Najnowsze wiadomości o falach upałów w Wielkiej Brytanii i Europie: aktualizacje na żywo

LONDYN – Anglia stoi przed perspektywą poważnych zakłóceń w sieci transportowej w poniedziałek, ponieważ temperatury wydają się osiągnąć bezprecedensowy nowy poziom.

W dużych częściach sieci, w tym w londyńskim systemie metra, obowiązywały tymczasowe ograniczenia prędkości. Całe linie odwołały wcześnie usługi ze względu na obawy, że prognozowane ekstremalne temperatury mogą wygiąć szyny. Czerwone alerty pojawiły się również na dworcach kolejowych i w mediach społecznościowych, zachęcając ludzi do ponownego rozważenia swojej podróży.

Ale pomimo ostrzeżeń, aby odbyć tylko niezbędne podróże, a potencjalnym podróżnym zalecano pozostanie w domu, wielu londyńczyków uważało, że nie ma innego wyjścia, jak korzystać z miejskiej sieci metra i innych pociągów w poniedziałek rano.

26-letni Rufus Cameron, który mieszka na trzecim piętrze wspólnego domu w północnym Londynie, postanowił uciec od upału miasta do domu swoich rodziców na południu Anglii i czekał na pociąg w poniedziałek rano.

„W naszym mieszkaniu jest gorąco, na zewnątrz jest gorąco, to trochę za dużo” – powiedział. „W Wielkiej Brytanii nie wiemy, jak radzić sobie z tego rodzaju upałem”. Chociaż powiedział, że obawia się, że krajowa linia kolejowa, która zabierze go do domu, może się opóźnić, miał nadzieję, że wyjazd przed zbyt gwałtownym wzrostem temperatury uniknie problemów.

„Ale co możemy zrobić z infrastrukturą w Wielkiej Brytanii” – dodał. – Nie do tego został zbudowany.

W Londynie spodziewane są ekstremalne temperatury – we wtorek prognoza przewiduje najwyższy poziom 103 stopni Fahrenheita – a kilka linii metra jest nieczynnych w poniedziałek i wtorek. Według raportu Transport for LondonProwadzi sieć.

Tylko 40 procent sieci metra jest klimatyzowane, a Transport for London doradzał pasażerom przewożenie wody i rozważenie podróży na czas do chłodniejszych części dnia.

dług…Yui Mok / Stowarzyszenie Prasowe za pośrednictwem The Associated Press

Krajowe usługi kolejowe są również utrudnione przez tysiące mil stalowych torów, które łatwo pochłaniają ciepło i powodują poważne opóźnienia. Według Network Rail, która jest właścicielem i naprawia infrastrukturę kolejową w Anglii, Szkocji i Walii, stalowe szyny mogą rozszerzać się po podgrzaniu i naciskać na sąsiednie fragmenty torów. .

READ  Reddit CEO Steve Huffman: Reddit „nigdy nie został zaprojektowany do obsługi aplikacji innych firm”

W oświadczeniu, firma ostrzegła o opóźnieniach, odwołaniach i zmianach w ostatniej chwili w pociągach w poniedziałek i wtorek. Główna linia East Coast między londyńskim dworcem King’s Cross a Yorkiem i Leeds została zamknięta w całości we wtorek po południu.

„Zamknięcie linii dla ruchu jest zawsze ostatecznością, ale we wtorek było to właściwe, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo, biorąc pod uwagę bezprecedensową prognozę fali upałów” – powiedział w oświadczeniu dyrektor operacyjny Network Rail Sam McDougall. „Prognozowane temperatury są znacznie wyższe, niż przewiduje to nasza infrastruktura, a bezpieczeństwo musi być na pierwszym miejscu”.

Pan. MacDougall powiedział, zachęcając pasażerów do „podróży tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *