NFL dąży do co najmniej rocznego zakazu korzystania z Deshauna Watsona we wtorkowym przesłuchaniu

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

NFL przygotowuje się do obrony nieokreślonego rocznego zawieszenia rozgrywającego Cleveland Browns Deshauna Watsona. na rozprawie Według osoby zaznajomionej ze sprawą, dziś, we wtorek, ma rozpocząć się przed nowym oficerem dyscypliny sportu.

Liga potwierdzi, że Watson, który był oskarżony o niewłaściwe zachowanie seksualne W dwudziestu procesach cywilnych wychowywane przez kobiety, narusza Politykę etyki osobistej NFL i powinien zostać zawieszony bez zapłaty przynajmniej na cały sezon 2022, powiedziała ta osoba. Watson musiałby złożyć wniosek o powrót pod proponowaną przez ligę karą.

Była sędzia okręgowa USA Sue L. Robinson, oficer ds. dyscypliny wyznaczona wspólnie przez ligę i NFLPA, ma przedyskutować mniej rygorystyczną dyscyplinę przeciwko Watsonowi, być może nie szukając w ogóle komentarza, NFL Players Association.

NFL omówi „ważny” komentarz Deshauna Watsona

Robinson wyda wstępne orzeczenie dyscyplinarne, zgodnie ze zmienioną Polityką postępowania osobistego mającą zastosowanie do Układu Zbiorowego Pracy Ukończony w 2020 r..

Jeśli Robinson uzna, że ​​Watson naruszył zasady postępowania i nałoży postępowanie dyscyplinarne, liga lub związek może odwołać się od sankcji do komisarza NFL Rogera Goodella lub osoby przez niego wyznaczonej. Jeśli Robinson uzna, że ​​Watson nie naruszył zasad, sprawa zostanie zamknięta, bez możliwości odwołania.

Zgodnie z poprzednią wersją Polityki Postępowania Goodell był upoważniony do wydania wstępnego orzeczenia dyscyplinarnego i rozstrzygnięcia wszelkich odwołań. To pierwszy przypadek w nowym systemie.

Nie jest jasne, jak długo potrwa rozprawa ani kiedy Robinson wyda orzeczenie w trybie prejudycjalnym. NFL ma na celu rozwiązanie całej sprawy, w tym wszelkie odwołania, przed obozem treningowym osoby zaznajomionej z tą sprawą wcześniej omówioną. Brązowy, od Zakończ transakcję Ponieważ Houston Texans szuka Watsona poza sezonem, pierwszy pełny trening z udziałem weteranów zaplanowano na 27 lipca.

READ  Carlos Alcaraz pokonuje numer jeden na świecie Novaka Djokovica i awansuje do finału Madrid Open

Watson Nie został oskarżony o przestępstwo Zaprzeczył zarzutom przeciwko niemu. on jest Osady przybyły Według Tony’ego Busby’ego, adwokata reprezentującego kobiety, w 20 z 24 pozwów cywilnych zostało wniesionych przeciwko niemu. Busby powiedział, kiedy ogłoszono osiedla, że ​​warunki będą utrzymywane w tajemnicy. Powiedział, że oczekuje, że pozostałe cztery sprawy zostaną rozstrzygnięte w sądzie.

Deshaun Watson zgadza się na rozstrzygnięcie 20 z 24 pozwów cywilnych przeciwko niemu

NFL powiedział, gdy ogłoszono ugody cywilne, że nie będą one miały „wpływu” na proces dyscyplinarny w lidze. Polityka dotycząca postępowania osobistego pozwala na wszczęcie postępowania dyscyplinarnego bez wnoszenia zarzutów karnych.

Plan ligi, aby uzyskać zawieszenie na co najmniej rok, nie jest zaskoczeniem dla obrońców Watsona w tym przypadku. Kilka osób zaznajomionych z tą sprawą powiedziało tydzień temu, że NFL będzie dążyć do „znaczącego” zawieszenia Watsona. Ktoś ze strony Watsona powiedział wtedy, że liga „prawdopodobnie” zażąda zawieszenia na cały sezon.

Oczekuje się, że NFLPA będzie cytować między innymi decyzję NFL o nie zawieszaniu właścicieli Daniel Snyder przywódcy waszyngtońscy, Robert Craft Od Patriotów Nowej Anglii i Jerry Jones od Dallas Cowboys za incydenty, w których brali udział oni i ich zespoły.

Watson zarobił podstawową pensję w wysokości 1,035 miliona dolarów w sezonie 2022 w ramach pięcioletniego kontraktu podpisanego z Brownem o wartości 230 milionów dolarów. Ta pensja przepadnie, jeśli zostanie zawieszony na cały sezon, a NFL prawdopodobnie domaga się dodatkowej grzywny.

Watson nie grał w zeszłym sezonie. Zespół z Teksasu umieszczał go na liście nieaktywnych na Game Day co tydzień. Ale nie przestał pracować i wypłacił pełną pensję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *