Nowy wyciek Apple potwierdza szok związany z premierą iPhone’a 15

Aktualizacja 5/15 poniżej. Ten post został pierwotnie opublikowany 13 maja

Z prawnego punktu widzenia najbardziej kontrowersyjną aktualizacją Apple iPhone 15 będzie prawdopodobnie zamknięta implementacja USB-C. Ale dla fanów iPhone’a nowy wyciek potwierdził, że największym szokiem po uruchomieniu będą aparaty.

Szanowany przeciek Unknownz21 Stany Mają: „Wreszcie otrzymaliśmy niezależne potwierdzenie tego: obiektyw Periscope będzie dostępny wyłącznie na iPhonie 15 Pro Max”.

Ta plotka krąży od miesięcy, ale niewielu potraktowało ją poważnie, ponieważ rozczarowałoby to kupujących iPhone’a, gdyby po raz pierwszy zepsuli zestaw funkcji iPhone’a 15 Pro i Pro Max. Poza żywotnością baterii, Pro i Pro Max były zawsze na równi, a decyzja o zakupie była zwykle podejmowana na podstawie preferencji rozmiaru.

Teraz wygląda na to, że zmieni się wraz z linią iPhone’a 15, a mali fani telefonów będą musieli albo przegapić najlepsze funkcje, albo kupić znacznie większy smartfon, niż chcą.

Z drugiej strony (gra słów niezamierzona) aparat peryskopowy był coraz bardziej oczywistym pominięciem w ofercie iPhone’a, a Pro Max to naprawi. Konkurenci, w szczególności Galaxy S23 Ultra, odnieśli duży sukces dzięki połączeniu obiektywów peryskopowych i zoomu cyfrowego, przy czym flagowy model Samsunga jest w stanie uzyskać nawet 100-krotny zoom z coraz lepszymi wynikami.

W obronie Apple’a konkurenci zwykle ograniczają swoje obiektywy peryskopowe do swoich największych telefonów. Dlaczego? Bardziej prawdopodobne jest to, że jest to kwestia miejsca i chociaż Apple konsekwentnie pokonuje ograniczenia przestrzenne w iPhone Pro pod względem wydajności cieplnej i żywotności baterii, może po prostu iPhone 15 Pro nie może fizycznie wcisnąć się w nowy obiektyw peryskopowy. Wygląda więc na to, że rok 2023 będzie rokiem, w którym kupujący iPhone’a będą musieli zrobić dużo, jeśli chcą mieć najlepsze funkcje.

Co więcej, sprzedaż iPhone’a 12 Mini i iPhone’a 13 Mini pokazała, że ​​obsługa mniejszych smartfonów była głośna, ale nie na taką skalę, jak wielu zakładało, więc może nie być to trudna sprzedaż dla Apple. Zwłaszcza dla tych, których kuszą ultracienkie ramki profesjonalistów, układ A17 nowej generacji i przejście na USB-C.

Jednak biorąc pod uwagę, że ceny iPhone’a 15 Pro i Pro Max mają gwałtownie wzrosnąć, spodziewaj się drwin ze strony komentatorów, jeśli Pro Max naprawdę przełamie parytet funkcji po tylu latach i eksplozję memów z iPhone’a 15 Pro.

Aktualizacja 05/15: Wyciekło więcej wiadomości o aparacie iPhone’a 15. W nowej notatce badawczej, którą widziałem Plotki o MacuJeff Bo, znany analityk z Haitong International Securities, stwierdził, że modele iPhone 15 i iPhone 15 Plus zostaną wyposażone w nowy 48-megapikselowy tylny aparat. Ale to nie wszystkie dobre wieści.

Bo mówi, że Apple ma problemy z wydajnością, które „mogą prowadzić do opóźnień w produkcji iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Plus”. Jednak nadal oczekuje się, że oba urządzenia zostaną wprowadzone na rynek we wrześniu, wraz z iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max.

Co ciekawe, Pu zauważa, że ​​obiektyw aparatu 48 MP będzie wykorzystywał nowy potrójny czujnik, aby uchwycić więcej światła, co jest kluczowym elementem poprawy jakości obrazu. IPhone 14 Pro i Pro Max zostały wprowadzone na rynek w zeszłym roku z głównym aparatem 48 MP, ale nie jest jasne, ile komponentów dzieli iPhone 15 i iPhone 15 Plus, biorąc pod uwagę problemy z wydajnością.

Jedną z głównych zalet zeszłorocznego 48-megapikselowego aparatu jest to, że wprowadził obsługę zdjęć ProRAW.Apple przechwytuje pliki RAW, które zachowują więcej szczegółów obrazu (przy znacznie większych rozmiarach plików) i zużywają mniej przetwarzania obrazu, co zapewnia większą elastyczność podczas redagowanie. Dopiero okaże się, czy ProRAW pojawi się w standardowych modelach iPhone’a 15, biorąc pod uwagę niechęć Apple do przekazywania innych funkcji marki Pro, takich jak ProMotion.

Więcej o Forbesie

Więcej z ForbesaEkskluzywny nowy iPhone 15 potwierdza ogromną decyzję projektową Apple

READ  Powiadomienie o ofercie firmy Dell: komputer do gier Alienware Aurora RTX 3070 za 1499,99 USD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *