Nowy iPad firmy Apple otrzymał długo oczekiwany przeprojektowanie i wygórowaną cenę

Zawieszenie

Apple zaskoczył wielu obserwatorów branży, nie podnosząc ceny Najnowsze iPhony W tym roku.

Ale prawie wszystko wydaje się ostatnio trochę droższe z powodu inflacji. Czy to niespodzianka, że ​​twój następny tablet jest też trochę droższy?

Firma z Cupertino w Kalifornii we wtorek zaprezentowała serię zaktualizowanych produktów, w szczególności nową wersję swojego tabletu klasy podstawowej – który nazywa po prostu „iPadem”, bez żadnych modyfikacji. Oto, co może być największą zmianą: nowy model kosztuje 449 USD na początek – o 120 USD więcej niż podstawowy iPad, który ostatecznie ma zastąpić.

(Benny, uwaga: Apple nadal sprzedaje starszego, tańszego iPada za 329 USD, taką samą cenę, jaka była, gdy po raz pierwszy trafił do sprzedaży.)

Ładowanie nowych modeli przy jednoczesnym kontynuowaniu sprzedaży starszych po niższej cenie nie jest niczym nowym dla Apple: nadal sprzedaje MacBook Air wydany pod koniec 2020 roku za 999 USD, nawet po tym, jak wcześniej wprowadził stylową alternatywę za 1199 USD. ogólny.

Na ślepo przetestowaliśmy nowego MacBooka Air. To było bardzo podobne do starego.

Jednak najnowsza premiera Apple ma miejsce w czasie, gdy niektóre gadżety – nawet te, które są dostępne od miesięcy i lat – stają się droższe. Na początku sierpnia właściciel Facebook Meta zaczął pobierać dodatkowe 100 USD za zestaw słuchawkowy do rzeczywistości wirtualnej Quest 2 – produkt, który kosztował 299 USD od premiery jesienią 2020 r. Później w tym samym miesiącu Sony ogłosiło, że PlayStation 5 Trudno go znaleźć będzie uzyskać podwyżkę cen w niektórych krajach poza USA. Niedawno None – londyński startup zajmujący się urządzeniami konsumenckimi – powiedział, że jego bezprzewodowe słuchawki douszne za 99 USD (1) będą wkrótce sprzedawane za 149 USD z powodu „zwiększonych kosztów”.

READ  MacBook Pro M2 klasy podstawowej firmy Apple ma wolniejsze prędkości SSD niż jego odpowiednik M1

Apple odmówił komentarza na temat cen swoich produktów. Tak jest, powiedział Anshel Sage, główny analityk w Moor Insights & Strategy „Najprawdopodobniej z powodu ogólnego wzrostu kosztów materiałów i pracy”.

Szczerze mówiąc, nowy iPad firmy Apple znacznie różni się od taniego modelu wydanego w zeszłym roku. Oprócz nowego kolorowego wzornictwa ma większy ekran o przekątnej 10,9 cala i obsługuje sieci bezprzewodowe 5G (jeśli zapłacisz dodatkowo). Nie ma tu też portu Lightning — nowy iPad używa USB-C do ładowania i podłączania akcesoriów. I początkowo ten iPad ma przednią kamerę przymocowaną do jednej z jego długich krawędzi, dzięki czemu niektóre rozmowy wideo – na przykład te prowadzone poziomo przez etui z klawiaturą – wydają się mniej zniechęcające.

iPhone 14 firmy Apple: niezawodny i nudny, i to jest w porządku

Jednak najnowszy tablet Apple o wartości poniżej 500 USD nadal opiera się na starych częściach, które po raz pierwszy pojawiły się w innych urządzeniach. Na przykład procesor A14 Bionic zadebiutował w iPhonie 12 około 2020 roku. A jeśli chcesz używać tego iPada do rysowania lub robienia notatek, będziesz musiał użyć oryginalnego Apple Pencil – długiego, smukłego rysika Bluetooth, który t zmienił się od czasu wydania w 2015 roku.

(Kopanie: jeśli masz już jeden z tych ołówków, będziesz musiał kupić przejściówkę za 9 USD, aby podłączyć go do tego iPada.)

Apple wydaje się zakładać, że zmiany w tym iPadzie sprawią, że ludzie zatuszują różnicę w cenie w tym sezonie świątecznym, ale zmiany na rynku tabletów mogą temu zapobiec. Popyt na tabletki rozprzestrzenił się po dachu podczas pierwszego pełnego roku pandemii, co nie jest zbyt zaskakujące — ludzie chodzili po domu, utrzymując kontakt ze sobą (i swoimi rodzinami).

Od tego czasu jednak entuzjazm ludzi do tabletów osłabł — a niedawny raport firmy badawczej IDC przewiduje rynek dla tego typu gadżetów. zmniejsz się trochę przez następny rok. A ponieważ koszty niezbędnych rzeczy, takich jak mieszkanie, paliwo i artykuły spożywcze, pozostają wysokie, ludzie mogą być bardziej niż kiedykolwiek wrażliwi na to, ile wydają na słodkie rzeczy, takie jak tablety.

READ  To niewiarygodne, że Apple HomePod może teraz być wart 299 USD więcej niż jego sugerowana cena detaliczna

Może to również wpłynąć na sposób, w jaki ludzie postrzegają nowego iPada Pro firmy Apple, który również został ujawniony we wtorek. Te nowe, wysokiej klasy modele wykorzystują ten sam procesor M2, który można znaleźć w niektórych najnowszych laptopach firmy i zawierają nową funkcję „najechania” dla użytkowników Apple Pencil. Ceny modeli iPada Pro firmy Apple zaczynają się od 799 USD – z pewnością nie jest to coś, na co można kichnąć, ale cena początkowa pozostaje taka sama jak w zeszłym roku.

Nasza rada? Odetchnij i poczekaj, zanim pociągniesz za spust przy jakimkolwiek drogim zakupie technologicznym, zwłaszcza przed wakacjami – nigdy nie wiesz, kiedy dobry interes może podnieść głowę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.