MSI wypuszcza GeForce RTX 4090 SUPRIM X CLASSIC

MSI SUPRIM CLASSIC z GPU AD102 i starym logo RTX

Ta karta jest nowa i stara.

Firma MSI właśnie ujawniła swoją nową kartę graficzną z serii RTX 4090 SUPRIM. Jednak w tym projekcie nie ma nic szczególnie „specjalnego”. Klasyczne modele wykorzystują starszą konstrukcję chłodzenia, która jest taka sama, jak w przypadku serii RTX 3090 Ti.

Wraz z wprowadzeniem kart RTX 40, MSI zaprezentowało swoje zaktualizowane chłodnice SUPRIM. Nowa karta wykorzystuje chłodzenie Tri Frozr 3S z wentylatorem Torx 5.0. Posiada również łaźnię parową. Classic ma wentylatory Tri Frozr 2S i Torx 4.0, ale nie ma tu łaźni parowej.

MSI RTX 4090 SUPRIM & SUPRIM CLASSIC, Źródło: MSI

Nowy SUPRIM jest cięższy (2,4 kg vs. 2,16 kg) i nieco grubszy (7,8 cm vs. 7,1 cm), ale ma prawie taką samą długość i szerokość. Nie powinno być również różnicy w wydajności, ponieważ obie karty są taktowane do 2640 MHz (z przetaktowaniem oprogramowania MSI Center). To, czego MSI nie potwierdza, to maksymalny TDP dla klasycznego GPU, więc mogą istnieć ograniczenia podkręcania, jeśli takie istnieją.

MSI RTX 4090 SUPRIM & SUPRIM CLASSIC, Źródło: MSI

Tylny panel ma stary wygląd, ze starym logo GeForce RTX, a nawet gamingowym smokiem MSI, który nie jest już używany w zaktualizowanych kartach SUPRIM.

MSI RTX 4090 SUPRIM & SUPRIM CLASSIC, Źródło: MSI

Jak dotąd SUPRIM CLASSIC został potwierdzony jedynie przez chińską stronę internetową MSI. Nie jest jasne, czy oznacza to, że karta będzie dostępna wyłącznie na tym rynku, ale wydaje się to mało prawdopodobne. Firma wprowadziła również model SUPRIM non-X Classic, który ma niższe godziny. Te same godziny oferuje wariant Tri Frozr 3S 2022.

READ  Pokémon Legends: Arceus przypomina, że ​​nigdy nie jest za późno na zmiany

Źródło: MSI przez HahahahahahahaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.