Najnowsze wiadomości o Rosji i wojnie na Ukrainie

Urzędnik powiedział, że wschodnie miasto Siewierodonieck zostało podzielone między kontrolę ukraińską i rosyjską

Szef RMA Ługańska, Serhij Haidai, powiedział, że wschodnie miasto Siewierodonieck jest teraz podzielone między kontrolę rosyjską i ukraińską, według tłumaczenia NBC News.

Dym i brud unoszą się w mieście Siewierodonieck podczas walk między siłami ukraińskimi i rosyjskimi w regionie Donbasu we wschodniej Ukrainie 2 czerwca 2022 r.

Aris Messines | AFP | Obrazy Getty

Wskazuje to na zyski dla sił ukraińskich, powiedział urzędnik, ponieważ Rosjanie przejęli kontrolę nad miastem o około 70% dwa dni temu. Hayday powiedział też, że rosyjscy okupanci stracili dużą liczbę ludzi i schwytali ośmiu Rosjan.

CNBC nie było w stanie natychmiast potwierdzić raportu. Sytuacja na Ukrainie szybko się zmienia.

W swoim wieczornym przemówieniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział: „Sytuacja w Siewierodoniecku, gdzie trwają walki uliczne, jest nadal bardzo trudna”.

– Kristen Wang

Burmistrz Kijowa powiedział, że kilka eksplozji uderzyło w stolicę Ukrainy

Burmistrz miasta powiedział, że w stolicy Ukrainy, Kijowie, po uderzeniach rakiet w infrastrukturę, słychać było kilka eksplozji.

Burmistrz Vitali Klitschko powiedział, że jedna osoba została wysłana do szpitala i że usługi już działają w dotkniętych obszarach.

Burmistrz innego miasta w okolicy, Browary, również wezwał mieszkańców do zachowania spokoju i bezpiecznych miejsc po doniesieniach o wrogim pożarze w okolicy.

CNBC nie było w stanie potwierdzić raportu. Zważywszy na szybko zmieniającą się sytuację, nadal trudno jest potwierdzić rozwój sytuacji wojskowej w terenie.

– Kristen Wang

Wielka Brytania twierdzi, że Rosja użyła sił separatystycznych we wschodniej Ukrainie

Brytyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że siły ukraińskie w spornym wschodnim mieście Siewierodonieck stoją w obliczu konfrontacji z siłami separatystycznymi dowodzonymi przez Rosję z Ługańska.

Ministerstwo stwierdziło, że siły te są słabo wyposażone i wyszkolone oraz brakuje im ciężkiego sprzętu w porównaniu z regularnymi jednostkami rosyjskimi. Powiedziała, że ​​użycie sił zastępczych jest rosyjską taktyką, którą widziano już wcześniej w Syrii i sugeruje chęć ograniczenia strat wśród sił rosyjskich.

READ  PKB w I kw. przekroczył oczekiwania o 4,8% r/r

CNBC nie było w stanie natychmiast potwierdzić ruchów wojsk. Potwierdzenie rozwoju wojska może być trudne lub niemożliwe, biorąc pod uwagę niestabilną sytuację w terenie.

– Kristen Wang

Przeczytaj poprzednią relację na żywo CNBC tutaj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.