Natychmiastowa odpowiedź: Real Madryt 3-1 Barcelona, ​​​​La Liga 2022-2023

Real Madryt 3-1 Barcelona (Benzema, Valverde, Rodrygo, Torres). Oto nasza szybka reakcja na końcowy gwizdek. Dalej: oceny graczy, podcasty po meczu, cytaty po meczu, zestawienie statystyk i wiele więcej.


Clásico pojawiał się i znikał, prawie do koszulki, jak miało to być z perspektywy taktycznej. Barcelona kocha posiadanie piłki i wysoką linię. Real Madryt to jedna z, jeśli nie najlepsza drużyna kontratakowa na świecie.

I tak potoczyła się gra. Real Madryt pozwolił graczom Barcelony nosić piłkę na boisku, a oni skupili się na wycinaniu przestrzeni, którą mieli Pedri i Frenkie de Jong. To zadziałało w świetnym stylu, ponieważ Barcelona miała problemy z przebiciem piłki do trzech z przodu i próbowała przygwoździć obrońców Realu Madryt, ale oni również byli odizolowani.

W 12. minucie Real Madryt kontuzjował Barcelonę, gdzie była najbardziej bezbronna: w pół odstępu za linią obrony. Toni Kroos, który zaprezentował się znakomicie w meczu, uciekł przed wyzwaniem i zagrał idealną piłkę dla Winicjusza. Rekord odbicia Benzemy:

Real Madryt wyglądał na stosunkowo zrelaksowanego, a kluczowa była energia i odporność na presję ze strony pomocy. Czterech graczy (Feddi Valverde, Luka Modric, Toni Kroos, Aurelien Chuamini) mogło uniknąć presji i wszyscy wykonywali ważną pracę defensywną.

Chociaż niekoniecznie był to dominujący występ. Barcelona rozwinęła się w grę i miała dobre fazy gry, zwykle pochodzącą od Pedri, który wziął na siebie przełamanie linii swoim dryblingiem. Kiedy już stworzy sobie przestrzeń, może przenieść piłkę do przedniej trójki Barcelony na lepsze pozycje. Robert Lewandowski sfaulował otwartą siatkę na dalekim słupku w jednej ze swoich najlepszych sekwencji ofensywnych.

Ale po kolejnym niebezpiecznym ataku przejściowym Real Madryt podwoił swoją przewagę, gdy Fede Valverde wskoczył na szczyt pola karnego:

Real Madryt miał nadzieję, że w drugiej połowie defensywa Barcelony otworzy się bardziej, ale w przejściu nie było zbyt wielu okazji, a Vinicius Junior był pod tym względem stosunkowo spokojny. Real Madryt nadal ciężko pracował defensywnie i awansował piłkę na boisku dzięki błyskotliwości Kroosa i Modrica. Prawie zdobyli bramkę 3-0 z dobrej ofensywnej sekwencji, ale gol Benzemy został wykluczony jako spalony.

READ  Jak „chorobliwa presja” Evertonu sprawiła, że ​​Brighton wyglądało jak popowy program

Barcelona zmniejszyła różnicę dzięki Ferranowi Torresowi, który był wolny na dalekim słupku po tym, jak pokonał Ansu Fati Fede na przeciwnej flance:

Barcelona prawie wyrównała wkrótce potem, ale Real Madryt utrzymał się, a Rodrygo Goes wykorzystał rzut karny tuż przed ostatnim gwizdkiem, aby zrobić 3-1.

To tylko nagie kości. W tej grze było dużo więcej szczegółów, które będziemy robić w formie pisemnej i podcastowej w nadchodzących godzinach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *