Naukowcy byli zaskoczeni, ponieważ Ziemia kręci się szybciej niż zwykle

Naukowcy byli zaskoczeni odkryciem, że Ziemia kręci się szybciej niż zwykle, przez co dni są krótsze niż zwykle.

Nowe pomiary przeprowadzone przez brytyjskie Narodowe Laboratorium Fizyczne pokazują, że Ziemia obraca się szybciej niż pół wieku temu.

29 czerwca pełny obrót Ziemi trwający 1,59 milisekundy trwał mniej niż 24 godziny – najkrótszy dzień, jaki kiedykolwiek zarejestrowano.

Naukowcy ostrzegają, że jeśli tempo rotacji będzie nadal przyspieszać, być może będziemy musieli usunąć sekundę z naszych zegarów atomowych.

Astrofizyk Graham Jones powiedział przez CzasiData.com.

Naukowcy ostrzegają, że jeśli tempo rotacji Ziemi będzie nadal przyspieszać, być może będziemy musieli usunąć sekundę z naszych zegarów atomowych.
walka o akcje

„Byłoby to wymagane, aby czas cywilny – który zależy od superstabilnego rytmu zegarów atomowych – był zsynchronizowany z czasem słonecznym, który zależy od ruchu słońca po niebie.

„Ujemne sekundy przestępne oznaczają, że nasze zegary przeskakują o jedną sekundę, co może prowadzić do problemów w systemach IT”.

Badacze w nie żyje Powiedział, że sekunda przestępna miałaby ogromny wpływ na technologię i stałaby się „głównym źródłem bólu” dla infrastruktury sprzętowej.

Badacze Meta powiedzieli, że sekundy przestępne będą miały ogromny wpływ na technologię i staną się
Sekundy przestępne będą miały ogromny wpływ na technologię i staną się „głównym źródłem bólu” dla infrastruktury sprzętowej, twierdzą naukowcy z Meta.
walka o akcje

„Wpływ negatywnej sekundy przestępnej nie został gruntownie przetestowany; może mieć niszczący wpływ na oprogramowanie, które opiera się na zegarach lub programach czasowych” – napisano na blogu na ten temat, którego autorami są badacze Oleg Oblukhov i Ahmed Biagoy.

„W każdym razie co drugi przeskok jest głównym źródłem bólu dla osób zarządzających infrastrukturą sprzętową”.

Naukowcy Leonid Zotov, Christian Bezoar i Nikolai Sidornikov twierdzą, że nieregularna rotacja jest spowodowana czymś, co nazywa się Chandler Wuble, nieregularnym ruchem biegunów geograficznych Ziemi po powierzchni globu.

„Normalna amplituda chybotania Chandlera wynosi około 3 do 4 metrów na powierzchni Ziemi, ale zniknęła od 2017 do 2020 roku” – powiedział Zotov TimeandDate.

Niektórzy eksperci uważają, że topnienie i ponowne zamrażanie pokryw lodowych na najwyższych górach świata może przyczynić się do nieregularności prędkości.

READ  Kosmiczne śmieci na kursie kolizyjnym z prawdopodobnie chińskim pociskiem rakietowym - eksperci | Księżyc

Ziemia zarejestrowała swój najkrótszy dzień odkąd naukowcy zaczęli go używać zegary atomowe Aby zmierzyć jego prędkość wirowania”, podał czas i data.

„29 czerwca 2022 r. Ziemia dokonała jednej rewolucji w 1,59 milisekundy w mniej niż 24 godziny. To najnowszy z serii rekordów prędkości Ziemi od 2020 r. „

Zotov powiedział TimeandDate, że istnieje „70% szans”, że planeta osiągnęła już swoją minimalną długość dnia, co oznacza, że ​​prawdopodobnie nigdy nie będziemy musieli używać ujemnej sekundy przestępnej.

Jednak Zoltow przyznał, że nie ma sposobu, aby mieć pewność co do obecnej technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *