Musk do ławy przysięgłych: To, że coś tweetuję, nie oznacza, że ​​ludzie w to wierzą

SAN FRANCISCO, 20 stycznia (Reuters) – Elon Musk, Tesla Inc’s (TSLA.O) Inwestorzy nie zawsze reagują tak dobrze na jego wiadomości na Twitterze, jak oczekiwano w procesie dotyczącym jego zainteresowania w 2018 r. przejęciem producenta samochodów elektrycznych na własność, powiedział dyrektor generalny w piątek ławie przysięgłych, co zdaniem akcjonariuszy kosztowało ich miliony strat biznesowych.

Zeznanie Muska rozpoczęło się od pytań dotyczących korzystania przez niego z Twittera, platformy mediów społecznościowych, którą kupił w październiku. Nazwał to najbardziej demokratycznym sposobem komunikacji, ale powiedział, że jego tweety nie zawsze wpływają na akcje Tesli tak, jak się spodziewał.

„Tylko dlatego, że coś tweetuję, nie oznacza, że ​​ludzie w to wierzą lub będą odpowiednio postępować” – powiedział Musk ławie przysięgłych w sądzie federalnym w San Francisco.

Musk zeznawał przez mniej niż 30 minut przed odroczeniem rozprawy do poniedziałku.

Oczekuje się, że odpowie, dlaczego upierał się, że ma poparcie saudyjskiego inwestora, aby wziąć Teslę prywatnie, co nigdy się nie wydarzyło, i czy świadomie złożył wprowadzające w błąd oświadczenie za pośrednictwem swojego tweeta.

Sprawa jest rzadkim procesem grupowym dotyczącym papierów wartościowych, a prokuratorzy już usunęli poważne przeszkody prawne, a amerykański sędzia Edward Chen orzekł w zeszłym roku, że stanowisko Muska było nieuczciwe i lekkomyślne.

Akcjonariusze twierdzili, że Musk kłamał, wysyłając tweeta, co kosztowało inwestorów.

Musk, ubrany w ciemny garnitur na białej koszulce, mówił cicho i czasami niewyraźnie, w przeciwieństwie do jego zeznań bojowych w niektórych poprzednich procesach.

Musk opisał trudności, z jakimi borykała się firma w momencie, gdy wysyłał tweeta „Bezpieczne finansowanie”.

Zapytano go o wiadomości wysłane do niego przez inwestora Tesli, Rona Barona, który namawiał go do zaprzestania korzystania z Twittera, ale Musk powiedział, że nie pamięta wszystkich tysięcy wiadomości, które otrzymał.

READ  Członek Europejskiego Banku Centralnego naciska na szybkie działania w celu podniesienia stóp procentowych

Omów wyzwania, przed którymi stanęła wówczas firma, w tym zakłady krótkich sprzedawców na spadek kursu akcji.

„Grupa rekinów z Wall Street tak bardzo pragnęła śmierci Tesli” – powiedział.

Wcześniej w piątek inwestor Tesli, Timothy Fries, powiedział ławie przysięgłych w piątek, że stracił 5000 dolarów kupując akcje Tesli po tym, jak Musk wysłał tweeta w trakcie procesu sądowego.

Fries powiedział, że dla niego „zabezpieczone finansowanie” oznaczało, że „przeprowadzono pewną kontrolę, pewien krytyczny przegląd tych źródeł finansowania”.

Alex Spiro, adwokat Muska, powiedział ławie przysięgłych w swoim oświadczeniu otwierającym w środę, że Musk wierzy, że uzyskał finansowanie od saudyjskich zwolenników i podejmuje kroki w celu sfinalizowania transakcji. Obawiając się wycieków do mediów, Musk próbował chronić „codziennego współpracownika”, wysyłając tweet zawierający „błędy techniczne”, powiedział Spiro.

Profesor Harvard Law School, Gohan Subramanian, powiedział ławie przysięgłych, że zachowanie Muska w 2018 roku było „bezprecedensowe” i „niespójne” w konstruowaniu umowy firmy, ponieważ ogłosił zamiar zakupu Tesli bez odpowiedniej analizy finansowej lub prawnej.

Dziewięcioosobowe jury zdecyduje, czy tweet sztucznie zawyżył cenę akcji Tesli poprzez zwiększenie statusu finansowania transakcji, a jeśli tak, to o ile.

Wśród oskarżonych są obecni i byli dyrektorzy Tesli, którzy według Spiro mieli „czyste” motywy w odpowiedzi na plan Muska.

Dodatkowe raporty Toma Halesa z Wilmington, Del. i Judy Godoy z San Francisco; Montaż autorstwa Noelene Walder, Petera Hendersona, Matthew Lewisa, Daniela Wallisa i Davida Gregorio

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.