Nowa wtyczka N64 Emulator dodaje ray tracing, panoramiczny ekran, 60 klatek na sekundę (i więcej) do klasyków takich jak Zelda i Paper Mario

Zdjęcie: dariosamo (poprzez Twitter)

zapamiętać Absolutnie niesamowity program Z Super Mario 64 Z ray tracingiem? Cóż, ta sama osoba pracuje teraz nad nowym projektem, który może opracować emulację N64. Twórca oprogramowania modderowego, Dario, właśnie ujawnił, że „RT64” (ścieżka śledzenia projektu sm64rt) jest przekształcana we wtyczkę do emulatora Nintendo 64.

Rozpoczął swoje życie „miesiąc temu” jako sposób na ulepszenie „zaplecza portu komputerowego” i przekształcił się w „ogólne rozwiązanie symulacyjne”, które można zastosować do znacznie większej biblioteki gier N64. Może dodać oświetlenie typu ray tracing, rozmycie ruchu obiektów, panoramiczny ekran, DLSS i poprawić liczbę klatek na sekundę – ponad 60 klatek na sekundę.

Oczywiście wciąż jest na wczesnym etapie, co oznacza, że ​​przed nią jeszcze długa droga. Pozostaje również „Mission Impossible”, aby była z nim kompatybilna Wszystko N64, podświetlanie tytułów to proces ręczny. Z czasem zostanie udostępniona biała lista kompatybilnych gier, aby użytkownicy wiedzieli, co robią gry i nie działają z wtyczką.

Poniżej znajduje się tylko mały wybór gier, które obecnie obsługują RT64. Jak widać, są takie gry jak The Legend of Zelda: Okaryna CzasuA Kirby 64: Kryształowe Odłamkii oryginał Papier Mario Gra. dopóki dzieciaki na lodzie Serial zyskuje trochę miłości.

Dario powtarza, że ​​nie pojawi się „w najbliższym czasie”, ponieważ wciąż istnieją setki problemów do rozwiązania i funkcji do dodania. Wspomniana biblioteka gier jest „bardzo ograniczona”.

Innym „interesującym efektem ubocznym” tego projektu było „szukanie sposobu na wykonywanie poleceń haszujących wysyłanych z gry na N64 bez faktycznej modyfikacji gry” – co oznacza, że ​​gry bez poprawek 60 fps na N64 mogą teraz działać z wyższymi prędkościami Wyższe opony , bez konieczności dokonywania unikalnych poprawek.

Oto kilka dodatkowych zrzutów ekranu — seriale pokazowe, takie jak Goemon i Rocket: robot na kółkach:

Snowboard Dzieci IMG
Zdjęcie: dariosamo (poprzez Twitter)

Co myślisz o tym wczesnym wyglądzie? Zostaw swoje myśli poniżej.

READ  Praktyczne: skórka Pixel 6 dbranda zamienia coś w nic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.