NASA publikuje pierwsze pełnokolorowe obrazy

Zdjęcie: NASA, ESA, CSA i STScI

Prezydent Biden opublikował pierwszą kolorową fotografię naukową Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba NASA W poniedziałek zademonstrował potęgę nowego obserwatorium za pomocą jednego z najgłębszych obrazów wszechświata, jakie kiedykolwiek wykonano.

dlaczego to ma znaczenie: Ten długo oczekiwany kamień milowy utoruje drogę reszcie wartej 10 miliardów dolarów misji teleskopu, która zmieni nasze rozumienie ewolucji Wszechświata od najstarszych galaktyk do dnia dzisiejszego.

Przywództwo wiadomości: Zdjęcie pokazuje gromadę galaktyk tak masywną, że zniekształca światło innych galaktyk znajdujących się za nią, działając jak szkło powiększające w kosmosie i pozwalając JWST widzieć słabe, odległe galaktyki, według NASA.

  • „Ten kawałek rozległego wszechświata pokrywa skrawek nieba wielkości ziarenka piasku, który człowiek na Ziemi trzyma na wyciągnięcie ręki” – napisała agencja kosmiczna. opis obrazka.
  • We wtorek NASA ma ujawnić pozostałe pierwsze zdjęcia JWST o godzinie 10:30 czasu wschodniego. Możesz oglądać reklamę na żywo NASA TV Od 9:45 czasu wschodniego.

Co oni mówią: „Widzisz galaktyki świecące wokół innych galaktyk, których światło jest zakrzywione, i widzisz tylko maleńką część wszechświata” – powiedział w poniedziałek administrator NASA Bill Nelson wraz z Bidenem i wiceprezydent Kamalą Harris.

  • „Te zdjęcia przypomną światu, że Ameryka może robić wielkie rzeczy” – powiedział Biden.
  • „Wchodzimy teraz w nową fazę odkryć naukowych” – dodał Harris – „Opierając się na spuściźnie Hubble’a, Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba pozwala nam widzieć głębiej w kosmos niż kiedykolwiek wcześniej, z niesamowitą wyrazistością”. „Poprawi to, co wiemy o początkach naszego wszechświata, naszego układu słonecznego i prawdopodobnie samego życia”.

Między wierszami: To zdjęcie głębokiego pola jest pierwszym z długiej serii zdjęć, takich jak te wykonane przez Kosmiczny Teleskop Hubble’a.

  • Hubble pierwsze głębokie pole Powstał, gdy astronomowie skierowali obserwatorium kosmiczne na pozornie nieciekawy punkt na niebie w 1995 roku.
READ  Asteroida wielkości autobusu leci dziś w pobliżu Ziemi i możesz ją oglądać na żywo w Internecie

  • Zdjęcie – wykonane w ciągu 10 dni – roiło się od galaktyk, z których niektóre powstały, gdy Wszechświat miał zaledwie 500 milionów lat.
  • Od tego czasu astronomowie nadal używają Hubble’a do robienia głębokich zdjęć Wszechświata, ujawniając więcej galaktyk odległych o lata świetlne.

Wielkie zdjęcie: Teraz oczekuje się, że JWST zmieni wszystko w tym, jak naukowcy rozumieją wczesną historię naszego wszechświata.

  • Wykorzystując światło podczerwone, teleskop będzie w stanie przeniknąć kosmiczny pył i zajrzeć dalej w przeszłość niż kiedykolwiek wcześniej, ujawniając pierwsze galaktyki i gwiazdy, które powstały w powstającym Wszechświecie.

co chcesz obejrzeć: Oczekuje się, że zdjęcia, które mają zostać opublikowane przez NASA we wtorek, pokażą więcej z szerokiego zestawu celów naukowych JWST.

  • Według NASA pierwsza partia ujawni najdrobniejsze szczegóły formowania się gwiazd, atmosferę egzoplanety, grupę galaktyk i mgławicę planetarną.

Uwaga redaktora: Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły po jej ujawnieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *