Od „Drużyn rywali” do Bono

W tym okresie świątecznym miliarder Bill Gates daje ci listę pięciu książek do przeczytania, podczas gdy my mamy nadzieję, że będziesz cieszyć się zasłużonym czasem wolnym.

bramy, żarłoczny czytelnik Światowa Organizacja Zdrowia Rocznie czyta co najmniej 50 książeklisty są wydawane regularnie Najlepsze książki, jakie kiedykolwiek czytał Co roku – razem zalecenia sezonowe Do wakacyjnych książek i letnich lektur na plaży.

W tym roku 67-latek wydaje się skłaniać do nostalgii: Lista lektur na wakacje 2022opublikowany w poniedziałek na swoim blogu, zawiera mieszankę nowych wydawnictw i niektóre z jego ulubionych książek wszechczasów.

Obejmuje to klasykę science-fiction z lat 60., która pomogła Gatesowi nawiązać przyjaźń w dzieciństwie ze współzałożycielem Microsoftu, Paulem Allenem, oraz książkę o tenisie, którą Gates po raz pierwszy przeczytał w latach 70. . .

Jako specjalny bonus, mówi, że kopia każdego z jego typów została zebrana na 100 Małe bezpłatne biblioteki dookoła świata.

Oto pięć książek z listy lektur wakacyjnych Gatesa w tym roku:

Obcy w obcym kraju Roberta Heinleina

Ten klasyk science-fiction z 1961 roku zajmuje szczególne miejsce w pamięci Gatesa.

„Poznałem Pawła [Allen] Na około [that] Gates pisał kiedyś o swoim zmarłym przyjacielu i współzałożycielu Microsoftu, a my poznaliśmy się, rozmawiając o science fiction. „Myślałem, że dużo tego przeczytam, ale metoda Paula mnie przerosła”.

Zauważył, że „Stranger in a Strange Land” — ulubiona książka science fiction Gatesa z jego młodości — to historia człowieka wychowanego na Marsie przez Marsjan. Młody człowiek udaje się na futurystyczną Ziemię, gdzie stara się zrozumieć ludzkie poglądy na temat religii i wojny.

„Uwielbiam fantastykę naukową, która zmusza do myślenia o tym, co jest możliwe w przyszłości” — napisał Gates, zauważając, że książka Heinleina poprawnie przewidywała niektóre aspekty przyszłości w tamtym czasie, w tym „kulturę hippisowską” i akwaria.

READ  Plan Netflixa powstrzymał „Szklaną cebulę” przed osiągnięciem ponad miliona hitów kasowych

„To także klasyka science fiction, wykorzystując prostą scenerię fantasy do zadawania głębokich pytań na temat natury ludzkiej” – dodał Gates.

„Poddanie się” Bono

Gates zwany biografami wydany w tym miesiącu Frontman U2, Bono, „Najlepsze wspomnienie gwiazdy rocka, jakie znam”.

62-letni miliarder i rockman, którego imię brzmi Paul Hewson, przyjaźni się od ponad dekady. Często współpracują na działaniach charytatywnychi zwiększanie świadomości oraz fundusze wokół wspólnych obszarów zainteresowania, takich jak zmiana klimatu i zdrowie na świecie.

Gates pochwalił zakulisowe spojrzenie scenarzystów na to, jak U2 stworzyło „niektóre z ich najbardziej kultowych piosenek” i co sprawiło, że Bono i jego koledzy z zespołu byli sobie bliscy przez ponad cztery dekady.

„Mają te same wartości”, napisał Gates. „Wszyscy czterej są pasjonatami walki z ubóstwem i niesprawiedliwością na świecie, a także zgadzają się bronić swojej integralności jako artystów”.

„Drużyna rywali” Doris Kearns Goodwin

Gates napisał, że był „zszokowany”, czytając tę ​​pracę non-fiction z 2005 roku, autorstwa zdobywczyni nagrody Pulitzera, historyka Doris Kearns Goodwin.

Team of Rivals to doceniona przez krytyków biografia Abrahama Lincolna i ludzi, którzy służyli w jego pierwszej administracji, z których wielu sprzeciwiało się Lincolnowi w wyborach prezydenckich w 1860 roku.

Książka podkreśla zdolność Lincolna do godzenia przeciwstawnych punktów widzenia wśród jego doradców i „zawiera wiele spostrzeżeń na temat Lincolna, których przywódcy mogą się nauczyć od dzisiaj” — pisze Gates.

„Ostatnio myślałem o książce Goodwina, ponieważ wydaje się ona tak istotna w 2022 roku” – dodał. „Istnieją wielkie podobieństwa między chwilą obecną a latami 60. XIX wieku, kiedy naród zmagał się z gwałtownymi powstaniami, trudnymi kwestiami rasowymi i ideologicznymi podziałami między państwami i regionami”.

Wewnętrzna gra w tenisa autorstwa Roberta Gallowaya

Praca Gallowaya z 1974 roku ma być „przewodnikiem po mentalnej stronie najlepszych wyników” i jest czymś więcej niż tylko książką o tym, jak poprawić swój forhend.

READ  Fani Wheel of Fortune, Tom Bergeron właśnie przerwał milczenie na temat zostania nowym gospodarzem

Gates po raz pierwszy przeczytał tę książkę ponad czterdzieści lat temu i od tamtej pory czytał ją wiele razy, dodając, że nadal rozdaje ją przyjaciołom, ponieważ zawarte w niej „głębokie rady odnoszą się do wielu innych aspektów życia”.

Galloway, trener tenisa, napisał, że stan umysłu gracza może wpływać na jego wyniki na korcie w takim samym stopniu, jak jego zdolności sportowe. Gates powiedział, że te spostrzeżenia pomogły mu w karierze, zwłaszcza skupiając się na konstruktywnej krytyce, zamiast skupiać się na błędach.

Gates pisze: „Większości z nas zbyt łatwo jest popaść w samokrytykę, co z kolei jeszcze bardziej utrudnia nasze wyniki. Musimy uczyć się na własnych błędach bez obsesji na ich punkcie”.

To lekcja, o której Gates wcześniej przyznał, że musi się uczyć, zauważając, że we wczesnych latach Microsoftu jego wysokie standardy wobec siebie i pracowników często sprawiały, że był głowica kondensatora.

W 2019 roku Gates to wyraził Żałujemy takiego podejścia: „Część z tego pomogła nam odnieść sukces, ale jestem pewien, że część z tego była przesadzona”.

Sen Mendelejewa Paula Strathairna

Jeśli odwiedzisz biuro Gatesa w Seattle, zobaczysz Ogromny wyświetlacz ścienny Wypełniony próbkami z każdego wpisu w układzie okresowym pierwiastków.

Zainteresowanie miliardera tabelą okresów jest kontynuowane w „Snie Mendelejewa”, historii chemii z 2000 roku, napisanej przez naukowca Paula Strathairna.

Nazwa pochodzi od rosyjskiego chemika Dmitrij Mendelejewktóry sformułował pierwszą wersję układu okresowego pierwiastków w 1869 roku. Gates napisał, że była to „najlepsza książka o układzie okresowym, jaką kiedykolwiek czytałem”.

„Oprócz tego, że jest to zgrabne dzieło sztuki, układ okresowy przypomina mi, jak jedno odkrycie może prowadzić do niezliczonych odkryć” – kontynuował. „Wszystkie złożoności wszechświata wynikają z właściwości na tym diagramie. Ponieważ rozumiemy atomy, możemy tworzyć układy scalone, a więc możemy tworzyć oprogramowanie, a więc możemy tworzyć sztuczną inteligencję. Wszystko wraca do układu okresowego pierwiastków”.

READ  Henry Cavill powstrzymuje łzy w emocjonalnym pożegnaniu, gdy Wiedźmin żegna się po raz ostatni

Chcesz zarabiać więcej i pracować mniej? Zarejestrować Bezpłatny CNBC Make It: Wirtualne wydarzenie za Twoje pieniądze 13 grudnia o 12:00 czasu wschodniego, aby dowiedzieć się od ekspertów finansowych, jak możesz zwiększyć swoje możliwości zarobkowe.

Otwórz konto teraz: Bądź mądrzejszy o swoje pieniądze i karierę dzięki naszemu cotygodniowemu biuletynowi

Rzuciłem studia, żeby rozwijać swój dodatkowy biznes - teraz zarabia 327 000 $

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *