Nowe karty graficzne Nvidia PC to pożeracze mocy wielkości Xboxa

Karta graficzna Asus 4090 unosi się w powietrzu.

obrazek: Asus / Kotaku

Niedawno pomogłem przyjacielowi rodziny odbudować jego komputer. Wtedy myślałem, że ich wybór źródła zasilania ponad 1000 był absurdalny. Cóż, teraz kto jest jak idiota? (W porządku, jestem do tego przyzwyczajony.) Rozmiar i cena nie są jedynymi ogromnymi komponentami procesorów graficznych z serii 4000. W zależności od wymagań producentów kart, możesz również rozważyć modernizację zasilacza.

Śledź wiadomości Znacznie wysokie metki I sporo żarty o rozmiar od nowego GPU serii 4000 Bycie większym niż niektórzy Strumień-klawiatury publiczneProducenci tacy jak między innymi Zotac i Asus podali własne wymagania dotyczące mocy dla nowych kart. takie jak Urządzenia Toma RaportyROG Strix 4090 ma 1000 watów, podczas gdy Palit RTX 4090 potrzebuje dodatkowych 200 watów. Wygląda na to, że zasilacz o mocy 1200 W będzie coraz bardziej popularny.

Czytaj więcej: Dyrektor generalny Nvidii wyjaśnia, że ​​wysokie ceny kart graficznych do komputerów PC nie znikną

Jeśli chcesz przetaktować, dodaj trochę dodatkowej matematyki do tej czterocyfrowej liczby. takie jak Urządzenia Toma Wskazuje, że producenci tacy jak Asus nie biorą pod uwagę Podkręcanie w wymaganiach dotyczących zasilania. Inni producenci, tacy jak Palit, nie są strasznie wyjaśnieni Dlaczego proszą o 1200. Nawet jeśli masz wystarczającą moc, nadal musisz radzić sobie z jej rozmiarem.

Jayztwocenty

Rekomendacja Nvidii dotycząca niższego zasilacza dotyczy bardziej przystępnej cenowo 850 W, na przykład zgłoszony przez cyfrowe trendyale obejmuje to tylko karty „Founders Edition” Nvidii, a także niektóre oferty firm MSI, PNY i Galax, aby wymienić tylko kilka.

Jak duży skok nastąpił podczas ostatniej generacji kart? 3090, Według Newegga, musi przynajmniej wejść do systemu z zasilaczem 750W. W dzisiejszych czasach nie jest to nierozsądna liczba. Sposób, w jaki sprawy mają się z żądnymi energii 4000, wygląda jednak na to, że minimum 1000 watów może być najlepszym sposobem planowania na nadchodzące lata.

READ  Nowy MacBook Air Leak ujawnia rozczarowującą decyzję Apple

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *