądowania do miękkiego lądowania, do mówienia o bólu. I to jest problem. To jest koszt opóźnienia Fedu. Musi nie tylko pokonać inflację, ale także przywrócić swoją wiarygodność”.

READ  Czym są toksyczne pigułki na Twittera i co mają robić? | Wiadomości z mediów społecznościowych

Wcześniej w tym miesiącu Al-Arian Inwestorzy doradzali Zakończenie „romansu” z osią Rezerwy Federalnej, gdy bank centralny odwróci kurs silnego zacieśniania monetarnego.

Fed był szybki podnieść stopy procentowe W celu schłodzenia 40-letniej wysokiej inflacji w amerykańskiej gospodarce.

The Wrześniowy raport o inflacji Premiera zaplanowana jest na czwartek. Oczekuje się, że Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe po raz szósty na swoim posiedzeniu 1-2 listopada, aby zepchnąć stopę funduszy federalnych z obecnego przedziału 3% do 3,25%. Na trzech ostatnich posiedzeniach Fed podniósł referencyjną stopę procentową o 75 punktów bazowych.

zmiany w Stopa funduszy federalnych – Banki odsetkowe pobierają od siebie nawzajem opłaty za pożyczanie pieniędzy na noc – Wpływ na oprocentowanie pożyczek, kart kredytowych i rachunków bankowych. Kiedy Oprocentowanie kredytów hipotecznych rośniePotencjalni nabywcy domów mogą zostać wypchnięci z rynku z powodu braku przystępności cenowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *