Negocjatorzy strajku WGA przedstawiają koszty ugody w liście do członków – termin

Zaktualizowano cytatem z kierownika studia, 13:28: Gdy strajk Gildii Pisarzy rozpoczyna się w trzecim tygodniu, komisja negocjacyjna związku wysłała dziś list do członków WGA zatytułowany „Koszt ugody” (przeczytaj poniżej). Twierdzą, że „studia ryzykują znaczące i trwałe zakłócenia w nadchodzących tygodniach i miesiącach, które znacznie przewyższą koszty stabilności”.

Związek szacuje, że „jego propozycje na stole, gdy umowa wygaśnie 1 maja, będą kosztować branżę łącznie 429 milionów dolarów rocznie, z czego około 343 miliony dolarów przypada na ośmiu naszych największych pracodawców”.

Powiązany: WGA Strike Pictures: Gwiazdy, pisarze, dysydenci i ich zwolennicy na linii pikiety

List podpisany przez Davida A.

List przychodzi dzień po tym, jak wiceprzewodnicząca WGA East, Lisa Takeuchi Cullen, wysłała list do członków, w którym błędnie napisała: „Na podstawie wcześniejszych szacunków strajk może kosztować około 30 milionów dolarów dziennie, jeśli produkcja studyjna zostanie utracona. Dziennie”. Strajk w rzeczywistości nie kosztuje gospodarki Kalifornii 30 milionów dolarów dziennie, nie studia.

W odpowiedzi na niedawno ogłoszone liczby WGA, jeden z dyrektorów studia powiedział Deadline dzisiaj: „Są bezpodstawni i po prostu wymyślili, aby zdobyć członkostwo i tworzyć prowokacyjne tytuły”.

Powiązany: Pełne trafienie w termin

Oto pełne przesłanie komitetu negocjacyjnego do członków:

Drodzy członkowie:

Gildia Amerykańskich Scenarzystów strajkuje od dwóch tygodni, ponieważ AMPTP odmawia wynegocjowania uczciwej umowy w celu rozwiązania kryzysu egzystencjalnego, przed którym stoją pisarze.

WGA szacuje, że propozycje rozpatrywane po wygaśnięciu umowy 1 maja będą kosztować branżę łącznie 429 milionów dolarów rocznie, z czego około 343 miliony dolarów przypada na ośmiu naszych największych pracodawców.

Dla porównania, w tym roku wydaje się dziesiątki miliardów na tworzenie programistów, 19 miliardów dolarów tylko na oryginalne treści do serwisów streamingowych. Koszt tych proponowanych ulepszeń jest skromny w porównaniu z przychodami i zyskami branży, ale są one niezbędne dla pisarzy, których płace i warunki pracy uległy erozji w ciągu ostatniej dekady.

READ  Z Robertem Pattinsonem na czele, dlaczego długa historia „Batmana” rzuca cień na fanów?

Jak wyglądałby koszt złożonych obecnie ofert kontraktowych w poszczególnych firmach? Spójrz:

WGA

Firmy te zarobiły miliardy na branży wydawniczej i co kwartał informują swoich inwestorów o znaczeniu treści pisanych. Ryzykują jednak poważne i trwałe zakłócenia w nadchodzących tygodniach i miesiącach, które znacznie przewyższą koszty stabilności.

W solidarności z,
Komitet Negocjacyjny WGA

Oto wszyscy sygnatariusze dzisiejszego listu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *