Naukowcy przyjrzeli się dziewięciu cyklonom krążącym na biegunie północnym Jowisza

To zdjęcie z sondy Juno pokazuje dziewięć huraganów na biegunie północnym Jowisza w podczerwieni.

To zdjęcie z sondy Juno pokazuje dziewięć huraganów na biegunie północnym Jowisza w podczerwieni.
obrazek: NASA / JPL-Caltech / SwRI / ASI / INAF / JIRAM

Więcmam dziwne burze Jowisz Odkryta w 2017 roku przez statek kosmiczny NASA Szczególnie interesujące dla Naukowcy. Nowe wyszukiwanie Spróbuj się dowiedzieć Jak The dziewięć Tornada Nadal kręci się na północnym biegunie Jowisza Bardzo uporządkowany.

Jowisz Twórca duża czerwona plama W rzeczywistości jest to masa wirujących chmur burzowych zwana antycyklonem i On ona’s Tylko jedna z wielu burz gigant gazowy. Na biegunie północnym Jowisza znajduje się rodzina dziewięciu huraganów – jedna wielka burza otoczona ośmioma mniejszymi – po raz pierwszy zaobserwowana w 2017 roku przez sondę Juno NASA, która krąży wokół planety. opublikował badanie w astronomia naturalna badać Dlaczego pozostała ta kompozycja? stabilny od kilku lat, jeśli nie na długo przed jego odkryciem.

„Od 2017 roku sonda Juno zaobserwowała cyklon na biegunie północnym Jowisza otoczony ośmioma mniejszymi cyklonami ułożonymi w wielokątny wzór” – napisali autorzy badania.. „Nie jest jasne, dlaczego ta formacja jest stabilna ani jak ją utrzymać”.

Południowy biegun Jowisza ma podobny skład, z wyjątkiem pięciu burz, które tworzą pięciokąt, W przeciwieństwie do ośmiu na biegunie północnym, które tworzą ośmiokąt. Naukowcy określają inżynierskie systemy burzowe na biegunie północnym i południowym jako „wielokąty”i pisanie: „Poszczególne wielokąty i wiry, które je tworzą, były stabilne przez 4 lata, odkąd Juno je odkrył. Wzory wielokątów obracają się powoli lub wcale”.

Naukowcy wykorzystali serię zdjęć z Juno Jovian Infrared Auroral Mapper, lub JIRAM, Aby zbadać zachowanie tych burz. TSiema odkrył, że „pierścień przeciwwirowy” otaczać Środek Burza, obracająca się w przeciwnym kierunku niż główny kierunek tornado. Naukowcy twierdzą, że ta pętla może ustabilizować system.

burze Atrakcyjny na Jowiszu Przykład ekstremalnej meteorologii, która może wystąpić na innych planetach. Na Saturnie, kolejnej gazowej planecie olbrzymów, ogromnej sześciokątny strumień strumienia Obejmuje biegun północny. Więc to jest dobrze znane Zmień kolor.

READ  Naukowcy odkryli niesamowicie zachowane serce sprzed 380 milionów lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.