Obraz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zaczerpnięty z Ziemi jest tak wyraźny, że widać astronautów

Mężczyzna uchwycił jedno z najwyraźniejszych zdjęć Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, jakie kiedykolwiek wykonano z Ziemi.

Niemiecki fotograf Sebastian Voltmer zrobił świetne zdjęcie, na którym można sfotografować dwóch astronautów spacerujących w kosmosie.

Sebastian zrobił zdjęcie „raz w życiu” wcześniej w zeszłym tygodniu, a później podzielił się swoją pracą na Twitterze.

„Czuję się, jakbym po prostu zrobił zdjęcie raz w życiu” – napisał o zdjęciu.

„To prawdopodobnie pierwsze zdjęcie Ziemi, które pokazuje dwóch astronautów na Ziemi JEST W tym samym czasie.”

Zdjęcie zostało zrobione 23 marca, kiedy stacja kosmiczna – która krąży wokół Ziemi na wysokości 250 mil – przeleciała nad Niemcami.

W tym czasie astronauci Raja Chari i Matthias Maurer wspinali się po pozaziemskim laboratorium podczas zaplanowanego spaceru w kosmosie.

Podczas siedmiogodzinnej misji konserwacyjnej w stanie zerowej grawitacji wykonali szereg instalacji i napraw małych części.

Sebastian uchwycił zdjęcie przez teleskop C11 EdgeHD z St Wendell w zachodnich Niemczech, miejsca narodzin astronauty ESA Maurera.

Jest widoczny w akcji w pobliżu sekcji European Columbus Laboratory na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, podczas gdy Raja pojawia się na ramieniu robota „Canadarm2”.

Pierwotnym celem Sebastiana było zrobienie zdjęcia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdy jego rodak pracował za granicą.

Astronauci NASA Raja Chari i astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej Matthias Maurer wykonują spacer kosmiczny, aby zainstalować nowe węże na module zaworów chłodnicy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
NASA
Astronauci Shari i Maurer
Astronauci Chary i Maurer wspinali się na zewnątrz pozaziemskiego laboratorium.
Dzięki uprzejmości SeVoSpace
Astronauta NASA Raja Shari
Astronauta NASA Raja Chari gestykuluje do swojej rodziny, zanim zostanie eskortowany do rakiety SpaceX Falcon 9 ze statkiem kosmicznym Crew Dragon 10 listopada 2021 r.
Getty Images / Joe Riddell
Matthias Maurer
Matthiasa Maurera, astronautę ESA na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), można zobaczyć na ekranie wideo podczas rozmowy na żywo z prezydentem federalnym.
Zdjęcie: Aliank/Christoph Soeder

Dopiero dwa dni później, za radą kolegi astrofotografa Philipa Smitha, zdał sobie sprawę, że schwytał również Raję.

Sebastian napisał: „Dwa dni po spacerze w kosmosie zadzwonił do mnie Smith”. pogoda kosmiczna.com.

„Jest znanym na całym świecie fotografem ze wszystkiego, co dotyczy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i był opisywany w wielu mediach.

„Smith zauważył w swojej obsesji na punkcie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na moim zdjęciu, że astronauta NASA Raja Chari również może zostać zauważony”.

READ  Ukończ teorie Einsteina - przełom w fizyce cząstek elementarnych

Para pozostaje w placówce i stanowi połowę jej obecnych mieszkańców.

Wczoraj astronauta NASA w końcu wrócił na Ziemię po tym, jak Rosja wcześniej zagroziła, że ​​porzuci go w kosmosie.

Mark Vande Hee, lat 55, przybył z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 30 marca na pokładzie rosyjskiego statku kosmicznego Sojuz.

Vande Hei i dwaj rosyjscy kosmonauci, Anton Shkaplerov i Piotr Dobrov, wylądowali wkrótce po 07.28 czasu wschodniego (12.28 czasu brytyjskiego).

W odpowiedzi na sankcje nałożone na Rosję za inwazję na Ukrainę agencja kosmiczna tego kraju zasugerowała, że ​​pozostawi ją w tyle.

Szef Roscosmosu Dmitrij Rogozin opublikował 13 marca złowieszcze nagranie przedstawiające astronautów misji lecących do domu bez Hei.

Rogozin znany jest z podburzających komentarzy w mediach społecznościowych w celu wywołania paniki na Zachodzie.

Roscosmos wyjaśnił później, że nie ma zamiaru zostawiać Hei w tyle.

Ta historia pierwotnie się pojawiła słońce Jest on reprodukowany tutaj za zgodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *