Obserwacja huraganu Ian, ostrzeżenia i porady

Gdy zbliża się huragan Ian A mieszkańcy Florydy podejmują środki ostrożności, twierdzi National Weather Service, wiedząc, jak się przygotować i zareagować, co zwiększa szanse na przeżycie.

Przed rozpoczęciem sezonu huraganów NWS zaleca zbudowanie podstawowego zestawu awaryjnego i okresowe sprawdzanie, czy sprzęt awaryjny, w tym światła, generatory i żaluzje burzowe, działają prawidłowo.

Serwis pogodowy odnosi się do mieszkańców Strefy huraganów na liście Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA „Basic Disaster Items” na przygotowanym.gov zawierają zestawienie podstawowych i dodatkowych dostaw zatwierdzonych przez Federalną Agencję Zarządzania Kryzysowego (FEMA).

Podstawowe zapasy awaryjne obejmują niepsującą się żywność i wodę na kilka dni (galony na osobę), zapasowe baterie i ładowarki do telefonów komórkowych, dodatkowe baterie do innych materiałów awaryjnych, radio na baterie lub ręczne, latarki i apteczkę pierwszej pomocy zestaw.

Inne podstawowe przedmioty związane z katastrofą
Nazwy Be Prepare.gov zawierają gwizdek o pomoc, maski przeciwpyłowe do filtrowania skażonego powietrza, folię z tworzywa sztucznego i taśmę klejącą, aby pozostać na miejscu, artykuły sanitarne (wilgotne chusteczki, worki na śmieci i plastikowe opaski), klucz lub szczypce do wyłączenia. Aplikacje, otwieranie podręcznika i mapy lokalne.

Dodatkowe wyposażenie awaryjne obejmuje leki na receptę i okulary, produkty do pielęgnacji niemowląt lub zwierząt domowych oraz kopie ważnych dokumentów rodzinnych (dowody tożsamości, rachunki bankowe, polisy ubezpieczeniowe itp.). Ludzie powinni przechowywać te dokumenty w małym wodoodpornym pojemniku Ready.gov.

Gotówka, materiały alarmowe, książeczki pierwszej pomocy i informacje o ewakuacji, śpiwory lub ciepłe koce dla każdego członka rodziny, dodatkowa odzież, gaśnice, zapałki (przechowywane w wodoszczelnym pojemniku), środki higieny kobiecej i osobistej, środki do dezynfekcji rąk, apteczki, jednorazowe zastawy stołowe, papierowe, ołówkowe i nieelektryczne zajęcia rekreacyjne.

Zarówno NWS, jak i ready.gov doradzają mieszkańcom mieszkającym w strefach huraganów, aby sprawdzili poziom zagrożenia w ich okolicy i najbliższą strefę ewakuacji.

READ  Czarownice wymieniają Conteviusa Caldwella-Papieża na Monte Morris

Mając te informacje pod ręką, zagrożone mieszkańcy są zachęcani do sporządzenia planu awaryjnego i przeanalizowania go z członkami rodziny, zanim dojdzie do katastrofy.

Obie agencje twierdzą, że przygotowywanie „torebek na zakupy” lub pakowanie do bagażnika samochodu podstawowych materiałów awaryjnych powinno być częścią planu awaryjnego każdej rodziny i powinno być wykonane przed nadejściem huraganu.

Mieszkańcy stref huraganów powinni rozważyć przedmioty, które wzmocnią ich domy, zgodnie z dokumentem NWS Co robić przed burzą tropikalną lub huraganem.

Według NWS i ready.gov właściciele domów powinni przycinać drzewa, czyścić rynny, wnosić luźne meble ogrodowe do domu, zabezpieczać wszystkie drzwi i przenosić samochody do garaży lub w inne bezpieczne miejsce.

Prognozy i aktualizacje burzowe powinny być monitorowane przed, w trakcie i po przejściu huraganu.

Informacje można znaleźć w lokalnych stacjach telewizyjnych, telefonach komórkowych, audycjach radiowych, mediach społecznościowych i weather.gov, podał NWS.

Jeśli ewakuacje są zarządzone przez władze lokalne, NWS i ready.gov zdecydowanie zachęcają mieszkańców do przestrzegania instrukcji i natychmiastowej ewakuacji. Obszary pocyklonowe mogą zostać zrekultywowane, jeśli urzędnicy uznają je za nadające się do zamieszkania.

Według NWS mieszkańcy, którym nie nakazano ewakuacji, mogą szukać schronienia w małych pomieszczeniach wewnętrznych, szafach czy korytarzach.

„Trzymaj się z dala od okien, świetlików i szklanych drzwi”, ostrzega NWS. „Jeśli oko burzy przejdzie nad twoją okolicą, przez chwilę będzie cicho, ale po drugiej stronie oka prędkość wiatru gwałtownie wzrośnie do huraganowych wiatrów nadchodzących z przeciwnego kierunku”.

Ready.gov zaleca unikanie wód powodziowych i przenoszenie się na wyższe poziomy, jeśli woda powodziowa dostanie się do budynku lub domu.

Właściciele domów nie powinni ukrywać się w zamkniętych pomieszczeniach, ponieważ mogą zostać uwięzieni przez podnoszące się wody powodziowe, zgodnie ze stroną internetową poświęconą przygotowaniu na wypadek katastrofy.

READ  Rubel spada z powodu sankcji i wysyłania Rosjan do banków

Sprzątanie po huraganie może wymagać noszenia odzieży ochronnej, w tym masek lub masek na twarz, oraz podjęcia dodatkowych środków ostrożności przy sprzęcie elektrycznym, który mógł zamoczyć się podczas burzy, ostrzega przygotowany.gov.

NWS twierdzi, że mieszkańcy powinni być również świadomi słabych dróg, mostów, chodników i ścian, uszkodzeń konstrukcji spowodowanych powodzią lub pożarem, luźnych linii energetycznych, wycieków gazu i zatrucia tlenkiem węgla z generatorów lub innych źródeł.

Courtney Moore z Fox News przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *