NASA i SpaceX Crew-8 wystrzeliły z Przylądka Canaveral ze względu na pogodę

Załoga-8 NASA SpaceX Jego start został ponownie przełożony ze względu na złe warunki pogodowe. Spotkanie miało odbyć się w sobotę 2 marca, ale zostało przełożone na niedzielę 3 marca. Start musiał zostać przełożony z pierwotnie zaplanowanej daty na piątek 1 marca ze względu na pogodę.

Startowy, NASA i SpaceX celowały w godzinę 23:16 EDT W sobotę wystartowała rakieta Falcon 9, która ma zabrać czterech członków załogi Crew-8 na pokład kapsuły Dragon Endeavour z lądowiska 39A w Kennedy Space Center. Teraz został przeniesiony do W niedzielę o 22:53 ET.

Zanim misja została oficjalnie odwołana, 45. Eskadra Meteorologiczna Sił Kosmicznych już wskazała, że ​​warunki pogodowe nie są sprzyjające i oceniła prawdopodobieństwo wystąpienia warunków „od startu do wystrzelenia” na 40 procent, powołując się na zagrożenie deszczem, chmurami cumulonimbus i umiarkowanym do wysokie ryzyko złych warunków Warunki pogodowe na karcie pokładowej. Oczekuje się, że warunki pogodowe poprawią się w niedzielę, dając nadzieję, że start nastąpi jutro, o ile nie pojawią się nieoczekiwane przeszkody.

Oczekuje się, że w momencie startu Falcon 9 będzie leciał po północno-wschodniej trajektorii. Dopalacz pierwszego stopnia rakiety będzie miał wylądować na stacji sił kosmicznych Cape Canaveral na Florydzie 7 minut i 38 sekund po starcie, generując w okolicy huki dźwiękowe.

„Dobranoc, Audi:” Siła historycznego lądowania Odyseusza na Księżycu zmniejsza się po tygodniu spędzonym na Księżycu

Jak oglądać start NASA SpaceX

NASA twierdzi, że będzie transmitować na żywo przebieg startu w niedzielę o 18:45 czasu wschodniego. Można go obejrzeć na żywo za pośrednictwem wideo u góry strony lub w serwisie NASA+ i Telewizja NASA. oprócz, NASA ma zorganizować konferencję po wystrzeleniu Aby omówić przebieg misji kilka godzin po starcie.

według stronie internetowej Space.com, SpaceX Transmisja na żywo zostanie również uruchomiona na platformie X, dawniej Twitterze.

READ  Odkryto egzoplanetę „superziemię” czterokrotnie większą od naszej planety

Współautor: Emily Deliter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *