NASA ogłasza udany test nowej technologii napędu

Silnik rakiety został przetestowany w NASA Marshall Space Flight Center w Huntsville w Alabamie.
zdjęcie: NASA

Gdy NASA przygotowuje się do powrotu na Księżyc z misjami Artemis, administracja ogłasza, że ​​jej naukowcy opracowali i pomyślnie przetestowali nowy typ naddźwiękowego silnika rakietowego, zwanego silnikiem rakietowym z wirującą detonacją.

the Obrotowy detonujący silnik rakietowylub RDRE, generuje ciąg z detonacją, w której Naddźwiękowy front egzotermiczny przyspiesza, aby wytworzyć ciąg, w taki sam sposób, w jaki fala uderzeniowa przemieszcza się przez atmosferę po wybuchu czegoś takiego jak trotyl. NASA twierdzi, że ten projekt zużywa mniej paliwa i zapewnia większy ciąg niż istniejące układy napędowe oraz że RDRE może być używany do napędzania lądowników, a także misji załogowych do KsiężycI Marsi głębokiej przestrzeni.

Test silnika rakietowego z wirującą detonacją w Marshall Space Flight Center

NASA testuje RDRE w 3D-Części drukowane wykonane ze stopu miedzi o nazwie GRCop-42, który agencja opracowała. Podczas testu pocisk Wytrzymał wysokie temperatury i naprężenia detonacyjne, wytwarzając ponad 4000 funtów (1814 kg) ciągu przez około minutę.

NASA twierdzi, że nowy projekt rakiety może przenieść większą masę w przestrzeń kosmiczną przy mniejszym zużyciu paliwa, dzięki czemu podróże kosmiczne będą bardziej zrównoważone. Po pomyślnych testach inżynierowie NASA pracują teraz nad 10 000 – w pełni nadającymi się do ponownego użycialb (4536 kg) RDRE w celu porównania jego osiągów z konwencjonalnymi silnikami rakietowymi na paliwo ciekłe.

Rozwój RDRE przez NASA wskazuje na przestrzeń kosmiczną Administracja’Zainteresowanie rozwojem bardziej wydajnej technologii rakietowej do podróży kosmicznych. wcześniej w tym tygodniu, NASA ogłosiła wspólną współpracę z DARPA rozwijać Draco, skrót do Rakieta demonstracyjna zwinnej operacji nad Księżycem. DRACO użyje jądrowego silnika cieplnego do podróży międzyplanetarnych, skracając czas podróży dzięki bardziej wydajnej technologii napędu.

jeszcze: SpaceX kończy pierwszą próbną piankę statku kosmicznego Megarocket

READ  Zespół CAPSTONE przejmuje kontrolę nad sytuacją ze statku kosmicznego – nie utknął już w kosmosie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *