Naukowcy NASA stworzyli „scenę dźwiękową” Marsa za pomocą dźwięku nagranego przez łazik Perseverance

Wytrwałość i kreatywność na Marsie.

Naukowcy NASA skrócili rok nagrań dźwiękowych wytrwałości na Marsie do pięciu.godzina Playlista najlepszych piosenek czerwonej planety (takMożesz słuchać trochę tutaj). Dźwięki są niesamowicie ciche I oferta Nowy sposób na poznawanie marsjańskiego środowiska. Oni już to zrobili Wspierać Potwierdza niektóre teorie na temat sposobu, w jaki dźwięki przemieszczają się po planecie.

Dźwięk z łazika został po raz pierwszy opublikowany w zeszłym roku —Żaden z dźwięków nie był zbyt przyjemny dla ucha, prawdopodobnie z powodu zakłóceń elektromagnetycznych. Najnowsze dźwięki są bardziej miękkie tych okrzyków. a Analizuj dźwięki i co może nam powiedzieć o tym, jak dźwięk przemieszcza się na Marsie opublikowany Ostatni miesiąc w naturze.

Baptiste Scheid, planetolog w Narodowe Laboratorium Los Alamos powiedziało Gizmodo w rozmowie wideo w zeszłym roku, że dźwięk słyszany na Marsie brzmiałby tak, jakby przechodził przez ścianę, ponieważ atmosfera Marsa jest 1% tak gęsta jak grunt. Ale Chadd wciąż był zdumiony, jak spokojny jest Mars. Wypowiedział pochwałę w jednym z amerykańskich stowarzyszeń wokalnych uwolnić się.

łazik wytrwałości Wylądował na Marsie w lutym 2021 r. Dzięki zestawowi technik opracowanych w celu odkrycia, czy na Marsie w zamierzchłej przeszłości istniało życie drobnoustrojów. Ale wraz z tymi instrumentami naukowymi, łazik był również wyposażony w dwa mikrofony, wykonane z gotowych komponentów, aby zarejestrować pierwsze dane akustyczne na Marsie.

Jeden z mikrofonów Tenacity jest przymocowany do ramy łazika i znajduje się bezpośrednio nad jednym z jego kół. Ten mikrofon jest opakowany w Sieć chroniąca go przed pyłem Marsa, który jest wzburzany przez wiatry na planecie i może być śmiertelny dla statków kosmicznych, takich jak Dlatego łazik Opportunity nie jest właściwie wyuczony. Drugi mikrofon jest zamontowany w SuperCam łazika, jednej z głównych kamer w maszynie, umieszczonej na ramieniu nad ramą łazika.

As a result, the researchers found that the latter microphone picked up sounds of the wind blowing around the rover, while the former microphone picked up more sounds from the rover’s activities. The microphones successfully picked up the whine of the Ingenuity helicopter in flight, even when the rotorcraft was over 300 feet away.

In March, Chide’s team used the SuperCam microphone to Pomiar prędkości dźwięku na Marsie. W ostatnich badaniach wykorzystano oba mikrofony do scharakteryzowania środowiska akustycznego Marsa, a także wykorzystano źródła dźwięku bliskie i dalekie, aby pokazać, jak wpływa na nie atmosfera nasycona dwutlenkiem węgla. Zdolność dźwięku do przemieszczania się.

Mars Dużo chłodniejszy niż Ziemia, z cieńszym Atmosfera. Naukowcy z NASA spodziewali się, że w rezultacie dźwięk będzie poruszał się wolniej po Marsie i tak się stało. Naukowcy odkryli, że dźwięki o wyższej częstotliwości przemieszczają się szybciej niż dźwięki o niższej częstotliwości.

Dźwięk na Marsie zmieni się w ciągu 687-dniowego roku na Marsie. Według oświadczenia, podczas marsjańskiej zimy dwutlenek węgla zamarza w regionach polarnych planety, powodując wahania głośności dźwięków. Pozostać w kontakcie. Dopóki trwałość będzie działać tak, jak sugeruje jej nazwa, wkrótce powinniśmy otrzymać bardziej zróżnicowany wybór mieszanek marsjańskich.

Więcej: Oto 16 minut wytrwałości Rover Going Kssst, Tiktik i Pffft

READ  Wibracje 40 Hz zmniejszają objawy choroby Alzheimera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *