Nagły spadek kryptowalut powoduje, że Bitcoin do najniższego poziomu od trzech tygodni

Reprezentacje kryptowalut pokazano na tej ilustracji, 10 sierpnia 2022 r. REUTERS / Dado Rovich / Ilustracja

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

SINGAPUR (Reuters) – Kryptowaluty gwałtownie spadły w piątek, z nagłą wyprzedażą, która zepchnęła bitcoin do najniższego poziomu od trzech tygodni.

Bitcoin spadł aż o 7,7% do 21 404 21 404 USD w ciągu kilku minut podczas europejskiego poranka, około godziny 06:40 GMT. Odrobił trochę straty, a następnie przedłużył trajektorię spadkową do poziomu około 21 400 USD przy 1138 GMT, co oznacza spadek o 8,2% w ciągu dnia.

Ether również spadł w tym samym czasie, ostatni spadek o 8,8% i wyniósł 1685 USD.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Przyczyna spadku nie była jasna.

„Nie wykazuje szybkiego wzorca załamań, a aktywa nie od razu gwałtownie się odbiją, ale w kolejnych godzinach spadają mniej”, powiedziała Susanna Streeter, starszy analityk ds. inwestycji i rynków w Hargreaves Lansdowne.

„Wydaje się prawdopodobne, że był to wynik dużej sprzedaży”.

Streeter powiedział, że wydaje się, że kryptowaluta Cardano była pierwsza, a następnie bitcoin i ether, a następnie inne, takie jak bitcoin i dogecoin.

Kryptowaluty znacznie spadły w tym roku, ponieważ wyższe stopy Fed i wysoka inflacja skłoniły inwestorów do porzucenia bardziej ryzykownych aktywów.

Niepowodzenie bitcoina w odrobieniu strat „sugeruje, że ten ruch jest istotny”, powiedział Craig Erlam, główny analityk rynku w Oanda.

Takie gwałtowne ruchy są powszechne na bardzo niestabilnym rynku kryptowalut. 15 czerwca Bitcoin spadł o ponad 15%, ponieważ inwestorzy byli wystraszeni upadkiem tak zwanego stablecoina, TerraUSD i dużego pożyczkodawcy kryptowalut pracującego nad zamrożeniem wypłat klientów. Czytaj więcej

Piątkowy ruch skierował Bitcoin na najgorszy dzień od czerwcowego krachu.

READ  Bitcoin rośnie o 6%, Ethereum o 7%, gdy rynki stają się zielone

„Spekulacje kryptowalutowe wiążą się z bardzo wysokim ryzykiem i nie są odpowiednie dla większości ludzi” – powiedział Streeter z Hargreaves Lansdown.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raporty Toma Westbrooka). Montaż przez Toby Chopra i Kirsten Donovan

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.