Nasdaq spadł o ponad 1%, a Dow Jones o 250 punktów, ponieważ wyższe stopy zwrotu wywierają presję na akcje

Akcje spadły w środę, ponieważ Wall Street próbowało przedłużyć wzrost pomimo kolejnego silnego wzrostu zysków przedsiębiorstw.

Indeks Nasdaq Composite stracił 1,5%. S&P 500 spadł o 1,3%. Dow Jones spadł o 250 punktów, czyli 0,8%. Trzy średnie wahają się pomiędzy zyskami i stratami w porannym handlu.

Ruchy nastąpiły nawet wtedy, gdy akcje Netflix wzrosły o 13% po gigantie streamingowym Raportowane zarobki i przychody, które przewyższają szacunki i silny wzrost liczby subskrybentów za trzeci kwartał. United Airlines podskoczyły o ponad 7%, pokonując również szacunki dotyczące górnej i dolnej linii.

Mocny początek sezonu zysków następuje, gdy wiele osób na Wall Street obniżyło swoje prognozy zysków, a inwestorzy obawiają się recesji. Pomimo wzrostu cen akcji w pierwszych dwóch dniach tygodnia, rentowności obligacji skarbowych pozostają wysokie i wzrosły w środę, co wskazuje na utrzymujące się obawy o recesję.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych podskoczyła w środę do 4,12%.

„Z drugiej strony, sezon zysków przedsiębiorstw może nieco zwiększyć zaufanie inwestorów, biorąc pod uwagę obecne warunki wyprzedaży i niższe oczekiwania. Powinno to pomóc akcjom utrzymać przyczółek, ale dopóki nie zobaczymy, że 2-letnie i 10-letnie zwroty zaczynają się pojawiać. W dół, uważamy, że inwestorzy „powinni zachować ostrożność, nie oczekując zbyt wiele po tym rajdzie”, powiedział Nick Colas z DataTrek Research.

Wśród największych strat na Nasdaq znalazły się chińskie akcje JD.com, które straciły ponad 4%. Abbott Labs był jednym z najgorszych wyników w indeksie S&P 500, spadając o ponad 7%, pomimo przebicia oczekiwań na trzeci kwartał.

Zarobki technologiczne będą w pełnym rozkwicie w przyszłym tygodniu, ale IBM i Tesla mają ogłosić w środę. Firma mediów społecznościowych Snap poinformuje o tym jeszcze w tym tygodniu.

W danych ekonomicznych inwestorzy czekają na rozpoczęcie budowy mieszkań w środę. Opublikuje również tzw. „Beżową Księgę” Rezerwy Federalnej, czyli raport banku centralnego na temat aktualnej sytuacji gospodarczej.

READ  Mark Zuckerberg reaguje na memy metaverse z przeprojektowaniem

Środowe ruchy nastąpiły po kolejnym mocnym dniu dla akcji, kiedy Dow Jones wzrósł we wtorek o prawie 337 punktów, a S&P 500 o 1,1%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.