Obejrzyj materiał z surfingu przedstawiający huragan Fiona ze szczytu 15-metrowej fali

W samym sercu huraganu Fiona kategorii 4, zautomatyzowana deska surfingowa stawiła czoła fali wzburzonych oceanów i wzmocnieniu wiatrów, aby uchwycić rzadkie materiały z wnętrza huraganu.

Wideo z drona pilotowanego przez naukowców z Saildrone i National Oceanic and Atmospheric Administration, wykonane 360 ​​mil na południowy wschód od Bermudów, przedstawia błękitne wody i brutalne fale śpiewane przez silne wiatry. Ulewny deszcz i złowieszcza morska bryza wirowały, gdy samochód kołysał się i tłukł po wzburzonej powierzchni oceanu.

Saildrone Explorer SD 1078 był w najlepszej pozycji, aby uchwycić nigdy wcześniej nie widziane ujęcia wewnątrz Fiony, pierwszego huraganu kategorii 4 roku, z falami zbliżającymi się do 50 stóp i wiatrem przekraczającym 100 mil na godzinę w czwartek.

Pojazd został skierowany do Fiony, gdy sztorm skierował się na północ do Oceanu Atlantyckiego.

„[Saildrones are] Daje nam zupełnie nowe spojrzenie na jedną z najbardziej niszczycielskich sił na Ziemi” — powiedział Seldron w komunikacie prasowym.

Cztery szybowce zareagowały na burzę, zaczynając w niedzielę wieczorem, kiedy na wschód od Montserrat była jeszcze burza tropikalna. Burza nasiliła się następnie do huraganu kategorii 1, uderzając w Selderon w centrum na południe od Puerto Rico, gdzie Fiona po raz pierwszy wylądowała. Saildrone wysłał swoje pojazdy na początku sezonu huraganów, aby zebrać ważne dane naukowe dotyczące Atlantyku i Zatoki Meksykańskiej.

Fiona uderzy w części Kanady jako najsilniejsza zarejestrowana burza w regionie

To już drugi rok, w którym Saildrone wysłał jednostki wyposażone w huragan na Atlantyk w celu uzyskania pomiarów i materiału filmowego jak najbliżej oka huraganu. Firma produkuje i projektuje autonomiczne pojazdy powierzchniowe, które zbierają dane oceaniczne, aby pogłębić wiedzę na temat huraganów, mapować dno oceanu i śledzić różnorodne ekosystemy pod powierzchnią.

Kalifornijska firma chwali się, że jej jednostki przepłynęły ponad 800 000 mil morskich i spędziły ponad 18 000 dni na morzu, zbierając dane z map klimatycznych i oceanicznych.

READ  Facebook i Twitter zabijają kampanię wpływu na Ukrainę

„Saildrone po raz kolejny udowadnia swoją zdolność do dostarczania krytycznych danych oceanicznych w najcięższych warunkach pogodowych. Richard Jenkins, założyciel i dyrektor generalny Saildrone, powiedział: „Huragan Fiona nasilił się od burzy tropikalnej do huraganu kategorii 1 tuż przed uderzeniem w Portoryko, powodując szkody, wielką utratę życia.”

„Dane zebrane przez związki Saildrone pomogą społeczności naukowej lepiej zrozumieć szybką intensyfikację, dając ludziom mieszkającym w naszych przybrzeżnych społecznościach więcej czasu na przygotowanie”.

W 2021 roku naukowcy z Saildrone i NOAA zawiozli Saildrone United 1045 na toksyczny huragan kategorii 4 i zebrali pierwszy w historii film z wnętrza huraganu.

Naukowcy wjechali zrobotyzowaną deską surfingową w toksyczny huragan, a fale były niesamowite

Partnerstwo pomiędzy NOAA i Saildrone jest częścią większego wysiłku, aby zrozumieć rozwój huraganów i sposób ich nasilania.

„Systemy bezzałogowe w powietrzu, na powierzchni oceanu, systemy lotnicze i pod wodą mają potencjał, aby zmienić sposób, w jaki NOAA spełnia swoją misję lepszego zrozumienia środowiska”, powiedział kapitan Philip Hall, dyrektor Centrum Operacji Systemów Bezzałogowych NOAA.

Samoloty NOAA Hurricane Hunter i boje pogodowe zbierają operacyjne obserwacje pogodowe niezbędne do prognozowania huraganów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *