Nowy wyciek Apple ujawnia szok na ekranie iPhone’a 14

Aktualizacja 24.07 poniżej. Ten post został pierwotnie opublikowany 21 lipca

Według kilku przecieków dotyczących iPhone’a 14, nowy iPhone Apple’a będzie niemal identyczny ze swoim poprzednikiem. Ale teraz nabiera rozpędu wokół jednej zaskakującej aktualizacji, która może pozostawić konkurencję w tyle.

Porozmawiaj ze mną, uznany w branży specjalista ds. wyświetlaczy Ross Young, dyrektor generalny Supply Chain Consultant (DSCC), otwarty To, że technologia wyświetlania „M12 OLED material set” firmy Samsung pojawi się we wszystkich modelach iPhone’a 14. Biorąc pod uwagę, że nie stworzyła nawet flagowego Samsunga Galaxy S22 Ultra, to szok.

Wiadomości opierają się również na poprzedni raport Od firmy Elec, która poinformowała, że ​​M12 jest rozważany przez Apple. Ale nikt poważnie nie spodziewał się, że znajdzie się w każdym modelu iPhone’a 14, a byłbym cyniczny, gdyby nie Young sprawdzone osiągnięciaA

Czym więc jest M12? Zasadniczo składają się z domieszki, hosta i głównych elementów czerwonych, zielonych i niebieskich wyświetlaczy OLED. To, co wnosi M12 do stołu, to ulepszona wydajność wyświetlania, dokładność kolorów i energooszczędność. Ponieważ wyświetlacze są jednym z największych poborów energii w smartfonie, ta ostatnia funkcja jest kluczowa. Zwłaszcza z rzekomymi przeciekami Pojemność baterii iPhone’a 14 Będzie podobny do serii iPhone 13.

Aktualizacja 23/07: więcej szczegółów na temat produkcji serii iPhone 14 zostało już ujawnionych Tweetuj tematMing-Chi Kuo, wpływowy analityk w TF International Securities, ujawnił, że Apple dodał nowego dostawcę, aby pomóc w rozwiązaniu szeroko rozpowszechnionego problemu niedoboru chipów, który dotyka sektor.

Kuo wyjaśnił, że SG Micro „przeszedł certyfikację jakości dla wysokiej klasy iPhone’a 14 i prawdopodobnie naładuje PMIC (akumulator i przełącznik poziomu) iPhone’a 14 w 2H22”.

Pojemność baterii jest jednym z głównych punktów rozmów w gamie iPhone 14. Podczas gdy iPhone 14, iPhone 14 Max i iPhone 14 Pro są zablokowane, aby otrzymywać niewielkie doładowania, oczekuje się, że bateria iPhone’a 14 Pro Max będzie mniejszy niż jego poprzednik.

Efektywność energetyczna była wizytówką urządzeń Apple w ostatnich latach, więc byłoby wspaniale zobaczyć, jak to jest zarządzane w asortymencie iPhone’a 14, a dodanie SG Micro wydaje się być w odpowiednim czasie.

Aktualizacja 24.07.: Ross Young dostarczył dodatkowe aktualizacje dotyczące przyjęcia M12 w ofercie iPhone’a 14, a to nie wszystkie dobre wieści.

Choć wcześniej wspominano, że M12 zwiększy efektywność energetyczną ekranów iPhone’a 14 w porównaniu do swoich poprzedników, wyjaśnił, że nie oznacza to, że będzie liderem w swojej klasie w innych obszarach. „S22 Ultra prawdopodobnie będzie jaśniejszy ze względu na strukturę MLA/MLP, która zwiększyła jasność do 1750 nitów. [it] Powinien być lepszy niż iPhone 13″.

Wydaje się to logiczne. Dla kontekstu, iPhone 13 i iPhone 13 Pro mają odpowiednio jasność 800 i 1000 nitów, więc skok generacyjny powinien być ogromny. Co więcej, Apple nigdy nie było zainteresowane wygraniem wojny ze specyfikacjami i dobrze, że firma na pierwszym miejscu stawia wydajność.

Co ciekawe, Young podał również kontekst dotyczący pominięcia przez Samsunga M12 w ofercie Galaxy S22, mówiąc, że „czas się nie sprawdził. M12 jest po prostu włączony”. Wygląda więc na to, że strata Samsunga będzie zyskiem Apple — przynajmniej do czasu premiery linii Galaxy S23 na początku przyszłego roku.

Dlaczego więc Samsung nie umieścił tej technologii w ofercie Galaxy S22? Według Eleca zszedł do Ciąć koszty. Jednak niektórym fanom Galaxy trudno będzie się pogodzić, gdy Galaxy S22 Ultra jest prawie dwukrotnie droższy od iPhone’a 14.

Tak więc Galaxy S22 Ultra i Galaxy S22 Plus używają M11 (te same modele z 2021 roku), podczas gdy standardowy Galaxy S22 ma tylko M10, generację, której gama Galaxy S20 po raz pierwszy użyła w 2020 roku.

Tak, wymienione są ceny iPhone’a 14 poprzez wzrost zakres, ale fani Apple zwrócą uwagę na wszystkie drobiazgi, które firma nadal koryguje za pomocą swojego sprzętu. I wygląda na to, że to będzie kolejny.

___

Śledź Gordona na Facebook

Więcej o Forbesie

Więcej od ForbesaNowy iPhone 14 Max firmy Apple może trwać dłużej niż Pro Max

READ  Wyciek wideo Skate 4, ściągnięty przez EA, i tak podpala internet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.