Naukowcy znajdują stopę ssaka wewnątrz dinozaura, najpierw skamielinę

Ilustracja przedstawiająca mikroraptora ukrywającego się na stopie ssaka.

Przykład mikroraptor Ukrywanie się u stóp ssaka.
wyjaśnienie: Rafał Atanazja

Paleontolodzy ponownie przyglądają się malutkiemu, czteroskrzydłemu gatunkowi jej dinozaur Skamieniała stopa ssaka znaleziona w żołądku drapieżnika.

Naukowcy twierdzą, że to pierwszy konkretny dowód na to, że dinozaury jadły ssaki. próbki dinozaurów Mikroraptor zhaoinusTy masz Zostało odkryte Zawierają go starożytne ptaki, ryby i jaszczurki, więc plamienie ssaków jest najnowszym znanym źródłem białka do tego celu Dzielny myśliwy. Zespół, który sprawdził ponownie mikroraptor skamieniałość opublikowany Ich odkrycia zostały opublikowane w czasopiśmie Journal of Vertebrate Paleontology.

„To naprawdę pokazuje ogólną dietę tego małego, pierzastego dinozaura” – powiedział Hans Larsson, paleontolog z McGill University i główny autor badania, w e-mailu do Gizmodo. „Dodanie ssaków do listy pokazuje, jak niewyspecjalizowany był ten dinozaur”.

Mieszkanie na drzewie mikroraptor żył w okresie wczesnej kredy, Okazy znaleziono na terenie dzisiejszych północno-wschodnich Chin. Obszar bogaty w skamieniałości nazywa się Jehol Biota i jego Dobrze zachowany skarbs jest wspaniałym źródłem do zrozumienia niuansów anatomii dinozaurów, a także szczegółów dotyczących różnych nisz ekologicznych zwierząt.

mikroraptor Uważa się, że żył na drzewach, wędrując po kredowych lasach, szukając kąsków zarówno na gałęziach, jak i na ziemi. Niedawno badany okaz jest holotypem, czyli tak było Pierwszy tego rodzaju znaleziony i nazwany. Został ponownie odwiedzony dopiero niedawno, po ponownym odkryciu go w 2000 roku. Nowa analiza otwarty Stopa ssaka – najwyraźniej niespotykana Znalazles.

Stopa ssaka (w środku) wewnątrz skamieniałości mikroraptora.

Stopy ssaków (w środku) wewnątrz mikroraptor skamieniałość.
obrazek: Hansa Larssona

Naukowcom nie udało się zidentyfikować Rjest wyjątkowy gatunki ssaków, Ale stopa Konserwacja w pomieszczeniu mikroraptor pozwolił im zrozumieć ich niszę ekologiczną i oczywiście ich drapieżników.

„Zawartość jelit to zdumiewające migawki diety kopalnych zwierząt, ale są one tak rzadkie, że trudno stwierdzić, czy zachowany„ ostatni posiłek ”reprezentuje naturalną dietę zwierzęcia, czy też jednorazowe dziwaczne wydarzenie, któremu miał szczęście mam”, powiedziała Stephanie Drumheller-Horton, paleontolog z University of Tennessee w Knoxville, która nie była powiązana z najnowszym artykułem, napisała w e-mailu do Gizmodo: „To skamieniałe”.

Drumheller-Horton dodał: „Mikroraptor zapowiada się na interesujący wyjątek od tej reguły, z wieloma pięknymi okazami kopalnymi zachowującymi różne „ostatnie posiłki”. wybredny, zjada wszystkie rodzaje małych zwierząt w swoim otoczeniu”.

Kolejny przykład Microraptora z ofiarą.

Kolejne wyjaśnienie dot mikroraptor ze swoją zdobyczą.
wyjaśnienie: Hansa Larssona

Najwyraźniej stopy ssaków To nie należy daleko Ludzki przodek zespołu Powiedział, że ma podobieństwa dla formularzy Synodlvisi YankonodonI Yumayawszystkie starożytne gatunki wczesnych ssaków, które z grubsza przypominały oposy lub gryzonie.

Stopa należy do zwierzęcia wielkości myszy. Analiza zespołu wykazała, czym jest craitWerset Nie byłby dobrym wspinaczem – co na to wskazuje mikroraptor Od czasu do czasu mógł nurkować na dno lasu, aby się pożywić.

„Stopa wydaje się całkowicie nienaruszona, dlatego została połknięta w całości. Nie wiadomo, ile ssaków zostało połkniętych” – powiedział Larson. „Jednak wokół stopy w klatce piersiowej było wiele innych nieznanych kości, więc podejrzewam, że więcej z nich zostało skonsumowanych przez ssaki”.

Naukowcy nie byli w stanie ustalić, czy zwierzę było ścigane i zabijane Albo gdyby to był pierzasty dinozaur zeskanuj to Ciało.

Biorąc pod uwagę szczęście, jakie paleontolodzy mieli do tej pory z Jehol Biota, może to być tylko kwestią czasu, zanim kolejny okaz obciążony posiłkiem zapewni więcej wglądu w scenę kredowego jedzenia.

Więcej: Jedzenie rekinów, jedzenie kałamarnic, jedzenie homarów, w jednej skamieniałości

READ  SpaceX wystrzeliwuje dwie rakiety w odstępie krótszym niż 5 godzin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *