Należący do NASA Orion sfotografował Ziemię i Księżyc z odległości ćwierć miliona mil

Statek kosmiczny Oriona standardowa odległość od podłoża Wygląda na to, że stworzony do niesamowitej fotografii. NASA ma abonent Zdjęcie wykonane przez sondę Artemis I w poniedziałek pokazuje Ziemię i Księżyc w tle. Podobnie jak zdjęcia Apollo lub Voyager 1”.Blada niebieska kropkaObraz przedstawia dom ludzkości z perspektywy — nasz świat to tylko jedna mała planeta w znacznie większym wszechświecie.

Orion wykonał zdjęcie w najdalszej odległości od Ziemi wynoszącej 268 563 mil. Jest to najdalsza odległość, jaką przeleciał jakikolwiek statek kosmiczny zorientowany na ludzi, przewyższając nawet rekord Apollo 13 wynoszący 248 655 mil od 1970 r. Warto zauważyć, że Artemis I to pierwszy raz, kiedy odkrywcy planowali podróżować tak daleko — tylko Apollo 13 się odważył. Daleko od Ziemi, ponieważ NASA plan lotu wymaga Księżyca jako procy.

Ars Technica notatki Ten wczesny lot Artemidy jak dotąd przekroczył oczekiwania NASA. Chociaż zespół misji zrealizował do tej pory tylko 31 ze 124 głównych celów, dodaje cele, takie jak rozszerzone testy napędu. Około połowa pozostałych działań jest w toku, a pozostała część jest w dużej mierze uzależniona od powrotu na Ziemię.

Oczekuje się, że Orion spadnie u wybrzeży San Diego 11 grudnia. Program Artemis został rozwiązany Liczne opóźnieniaTeraz nie oczekuje się, że ludzie wylądują na Księżycu Do 2025 lub 2026 roku. NASA pierwotnie miała nadzieję wylądować na Księżycu w 2024 roku. Jednak obecne wyniki Artemis I wskazują, że wysiłki agencji kosmicznej w końcu przynoszą owoce.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny są aktualne w momencie publikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *