Naukowcy odnotowują największe trzęsienia ziemi na Marsie na Czerwonej Planecie

Naukowcy twierdzą, że zidentyfikowali dwa największe wstrząsy, jakie kiedykolwiek zarejestrowano na Czerwonej Planecie.

bagno jest sejsmiczny Zdarzenie, które ma miejsce na powierzchni Marsa. Przypomina to trzęsienia ziemi, które występują na naszej planecie.

Aktywność była rejestrowana przez urządzenie zwane sejsmometrem. Jest podłączony do statku kosmicznego Insight, statku kosmicznego obsługiwanego przez amerykańską agencję kosmiczną NASA.

Sejsmometr zaprojektowano tak, aby był bardzo czuły na środowisko marsjańskie. Ma na celu odróżnienie sygnałów sejsmicznych pochodzących z wnętrza Marsa od aktywności pochodzących z powierzchni, takich jak wiatr lub meteor ruchy.

Jedno z trzęsień ziemi miało miejsce 25 sierpnia 2021 r. o sile 4,2. Drugi, 18 września 2021 r., mierzy 4,1.

To zdjęcie dostarczone przez NASA we wtorek, 23 kwietnia 2019 r., przedstawia osłonę przed wiatrem i kopułę osłony termicznej lądownika Mars Insight, który zakrywa sejsmometr. (NASA/JPL-Caltech przez AP)

Międzynarodowy zespół kierowany przez naukowców z Uniwersytetu w Bristolu w Wielkiej Brytanii potwierdził występowanie aktywności sejsmicznej. Wyniki były niedawno wzmiankowany W opracowaniu w publikacji zapis sejsmiczny.

Trzęsienia ziemi mają miejsce, gdy gleba na Marsie jest poddawana intensywnemu naciskowi, który rozbija struktury skalne. wyjaśniać ETH Zurych. ETH Zurich to publiczny uniwersytet badawczy w Zurychu w Szwajcarii. W najnowszym badaniu wzięli udział naukowcy z uczelni.

InSight przywiózł pierwszy sejsmometr na Marsa pod koniec 2018 roku Nagraj pierwsze trzęsienie ziemi W kwietniu 2019 r. Od tego czasu zarejestrowano setki trzęsień ziemi.

Jednak badania dwóch biorących udział w badaniu wskazują, że były to największe dotychczas, które nie trafiły na Marsa. Naukowcy stwierdzili, że te dwa związki są pięć razy silniejsze niż jakiekolwiek inne związki opisywane wcześniej. Było to również pierwsze zdarzenie sejsmiczne, które miało miejsce po drugiej stronie planety, skąd wylądował lądownik InSight.

W badaniu zauważono, że od października 2021 r. rejestry InSight zawierały prawie 1000 zdarzeń sejsmicznych. Wszystko to wydarzyło się po stronie Marsa, gdzie operuje statek kosmiczny, w obszarze zwanym Elysium Planitia. NASA Mówi Region ten znajduje się na północ od równika Marsa i jest drugim co do wielkości regionem wulkanicznym na planecie.

Ponieważ aktywność sejsmiczna była nadal badana, NASA spiczasty W oświadczeniu z września ubiegłego roku, trzęsienie ziemi na Marsie o wartości 4,2 miało miejsce około 8500 kilometrów od lądownika InSight.

Oba duże kompleksy wystąpiły w obszarze znanym jako „strefa cienia rdzenia”, Powiedziała Oświadczenie Amerykańskiego Towarzystwa Sejsmologicznego.

Na tym niedatowanym zdjęciu udostępnionym przez NASA w czwartek, 22 lipca 2021 r., chmury dryfują nad pokrytym kopułą sejsmometrem SEIS lądownika InSight na Marsie.

Na tym niedatowanym zdjęciu udostępnionym przez NASA w czwartek, 22 lipca 2021 r., chmury dryfują nad pokrytym kopułą sejsmometrem SEIS lądownika InSight na Marsie.

Jest to część Marsa, w której niektóre rodzaje fal sejsmicznych nie mogą dotrzeć bezpośrednio do sejsmometru InSight. Dzieje się tak, ponieważ planeta blokuje fale lub ma na nie wpływ Jądro. Zamiast tego fale sięodzwierciedlenie Przynajmniej raz na powierzchni przed podróżą do sejsmometru” – podało stowarzyszenie w oświadczeniu.

„Nagrywanie wydarzeń w obszarze cienia rdzenia jest prawdziwe krok „Dla naszego zrozumienia Marsa” – powiedział Savas Ceylan, badacz z ETH Zurich, który pomagał prowadzić badania. Dodał, że energia przekazywana w pierwotnym cieniu Marsa nie była wcześniej badana przez sejsmologię.

Naukowcy twierdzą, że te dane dotyczące fal sejsmicznych mogą pomóc im dowiedzieć się więcej o głębszych Warstwy Wewnątrz Marsa, a także aktualna aktywność sejsmiczna planety.

Jestem Brian Lynn.

Brian Lane napisał tę historię dla VOA Learning English, w oparciu o raporty Amerykańskiego Towarzystwa Sejsmologicznego, NASA i The Seismic Record.

Chcemy usłyszeć od Ciebie. Napisz do nas w sekcji komentarzy i Odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Test – Naukowcy rejestrują największe „trzęsienia ziemi na Marsie” na Czerwonej Planecie

Test - Naukowcy zdobywają wyższy wynik

Rozpocznij quiz, aby znaleźć odpowiedź

________________________________________________________________

Słowa w tej historii

sejsmiczny związane z trzęsieniem ziemi lub jego przyczyną

meteor – n. Kawałek skały z kosmosu spadł na powierzchnię Ziemi

Jądro – n. Centralna część planety

odzwierciedlić – Piąty. Zwrócić lub odbić coś

krok – n. Wydarzenie lub doświadczenie przydatne do osiągnięcia celu

warstwa – n. Jedna z kilku ilości substancji jedna nad drugą

READ  Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba robi pierwsze zdjęcia, selfie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.