Oczekuje się, że deszcz meteorów jaszczurek osiągnie swój szczyt w przyszłym tygodniu

Deszcz meteorów Orionids jest jednym z najpiękniejszych deszczów w roku i oczekuje się, że osiągnie swój szczyt w następnym tygodniu roboczym.

Według NASA deszcz meteorów Orionids osiągnie szczyt 21 października, zapewniając obserwatorom nieba widok, który rozświetli nocne niebo.

W zależności od tego, gdzie jesteś na półkuli północnej, możesz zauważyć do 15 meteorów na godzinę w okresie szczytu.

NASA twierdzi, że niektóre z tych meteorytów mogą pozostawić świecące „pociągi” (świecące kawałki gruzu w śladzie meteorytu), które mogą trwać przez kilka minut, a niektóre szybsze meteoryty mogą również zamienić się w kule ognia.

Orionidy to fragmenty Komety Halleya otoczone przez jedne z najjaśniejszych gwiazd na nocnym niebie.

„Za każdym razem, gdy Halley powraca do wewnętrznego Układu Słonecznego, jego jądro wyrzuca w kosmos lód i pył skalny. Ziarna pyłu ostatecznie stają się Orionidami w październiku, a Eta Aquarids w maju, jeśli zderzą się z ziemską atmosferą” – powiedział NASA.

Kamera dzwonka rejestruje kulę ognia wystrzeloną przez Seattle Sky

Wskazówki dotyczące oglądania

Ponieważ nie oczekuje się, że księżyc przyciemni pokaz podczas szczytowych opadów, naukowcy twierdzą, że tło Orionidów będzie oszałamiające.

Największą cechą pogody, o jaką możesz poprosić, jest czyste niebo.

Drugim najważniejszym warunkiem oglądania, jaki chcesz, jest ciemne niebo, wolne od zanieczyszczenia światłem. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, rozważ wyjazd do parku stanowego lub narodowego, który umożliwia nocleg na kempingu. Jednak nawet jeśli możesz wyjść, gdziekolwiek jesteś, pozwól swoim oczom przyzwyczaić się do ciemności przez kilka minut, a następnie spójrz w górę. Obejmuje to odłożenie telefonu.

Linda Matsu z Sojuszem Ochrony Parków Narodowych USA, Ręce w dół Park Narodowy Bryce Canyon mówi To najlepszy park ciemnego nieba w Stanach Zjednoczonych

NASA twierdzi, że Orionidy można zobaczyć na półkuli północnej i południowej w godzinach od północy do świtu.

Podczas gdy deszcz meteorów Orionids osiąga szczyt 21 października, Orionidy będą aktywne do 22 listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *