Na miejscu katastrofy helikoptera we Włoszech znaleziono siedem ciał

RZYM, 11 czerwca (Reuters) – Ratownicy w sobotę powiedzieli, że znaleźli ciała siedmiu osób zabitych w katastrofie helikoptera we Włoszech, dwa dni po tym, jak samolot zniknął z ekranów radarów.

Helikopter był w drodze z Luca w Toskanii do północnego miasta Treviso w czwartek, kiedy zaginął na odludziu przy złej pogodzie.

„Ratownicy znaleźli siedem osób zabitych z helikoptera, cztery z Turcji i dwie z Libanu podczas podróży służbowej do Włoch, a także włoskiego pilota” – powiedział urząd premiera w Modenie. Raport.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Helikopter został zauważony w górzystym terenie na pograniczu Toskanii i Emilii Romagna.

Prokuratorzy otoczyli teren kordonem w ramach śledztwa w sprawie incydentu.

„Uzyskaliśmy współrzędne, poszliśmy na miejsce i zobaczyliśmy, że wszystko zostało spalone. Helikopter znajdował się w zasadzie w dolinie, w pobliżu strumienia” – powiedział jeden z ratowników w filmie opublikowanym na koncie włoskich sił powietrznych na Twitterze.

Tureccy biznesmeni zajmowali się produktami konsumenckimi Eczacibasi, spółka zależna Eczacibasi, wiodącej tureckiej grupy przemysłowej. (ECZYT.IS). Firma poinformowała w oświadczeniu, że brała udział w wystawie technologii papierniczej we Włoszech. Czytaj więcej

Śmigłowiec AW119 został wyprodukowany przez firmę Leonardo, członka Cola Defense Force (LDOF.MI)Ktoś bliski tej sprawie powiedział Reuterowi.

Agencja informacyjna ANSA ogłosiła, że ​​jest właścicielem Avio Helicopters, firmy zajmującej się transportem i konserwacją samolotów z siedzibą w Thienne w północnych Włoszech.

Śmigłowce Avio nie były od razu dostępne do komentowania.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Dodatkowy raport Federico Maccioni; Montaż przez Davida Clarka, Clelię Ozil i Mike’a Harrisona

READ  Kalifornia kontra Notre Dame – podsumowanie meczu – 17 września 2022 r.

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.