Najnowsze wiadomości o Rosji i wojnie na Ukrainie

Uważa się, że miasto Kremena wpadło w ręce wojsk rosyjskich

Uważa się, że miasto Kremina w ukraińskim obwodzie ługańskim zostało podporządkowane siłom rosyjskim, według ostatniej aktualizacji danych wywiadowczych brytyjskiego Ministerstwa Obrony we wtorek, chociaż nie podano żadnych dalszych szczegółów.

„Zgłoszono upadek miasta Kremina i pojawiły się doniesienia o zaciekłych bitwach na południe od Izyum, gdy siły rosyjskie próbują posuwać się w kierunku miast Słowiańska i Kramatorsk od północy i wschodu” – podało ministerstwo w aktualizacji na temat Świergot. Nie wspomniał o żadnych innych szczegółach.

Rosyjskie siły prawdopodobnie próbują okrążyć silnie ufortyfikowane pozycje ukraińskie we wschodniej Ukrainie, poinformował minister, dodając, że siły ukraińskie przygotowują obronę w Zaporożu, mieście nad Dnieprem w południowo-wschodniej Ukrainie, w ramach przygotowań do ewentualnego rosyjskiego ataku.

Holly Eliat

Rosja i Indie podobno rozmawiają o wznowieniu handlu koksem

Pracownik przechodzi przez stos węgla w zagłębiu węglowym w pobliżu kopalni 23 listopada 2021 r. w Indiach. Indyjskie źródło handlu i rządu powiedziało, że rosyjscy i indyjscy urzędnicy spotkali się w zeszłym tygodniu w nadziei na rozwiązanie problemów z dostawami koksu.

Ritesz Szukla | Getty Images Aktualności | Obrazy Getty

Reuters cytuje źródła mówiące, że urzędnicy z Rosji i Indii spotkali się w zeszłym tygodniu w nadziei na rozwiązanie problemów z dostawami węgla.

Indyjskie źródło handlu i rządu powiedziało, że rosyjski eksport koksu do indyjskich producentów stali został wstrzymany od marca z powodu metod płatności. Dzieje się tak pomimo podpisania w zeszłym roku przez New Delhi planu importu koksu z Rosji.

Koks jest niezbędny w produkcji stali, a Rosja zazwyczaj zaspokaja około 30% zapotrzebowania na koks w Unii Europejskiej, Japonii i Korei Południowej.

Źródła podały, że rosyjscy urzędnicy handlowi są zaniepokojeni sankcjami nałożonymi na Zachód i wezwali Indie do kontynuowania umowy.

Źródła podają, że indyjscy urzędnicy zostali zaproszeni do odwiedzenia Rosji w celu opracowania strategii, jak zapewnić sprawne dostawy koksu.

READ  Holenderski rząd podaje się do dymisji po nieudanym osiągnięciu porozumienia w sprawie procedur azylowych

– Chelsea Ong

Rosyjski minister spraw zagranicznych powiedział, że ryzyko wojny nuklearnej jest teraz „bardzo, bardzo ważne”

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow przemawia na konferencji prasowej po rozmowach z ministrem spraw zagranicznych Bahrajnu Abdulem Latifem Al-Zajanim w Moskwie, 7 kwietnia 2022 r.

Aleksander Zemlianczenko | Reuters

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział w poniedziałek rosyjskiej stacji telewizyjnej, że zagrożenia związane z wojną nuklearną są teraz zbyt duże i nie należy ich lekceważyć.

„Stawka jest naprawdę, naprawdę, naprawdę duża” – powiedział Ławrow w Channel One. Dodał jednak, że istnieje niebezpieczeństwo „sztucznego” zawyżenia ryzyka.

„Niebezpieczeństwo jest poważne i realne i nie można go lekceważyć” – powiedział Ławrow. Poinformowała o tym rosyjska agencja informacyjna RIA Novosti.

Holly Eliat

Wielka Brytania twierdzi, że zbiory zbóż na Ukrainie będą prawdopodobnie o około 20% niższe niż w 2021 r.

Próbkę pszenicy zbadano 18 marca 2022 r. Brytyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w aktualizacji wywiadu, że rosyjska inwazja na Ukrainę „znacząco” zakłóciła ukraińską produkcję rolną.

Shannon Fanras | Bloomberg | Obrazy Getty

Brytyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w aktualizacji wywiadu, że rosyjska inwazja „znacząco” zakłóciła ukraińską produkcję rolną.

„Zbiory zbóż na Ukrainie w 2022 r. będą prawdopodobnie o około 20 procent niższe niż w 2021 r. ze względu na zmniejszone obszary zasiewów w następstwie inwazji” – powiedział brytyjski minister.

Spadek dostaw zboża z Ukrainy – czwartego co do wielkości producenta i eksportera artykułów rolnych na świecie – spowoduje nie tylko presję inflacyjną i podniesienie światowych cen zbóż, ale także wpłynie na światowe rynki żywności – poinformowało ministerstwo.

Ceny zbóż wzrosły od czasu rozpoczęcia inwazji i Morgan Stanley przewiduje, że do 2023 r. ceny zbóż utrzymają się powyżej zeszłorocznych poziomów.

Brytyjskie Ministerstwo stwierdziło, że „wysokie ceny zbóż mogą mieć znaczące reperkusje na światowych rynkach żywności i zagrażać światowemu bezpieczeństwu żywnościowemu, szczególnie w niektórych najsłabiej rozwiniętych gospodarczo krajach”.

READ  Xi i Putin wezmą udział w szczycie G20 na Bali w Indonezji w listopadzie

– Chelsea Ong

Sekretarz obrony USA Austin powiedział: „Chcemy, aby Rosja słabła”.

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin bierze udział w spotkaniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, podczas gdy rosyjski atak na Ukrainę trwa, w Kijowie na Ukrainie 24 kwietnia 2022 r.

Ukraiński Prezydencki Serwis Prasowy | Reuters

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin powiedział w poniedziałek podczas wizyty w Kijowie, pierwszej wizyty wysokiego szczebla amerykańskiego urzędnika od początku wojny, że Waszyngton chce postrzegać Rosję jako „słabą” w ramach swoich celów polegających na uzbrojeniu i wspieraniu Ukrainy.

„Chcemy, aby Ukraina pozostała suwerennym krajem, demokracją, która jest w stanie bronić swojego suwerennego terytorium. Chcemy, aby Rosja była tak słaba, że ​​nie może zrobić tego, co zrobiła podczas inwazji na Ukrainę”, powiedział Austin prasie. .

„Stracili już wiele zdolności wojskowych, wiele swoich sił, szczerze mówiąc. Jeśli chodzi o naszą zdolność do wygrywania, pierwszym krokiem do zwycięstwa jest wiara w to, że można wygrać. Tak więc myślą, że mogą wygrać, myślimy mogą wygrać, jeśli mają sprzęt.

Podczas wizyty Stany Zjednoczone zobowiązały się do większego wsparcia militarnego i dyplomatycznego dla Ukrainy, gdy rosyjska inwazja wkroczyła w 60. dzień.

– Natasza Turak

Schumer spodziewa się „szybkiego dwupartyjnego” uchwalenia kolejnej ustawy o pomocy dla Ukrainy

Przywódca większości w Senacie USA, Chuck Schumer, powiedział, że spodziewa się szybkiego przyjęcia kolejnej „ponadpartyjnej” ustawy, która pomoże Ukrainie w wojnie z Rosją, gdy prezydent Joe Biden złoży nowy wniosek o finansowanie.

– Reuters

Urzędnicy Mariupola twierdzą, że znaleziono nowy masowy grób

Zdjęcia satelitarne firmy Maxar przedstawiające poszerzenie miejsca innego masowego grobu pod Wynohradnem na Ukrainie – na wschód od Mariupola. Sekwencja – 3 z 4 zdjęć.

Maxar Technologie | Obrazy Getty

Urzędnicy w oblężonym ukraińskim mieście Mariupol twierdzą, że na północ od miasta znajduje się nowy masowy grób.

READ  Niemcy prowadzą rozmowy z sojusznikami w sprawie polskich nacisków na rozmieszczenie rakiet Patriot na Ukrainie

Burmistrz Vadim Boychenko powiedział, że władze starają się oszacować liczbę ofiar na cmentarzu około 10 kilometrów (około 6 mil) na północ od Mariupola.

Zdjęcia satelitarne opublikowane w ciągu ostatnich kilku dni pokazały coś, co wydaje się być obrazami innych masowych grobów.

Mariupol został zdewastowany ciężkimi walkami w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Zdobycie miasta pozbawiłoby Ukrainę ważnego portu i pozwoliło Moskwie na utworzenie lądowego korytarza na Krym, który odebrała Ukrainie w 2014 roku.

– Agencja prasowa

Przeczytaj poprzednią relację na żywo CNBC tutaj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *