Obraz portalu inspiruje teorie życia na Marsie

To nie jest drabina do nieba – to brama na Marsa.

Obraz czegoś, co wydaje się być symetrycznym, ręcznie rzeźbionym portalem marsjańskim, uchwycony 7 maja przez łazik Curiosity NASA, rozpalił kosmiczną skarbnicę spekulacji, teorii spiskowych i marzeń o inteligentnym życiu na Czerwonej Planecie.

„Jeśli zbliżysz się do końca, zobaczysz Matta Damona przykucniętego w drzwiach” spiczasty Mądry człowiek na Reddicie.

W rzeczywistości: „To tylko przestrzeń między dwoma pęknięciami w skale”, naukowiec projektu Mars Science Laboratory, Ashwin Vasavada. Powiedział stronie technologicznej Gizmodo W piątek dodał: „Chodziliśmy po obszarze utworzonym ze starożytnych wydm”. Wydmy te sklejają się ze sobą przez eony, tworząc skaliste wychodnie, podczas gdy ruchome piaski ujawniają różne obrazy powierzchni planety w czasie.

Wejście mogło zostać wyrzeźbione przez małych Marsjan: pęknięcie skały ma tylko stopę wysokości, powiedział Vasavada.

Oświadczenie Debbie Downer nie złagodziło plotek o Marsie.

„A co, jeśli to było tylko kilka cali? Skąd wiemy, jaki rozmiar mieliby nasi mistrzowie? ” jeden z teoretyków spiskowych Rozkładać na reddicie.

„Myślę, że to, co tu mamy [is] Albo dwa pionowe pęknięcia, w których usunięto środkowy element, albo jedno pionowe pęknięcie, a bloki trochę się odsunęły” – powiedział Vasavada.

Planetary Gate to najnowszy z długiej listy znanych obiektów, które miłośnicy kosmosu widzieli na Marsie. Poprzednie obrazy jej pejzaży ujawniały wizerunki łyżek, wiewiórek, ognisk i kobiet w sukienkach, Raporty Gizmodo.

READ  O której statek kosmiczny DART NASA uderzy w asteroidę 26 września?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *